زیباترین پارک‌های شهری جهان +عکس

زیباترین پارک‌های شهری جهان (+عکس)

پارک‌های شهری اغلب از یک فضای سبز صرف فراتر هستند و محیط شهر را دوست‌داشتنی و برای سکونت دلچسب‌تر می‌کنند.

برای ساکنان شهرها و حتی گردشگران پارک‌های شهری حکم حیاط مشترک یک خانه را دارد. در واقع اوج اهمیت پارک‌های شهری این است که به افراد اجازه می‌دهد از فضای پرمشغله و ساختمان‌های خشک و بی‌روح متعدد در زندگی‌شان دور شوند.

به گزارش سایت اینترنتی تراول، در حقیقت در یک شهر شلوغ و پررفت‌وآمد، فضای پارک فرصتی برای پناه بردن به آرامش است و در عین حال انتخاب درختان مناسب برای طراحی پارک‌های شهری می‌تواند تداعی‌کننده یک نقاشی زیبا باشد. در این مقاله زیباترین پارک‌های شهری جهان معرفی شده‌اند که عبارتند از:

 پارک گویل بارسلونا
در طراحی این پارک از آلاچیق‌هایی استفاده شده که یادآور خانه‌هایی به شکل کیک زنجبیلی است و فواره‌های کاشی‌کاری‌شده، خوش‌آمدگوی بازدیدکنندگان آن هستند.

این پارک در بالای تپه‌ای تراس‌بندی شده قرار گرفته که بازدیدکنندگان با عبور از مسیری جنگلی می‌توانند نظاره‌گر چشم‌انداز شهر باشند.

پارک استنلی در ونکوور کانادا
اخبار ,اخبار گوناگون,پارک استنلی در ونکوور کانادا
فضای خوش آب و هوای پارک استنلی به طور کامل با آب احاطه شده که دارای چشم‌اندازی از افق و درختان سرو لبنانی، صنوبر و شوکران است.

پارک کیوکن‌هوف در هلند

 

اخبار ,اخبار گوناگون,پارک کیوکن‌هوف در هلند
برای بازدید از پارک کیوکن‌هوف تنظیم وقت مهمترین نکته است. در این پارک تنها هشت آخر هفته در سال که بین اواسط ماه مارس و ماه مه می‌شود برای بازدید بسیار مناسب و لذت‌بخش است زیرا در طراحی آن از بیش از هفت میلیون لاله، سنبل و نرگس استفاده می‌شود.

پارک شهر در نیواورلئان
اخبار ,اخبار گوناگون,پارک شهر در نیواورلئان
این پارک بزرگترین مجموعه از بلوط‌های بالغی است که عمر برخی از آنها بیش از 600 سال تخمین‌زده شده است. اگرچه این پارک به دلیل طوفان کاترینا آسیب‌دیده اما هنوز فضایی دلچسب و فرح‌بخش برای دورهم جمع شدن دارد.

پارک گلدن گیت در سان فرانسیسکو
اخبار ,اخبار گوناگون,پارک گلدن گیت در سان فرانسیسکو
این پارک در دهه 1870 میلادی از بیش از 404 هکتار تپه‌های شنی ساخته شده که سالانه میزبان 13 میلیون بازدیدکننده است.

پارک نامبا در اوساکای ژاپن
اخبار ,اخبار گوناگون,پارک نامبا در اوساکای ژاپن
این پارک که در سال 2003 میلادی افتتاح شد هشت سطح یک برج اداری 30 طبقه و فروشگاه را دربرمی‌گیرد. محوطه این پارک دارای تراس‌ها، گذرگاه‌های مرکزی باریک، باغچه‌های گیاهی و آبشار است.
 
پارک جنگلی در سنت لوئیس
اخبار ,اخبار گوناگون,پارک جنگلی در سنت لوئیس
این پارک که محل میزبانی المپیک تابستانی 1904 و نمایشگاه جهانی بوده، اکنون شامل یک باغ وحش، موزه هنری و تاریخی و یک مرکز علمی است.

پارک ایبیراپوئرا در سائوپائلوی برزیل
طراحی این پارک توسط «اسکار نیمایر» یکی از معروف‌ترین معمارهای برزیلی با همکاری «روبرتو بورل مارکس» معمار مناظر طبیعی انجام شده است.

باغ انگلیسی در مونیخ
 

اخبار ,اخبار گوناگون,باغ انگلیسی در مونیخ
مقامات شهر مونیخ در دهه 1790 میلادی، 364 هکتار فضا برای ساخت این پارک که یکی از بزرگترین فضاهای سبز شهری در اروپا است، اختصاص دادند.

پارک بالبوآ در سن‌دی‌گو
اخبار ,اخبار گوناگون,پارک بالبوآ در سن‌دی‌گو
این پارک علاوه بر فضای سبز شامل یک باغ وحش و 15 موزه است.

مطالب مشابه را ببینید!