مجله تاپ‌ناز‌

سئو سایت یا بهینه سازی سایت چیست؟

این روزها کسب و کارهایی که با سئو آشنا هستند و از آن برای جذب مشتری استفاده می کنند به سرعت رقبای خود را کنار می زنند.

سئو سایت یا بهینه سازی سایت چیست؟

خدمات سئو که به بهینه سازی برای موتور های جستجو هم معروف است، کم هزینه ترین و موثرترین راه برای هدایت ترافیک به سمت وب سایت شما می باشد. بسیاری از ما، زمانی که به چیزی نیاز داریم، چه رسیدن به پاسخ، یک ایده، خرید محصول، یافتن استراتژی یا خدمت، از موتور های جستجو کمک می گیریم. گوگل به تنهایی 3.5 میلیارد جستجو در روز را دریافت می کند؛ بنابراین همان طور که موتور های جستجو در زندگی ما اهمیت پیدا کرده اند، آنها نیز جزء لاینفک بسیاری از استراتژی های بازاریابی کسب و کار به حساب می آیند. پس با توجه به این موضوع می توان از طریق گوگل و با کمک سئو سایت / خدمات سئو وضعیت وب سایت ها را ارتقا بخشید. اما شما بگویید، در مورد خدمات سئو دقیقا چه می دانید؟ مبانی اصلی و اصول سئو شامل چه مواردی هستند؟ تاثیر لینک سازی در سئو چقدر است؟ با ما همراه باشید تا با یک دیگر به بررسی این موضوع بپردازیم.

خدمات سئو یا بهینه سازی سایت چیست؟

سئو سایت / خدمات سئو یا بهینه سازی سایت برای موتور جستجو، به مجموعه‌ ای از تمام فعالیت‌ ها گفته می شود که در طراحی، کدنویسی وب سایت، تدوین استراتژی محتوایی، نگارش محتوا، همچنین لینک‌ سازی خارجی و غیره انجام می گیرند. خدمات سئو یا بهینه سازی سایت باعث می شود تا یک کسب و کار، جایگاه بالاتر و بهتری در نتیجه جستجوی گوگل کسب کند؛ در نتیجه بازدید کنندگان بیشتری هم برای سایت جذب می شود. پس از طریق سئو سایت / خدمات سئو می توان رتبه سایت را در موتور جستجو مثل گوگل برای کلمه های کلیدی مرتبط با وب سایت ارتقاء داد. در نتیجه سئو می تواند باعث جذب مخاطبانی شود که در گوگل در جستجوی مطالب و خدمات سایت شما هستند.

مبانی اصلی و اصول سئو

به طور کلی، فرآیند سئو بسیار پیچیده و همچنین درگیرانه می باشد، ولی اصولی درون آن وجود دارند که از طریق آن ها کاربر می تواند به افزایش دادن رتبه سایتش در نتایج جستجو بپردازد. مبانی اصلی و اصول سئو در هر وب سایتی، از خردترین آن ها گرفته تا بزرگترین وب سایت های عبارتند از:

 1. ۱درک کردن مدل و نوع کسب و کار
 2. شناسایی کردن کلمات کلیدی مناسب
 3. تحت نظر داشتن رتبه وب سایت درون کلمات کلیدی
 4. منتشر کردن مطالبی با کیفیت بالا
 5. بررسی کردن سئو داخلی وب سایت
 6. ارتقا دادن سرعت سایت
 7. عدم استفاده از تاکتیک های SEO تایید نشده
 8. بررسی کردن سئو وب سایت های رقیب
 9. آپلود کردن درست و اصولی تصاویر
 10. بهینه سازی کردن طراحی سایت
سئو سایت یا بهینه سازی سایت چیست؟

بهینه سازی صفحات یا on page

مجموعه فعالیت هایی که درون سایت انجام می گیرند تا باعث افزایش رتبه وب سایت و ترافیک آن از موتور جستجو شوند. این فعالیت ها شامل بهینه‌ سازی کردن محتوا و کد HTML سایت است. به خاطر آن که همه این فعالیت ها درون سایت انجام می‌ شوند، سئو داخلی یا سئو آن‌ پیج نام گرفته اند. سئو داخلی باعث می گردد که سایت هدف، به وسیله موتور های جستجو بیشتر دیده شود؛ همچنین به مخاطبانش کمک می‌ کند درک بهتر و کامل تری از صفحات داشته باشند. ولی در اصل این نوع سئو با هدف بالا برون امتیاز سایت در نتایج گوگل مورد استفاده قرار می‌ گیرد.

تاثیر لینکسازی در سئو

به طور کلی، لینک‌ سازی به درک هر چه بهتر گوگل از ساختار وب سایت، کمک خواهد کرد.
با کمک لینک سازی در سئو، ربات‌ های گوگل با سرعت بالاتری صفحات جدید را شناسایی کرده و سپس آن‌ ها با موفقیت بالاتری ایندکس خواهند می کنند. به علاوه‌، با کمک لینک سازی می‌‌ توان ارتباط معنایی بین صفحات سایت را به کاربر و موتور های جستجو همچون گوگل نشان داد. هر چقدر این رابطه منسجم‌ تر باشد، احتمالا شانس ایندکس کردن صفحات جدید نیز بیشتر می شود. حتی با کمک لینک سازی کاربر می تواند اعتبار یک صفحه را به صفحات دیگر سایتش منتقل کند.

تحقیق کلمات کلیدی

به طور کلی تحقیق کلمات کلیدی در سئو سنگ بنای رسیدن به یک استراتژی موفق است. علیرغم تمامی تحولات در تکنیک‌ بهینه سازی کردن موتور های جستجو، تحقیق کلمات کلیدی همچنان جزو مراحل اساسی سئو سایت / خدمات سئو است. تحقیق کلمات کلیدی که به آن جستجوی کلید واژه هم می گویند، در واقع یافتن کلماتی می باشد که برای یک سایت اهمیت بالاتر و بیشتری دارند. اگر شخصی به دنبال کلمات کلیدی و موضوعاتی که برایشان محتوا تولید شده نباشد، وقتش را کلا هدر داده‌ است. اینجا است که می گوییم تحقیق کلمات کلیدی ضروری است و اهمیت پیدا می کند.

مزایای خدمات سئو برای کسب و کارها

مدیران کسب و کار ها در جستجوی هر چیز مفیدی هستند که بتواند هم به طور مستقیم و هم به صورت غیر مستقیم بر روی شغل آن ها و جایگاهشان در گوگل تاثیر بگذارد. کمک گرفتن از سئو سایت / خدمات سئو فرصتی است که از آن می توان برای برقراری ارتباط با افراد، پاسخ به سؤالات آن ها، افزایش فروش و حل مشکلات کسب و کار ها استفاده کرد؛ همچنین SEO مزایای دیگری هم دارد که به شرح زیر می باشند.

سئو سایت یا بهینه سازی سایت چیست؟
 • ترافیک بیشتر وب سایت
  زمانی که سایت شما برای موتور های جستجو بهینه شده باشد، ترافیک بیشتری دریافت می کند که مساوی با افزایش آگاهی از برند است.
 • جذب مشتریان بیشتر
  برای بهینه سازی سایت، کلمات کلیدی مورد هدف قرار می گیرند؛ یعنی اصطلاحاتی که مشتریان یا بازدید کنندگان بیشتر آن ها را در گوگل سرچ می کنند. در نتیجه با هدف قرار دادن کلمات کلیدی مناسب و نوشتن محتوای ایده آل، می توان مشتریان زیادی را به سمت وب سایت مد نظر هدایت کرد.
 • رسیدن به شهرت بهتر
  رتبه بالاتر در گوگل باعث ایجاد اعتبار بالاتر برای کسب و کار شما می شود. اگر گوگل به شما اعتماد می کند، پس مردم به کسب و کارتان اعتماد خواهند کرد.
 • رسیدن به سود بالاتر
  یک سایت که با سئو سایت / خدمات سئو به عملکرد برتر رسیده است، به ثمرات و نتایج بهتری دست پیدا می کند و سود آن هم افزایش می یابد.

چطور یک ارائه دهنده معتبر خدمات سئو پیدا کنیم؟

برای یافتن یک متخصص سئو سایت / خدمات سئو در مرحله اول باید سایت های مربوطه را بررسی کرد و فهمید که خدماتشان چگونه کار می کنند. البته بهترین راه جستجو کردن در گوگل برای یافتن یک متخصص سئو است. البته خواندن سایت های مرجع در این زمینه هم کارساز است. اگر به دنبال یک ارائه دهنده معتبر خدمات سئو در تهران هستید می توانید با شماره ۰۹۹۰۱۷۰۰۰۱۴ تماس بگیرید و یا به سایت quantaagency.co مراجعه کنید.

مطالب مشابه را ببینید!