زنی 32 ساله دوستش را تکه تکه کرد!+عکس

زن جوان که دوست خود را با انگیزه ای نامشخص به طرز هولناکی به قتل رسانده بود، با رد ادعای جنونش از سوی کارشناسان پزشکی قانونی تهران به زودی در دادگاه کیفری محاکمه می شود.
به گزارش خبرنگار مهر، رسیدگی به این پرونده از 18 بهمن سال 89، به دنبال کشف نیم‌تنه زنی در یک چمدان واقع در خیابان «پودنک» شیراز در دستور کار تیم جنایی قرار گرفت.

همزمان با کشف بقیه اعضای بدن مقتول در دو کیسه زباله، تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی به تحقیق برای افشای راز جنایت هولناک پرداخت.اعضای تیم در نخستین گام برای شناسایی مقتول، به بررسی پرونده گمشده‌ها پرداختند و در جریان تحقیقات به پرونده زن 32 ساله‌ای رسیدند.

همسر زهرا شامگاه 17 بهمن با مراجعه به اداره پلیس، از ناپدید شدن مرموز همسرش خبر داده بود. کارآگاهان وقتی دریافتند زهرا آخرین‌بار همراه یکی از دوستانش به نام «فرنگیس» – 32 ساله – دیده شده است، بلافاصله این زن را به عنوان مظنون شماره یک دستگیر کردند.

متهم ابتدا منکر قتل بود، اما پس از انتقال به اداره آگاهی و مشاهده دلایل علمی – پلیسی، لب به اعتراف گشود و جزئیات قتل دوستش را فاش کرد.«فرنگیس» درباره انگیزه جنایت گفت: من و «زهرا» از حدود 15 سال قبل با هم دوست بودیم. روز حادثه هم او را به خانه دعوت کرده بودم که در یک لحظه تصمیم به قتلش گرفتم.هیچ انگیزه ای برای قتل او نداشتم اما می خواستم او را بکشم. بنابراین گلویش را بشدت فشار دادم و با کارد هم چندین ضربه زدم تا مرد. سپس جسد را به داخل حمام برده و مخفی‌اش کردم. صبح روز بعد وقتی شوهرم به محل کارش و فرزندم به مدرسه رفت، کارد آشپزخانه را برداشته و جسد را چند تکه کردم .

پس از تحقیقات مقدماتی و بازسازی صحنه قتل، بستگان متهم مدعی شدند فرنگیس مبتلا به جنون ادواری است.

با طرح این ادعا، متخصصان پزشکی قانونی به دستور بازپرس جنایی، زن جوان را مورد معاینه تخصصی قرار دادند که با تأیید ابتلای فرنگیس به اختلالات روانی، بازپرس دستور داد متهم تا زمان رسیدگی نهایی به پرونده، راهی بیمارستان شود.
در ادامه متهم برای بررسی وضعیت روانی به پزشکی قانونی تهران منتقل شد که کارشناسان پس از گفتگو با فرنگیس در گزارش خود اعلام کردند زن جوان جنون ندارد و اختلال روانی او رافع مسوولیتش نیست. با اعلام گزارش پزشکی قانونی تهران فرنگیس به زودی به اتهام قتل عمد در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه می شود.

مطالب مشابه را ببینید!