مجله تاپ‌ناز‌

زیبایی پس از زایمان و زیبا ماندن پس از زایمان با رعایت این نکات

زیبایی پس از زایمان

نکاتی برای زیبایی پس از زایمان و حفظ زیبایی

با رعایت کردن بعضی از نکات می توانید زیبایی پس از زایمان را حفط کنید و حتی زیباتر شوید. بارداری و زایمان کردن جزو اتفاقاتی هستند که ممکن است یک زن را تغییر دهند. به محض اینکه نوزاد خود را لمس می کنید ، اولویت های شما تغییر پیدا می کند. شاید دوش گرفتن برای شما یک کار لاکچری شود. جای تعجب هم ندارد که بیشتر مادرهاف مراقبت و رسیدگی به خود را شاید پشت گوش بیندازند یا در اصل وقت آن را پیدا نکنند. وضعیت بهم ریخته هورمون ها در مادر هم ممکن است آنها را دچار افسردگی پس از زایمان بکند که این هم خوش مشکلی دیگر است.

در این مطلب نکات مهمی را به شما می گوییم که باعث می شود پس از زایمان به زیبایی و آراستگی قبلی خود برسید.

مادر شدن نباید شما را قربانی کند. شما حتی پس از اینکه کل زندگیتان حول فرزند کوچک می گردد هم می توانید چهره بسیار زیبا داشته باشید. نیاز نیست وقت زیادی را صرف خودتان کنید تا آراسته شوید.

وقتی که در آینه به چهره خود نگاه می کنید باید یک خانمی زیبا و قوی را مشاهده کنید که هم اکنون مادر شده است و این یکی از ارزشمندترین هدیه هایی است که می توانید دریافت کنید.

حس زیبایی کدن باعث می شود که اعتماد به نفس شما تقویت شود و از شما مادری کامل بسازد.

 

هر غذایی نخورید

شما پس از زایمان نیاز به تغذیه ای خوب و کامل دارید تا هم بتوانید شیر بچه را تامین کنید و هم سلامت خودتان تامین شود. این را باید بدانید که در این دوران باید آب کافی بنوشید. ای گزینه نقش زیادی در زیبایی شما پس از زایمان دارد.

 

لباس زیبا بپوشید

لباس های بارداری را کنار بگذارید. خوب لباس پوشیدن به این معنی نمی باشد که حتما باید لباس های جدید بخرید، بلکه باید لباس هایی را به تن کنید که فیت تن شما باشند و به شما حس خوب بدهند.

 

به حال دلتان برسید

حالا که خانواده و دوستان شما می توانند به شما کمک کنند، زمان بیشتری را برای خودتان بگذارید و سری هم به سالن های زیبایی بزنیدف مدل موی جدید انتخاب کنید، مانیکور و پدیکور کنید و یا هر کاری که تصور می کنید حال شما را خوب می کند انجام دهید.

 

از اطرافیان‌تان کمک بخواهید

اولین چیزی که نیاز دارید تا احساس زیبا بودن کنید دریافت کمک است. از همسر، خانواده و دوستان‌تان کمک بخواهید تا بتوانید کمی وقت آزاد برای خودتان ایجاد کنید

 

روز خود را با انرژی مثبت شروع کنید

اینکه روز خود را چطور شروع کنید تاثیر زیادی بر باقی روز شما دارد. مهم نیست که چقدر حس خستگی می کنید، فقط چند دقیقه جلوی اینه با خودتان وقت بگذرانید. سریع دوش بگیرید و کمی هم آرایش کنید. منظور از آرایش، مولفه های پایه ای آن می باشد: مقداری خط چشم و مقداری رژ لب شما خیلی عالی به نظر می آیید.

زیبایی پس از زایمان

 

تمرینات ساده انجام دهید

در مورد شروع تمرین های ورزشی باید با پزشک مشورت کنید. نباید عجله کنید، صبر کنید تا پزشک شما اجاره ای کار را به شما بدهد. برنامه ورزشی متناسب با شرایط بعد از زایمن به شما کمک می کند وزن باردرای را از دست بدهید و حس بهتری هم خواهید داشت.

 

در زمان های بیکاری بخوابید

خواب شاید یکی از آرزوهای دست نیافتنی در ماه های اول تولد کودک باشد ولی کمبود خواب هم باعث خسته شدن ذهن و روان شما می شود و هم بر روی ظاهر شما تاثیر منفی می گذارد. پس باید سعی کنید هر زمانی که بیکار هستید بخوابید.

 

حلقه‌های تیره و پف پای چشم

حلقه‌های تیره‌ی دور چشم می‌توانند شما را بزرگ‌تر از سن واقعی‌تان نشان دهند، اما متاسفانه کم خوابی‌های تازه مادر‌ها اغلب چنین مشکلی را برای‌شان ایجاد می‌کند. مشکل احتباس آب در بدن شما می‌تواند سبب پف کردن چشم‌های‌تان شود، اما با این نکات می‌توانید آن‌ها را برطرف کنید:

  • هنگام خواب از بالش سفت و بلند استفاده کنید.
  • قبل از خواب کمتر مایعات مصرف کنید.
  • برای کاهش پف پای چشم از حلقه‌های خیار، سیب زمینی و قاشق فریز شده استفاده کنید.
  • کانسیلر بزنید

تیره شدن پوست

کمبود خواب می‌تواند درخشش طبیعی پوست‌تان را بدزدد، اما توصیه‌های زیر کمک‌تان می‌کنند درخشش وشادابی پوست‌تان برگردد:

  • مایعات کافی بنوشید تا بدن‌تان هیدراته باشد.
  • روز دو بار به پوست‌تان مرطوب کننده بزنید.
  • پوست‌تان را به طور مرتب لایه برداری کنید.

آکنه

آکنه و جوش هم مشکل رایج دیگر در میان تازه مادرهاست، نکاتی برای‌تان داریم:

  • روزی دو بار پوست‌تان را با یک فوم تمیز کننده پاکسازی کنید.
  • از یک شوینده‌ی بسیار ملایم برای صورت‌تان استفاده کنید.
  • از محصولات ضد آکنه استفاده کنید.

نکته پایانی

این را باید بدانید که مادر شدن به این معنی نمی باشد که باید خودتان را نادیده بگیرید و باید به خودتان در این دوران اهمیت بدهید. شما هر چه سالم تر و شادتر باشید می توانید وظایف مادرانه را هم به خوبی انجام دهید. داشتن ی ظاهر آراسته و زیبا می توانید این مرحله زیبا از زندگی را ساده کنید.

 

مطالب مشابه را ببینید!