مجله تاپ ناز / مطالب خواندنی و اخبار / اخبار اجتماعی / زن انگلیسی که فرمانده یک ناو جنگی است+عکس

زن انگلیسی که فرمانده یک ناو جنگی است+عکس

برای نخستین بار در تاریخ نیروی دریایی سلطنتی انگلیس، فرماندهی یک ناو جنگی مهم به یک زن واگذار شده است.

نیروی دریایی سلطنتی انگلیس با انتصاب “سارا وست”،‌ فرمانده 40 ساله زن به مقام فرماندهی ناوچه پورتلند دست به اقدامی بی‌سابقه زده است. همچنین نیروی دریای انگلیس در اقدامی کم سابقه دیگری یک نظامی زن 43 ساله به اسم “سو مور” را به عنوان نخستین ناخدای زن در مقام مسئولیت یک ناوگان متشکل از قایق‌های کوچک‌تر به نام “اسکادران نخست قایق‌های گشت‌زنی” برگزیده است.

فرمانده زن انگلیسی

به گزارش مشرق به نقل از روزنامه میرور، نیروی دریایی سلطنتی انگلیس با انتصاب “سارا وست”،‌ فرمانده 40 ساله زن به مقام فرماندهی ناوچه پورتلند دست به اقدامی بی‌سابقه زده است.

سارا وست در اظهاراتی از اینکه به مقام فرماندهی ناوچه پورتلند برگزیده شده، اظهار خرسندی کرد.

این ناوچه پنج هزار تن وزن داشته و ناوچه‌ای است که برای جنگ تمام عیار تدارک دیده شده است.

همچنین نیروی دریای انگلیس در اقدامی کم سابقه دیگری یک نظامی زن 43 ساله به اسم “سو مور” را به عنوان نخستین ناخدای زن در مقام مسئولیت یک ناوگان متشکل از قایق‌های کوچک‌تر به نام “اسکادران نخست قایق‌های گشت‌زنی” برگزیده است.

انتصاب سارا وست به مقام فرماندهی یک ناوچه انگلیسی یک دستاورد بزرگ برای این کشور محسوب می شود زیرا تا سال 1990 زنان حتی اجازه نداشتند نیروهای دریایی را در آب‌های دریا همراهی کنند.

سارا وست اظهار داشت: کسب مقام فرماندهی ناوچه پورتلند مطمئنا نقطه عطف دوره 16 ساله خدمت من در نیروی دریای سلطنتی انگلیس است. این چالشی است که من آماده پذیرفتن آن هستم.

وی خاطرنشان ساخت: بسیار مفتخرم که فرماندهی یک ناوچه نوع 23 را به دست آورده‌ام که یک کشتی جنگی بسیار انعطاف پذیر است. قصد دارم ناوچه پورتلند را با یک تیم حرفه‌ای و متمرکز به عملیات‌ها ببرم.

ناوچه پورتلند به منظور مقابله با کشتی‌های دیگر مجهز به موشک‌های زمین به زمین و به منظور مقابله با نیروهای هوایی مجهز به موشک‌های زمین به هوا است و یک هلی‌کوپتر نیز به منظور نابود کردن زیردریایی‌ها دارد.

[امتیاز دهنده: 0 نفر و میانگین امتیاز: 0]

4 دیدگاه ها

  1. ایولا، که به زنها ،جرات چنین کاری رو میدن ، هرچند، زنهای ایرانی اگه پاشون باز شه ، 10تای، زنهای انگلیسی رو تو جیبشون جا میدن

  2. آفرییییییییییییییییییییییییییییییین.

  3. شما مگه زنید که میگید آفرین؟

  4. معلوم نیست .اگه قرار بود بگم زنم یا مرد که اسممو نمیذاشتم ناشناس.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *