زنان سیگاری صورتشان زشت می شود!

زنان سیگاری صورتشان زشت می شود!

زنانی که از سیگار و قلیان لذت می‌برند، باید با چهره زیبا، پوست شفاف و جوان خداحافظی کنند.  

مشکلات چهره علاقه‌مندان به دود کاملا مشخص است و با هیچ آرایش و کرمی قابل پوشاندن نیست. این افراد بین ٨ تا ٢٠‌سال پیرتر از سن واقعی خود به نظر می‌رسند چراکه چروک‌های بیشتر و عمیق‌تری در صورت خود دارند که نسبت به افراد غیرسیگاری در سنین کمتری ظاهر می‌شود.

سیگار علاوه‌بر عوارضی چون حمله‌های قلبی، انواع سرطان‌ها و مشکلات ریوی، روی پوست و موی افراد هم تأثیر دارد. قرار گرفتن در معرض دود سیگار باعث ایجاد چین و چروک زودرس و حتی سفیدی مو می‌شود. توتون و تنباکوی قلیان به علت داشتن آمونیاک چند برابر بیشتر از سیگار جذب بدن می‌شود.

در پوست زنان و مردان علاقه‌مند به قلیان آثار کم‌خونی و کمی اکسیژن نمایان می‌شود. با هر بار پک‌‌زدن سیگار، حدود ٧٠ سی‌سی و با هر بار پک‌‌زدن قلیان حدود ٥٠٠ سی‌سی دود وارد ریه افراد می‌شود. ١٠ دقیقه دودکردن سیگار باعث کاهش اکسیژن‌رسانی پوست به مدت یک ساعت می‌شود.

نیکوتین، عروق را تنگ و جریان خون را کم می‌کند. تنباکوی موجود در قلیان‌، نیکوتین بیشتری آزاد می‌کند و اضافه ‌شدن اسانس‌های مختلف به تنباکوها باعث می‌شود افراد  از این کار لذت ببرند و فراموش کنند این دود آنها را به سمت انواع سرطان‌ها می‌کشاند.

در نواحی دور لب و دور چشم، به علت تأثیر فیزیکی سیگار کشیدن و فرم چهره درحال دودکردن سیگار، این چروک‌ها بیشترند. پوست صورت افراد سیگاری درخشش طبیعی خود را نیز از دست می‌دهد.

به مرور زمان، پوست صورت این افراد به جای رنگ معمولی و صورتی، با رنگ خاکستری ملایم جایگزین می‌شود که علت این پدیده، کاهش میزان مواد مغذی مورد نیاز پوست و جریان اکسیژن همراه خون است.کلاژن مسئولیت قابلیت ارتجاعی بودن پوست را برعهده دارد. سیگار کاهش کلاژن پوست و درنهایت شل شدن پوست افراد سیگاری را به دنبال دارد.

مطالب مشابه را ببینید!