مجله تاپ‌ناز‌

آموزش ساخت جا کلیدی دیواری با استفاده از چوب و وسایل ساده

در این مطلب آموزش ساخت جا کلیدی دیواری را به صورت مرحله به مرحله توضیح می دهیم و در نهایت می توانید یک جا کلیدی شکیل و خاص را با وسایل ساده تهیه کنید. ساخت جاکلیدی دیواری آسان است و در نهایت شما یک دکوری کاربردی در منزل خواهید داشت. برای ساخت جا کلیدی دیواری می توانید از وسایل مختلف استفاده کنید ولی در این مطلب روش تهیه جا کلیدی را با تکه های چوب به شما آمورش می دهیم.

روش ساخت جا کلیدی دیواری با چوب

در ادامه این مطلب 2 روش برای ساخت جا کلیدی دیواری را آماده کرده ایم که هر کدام می تواند انتخاب مناسبی برای منزل شما باشد. جا کلیدی هایی که با روش ساختن آنها آشنا می شوید با چوب تهیه می شوند ولی شما می توانید از مواد اولیه مختلف برای ساخت این جا کلیدی ها استفاده کنید.

 

ساخت جا کلیدی دیواری ساده

در ابتدا کار شما نیاز به یک تکه چوب برای صفحات جا کلیدی نیاز دارید. این چوب را رنگ کنید. می توانید از ترکیب های رنگی یا طرحی خاص استفاده کنید. بست لوله را باز کنید و در قسمت بالای چوب به کمک یک دریل سطح آن و چوب را سوراخ کنید.

 

ساخت جا کلیدی دیواری

حالا با یک پیچ، ست را به تخته وصل کنید. گلدان را رنگ کنید. منتظر بمانید که گلدان خشک شود، گلدان را در حلقه بست قرار بدهید و سپس بست را محکم کنید.

ساخت جا کلیدی دیواری

ساخت جا کلیدی دیواریدر این مرحله می توانید از هر گل و گیاهی به عنوان دکور زیبا استفاده کنید و آن را به جا کلیدی وصل کنید. انتخاب این گیاه گیاه برای گلدان به صورت سلیقه ای می باشد. ابعاد این گیاه باید متناسب با گلدان شما باشد تا زیباتر جلوه نماید. می توانید از انواع مجسمه و یا دکوری های متنوع برای جا کلیدی استفاده کنید.

ساخت جا کلیدی دیواری

در مرحله بعد از ساخت جا کلیدی دیواری باید قلاب لباس را به صورت کلی قلابی را که برای کلید در نظر گرفته اید، روی چوب بچسبانید. در این مرحله باید از سفت شدن قلاب مطمئن شوید. این قلاب را در قسمت پایین و مرکز چوب نصب کنید.

ساخت جا کلیدی دیواری

این تناسب دکور جا کلیدی دیواری شما را زیبا می کند. در این مرحله جا کلیدی آماده شده است و می توانید آن را نصب کنید.

 

جاکلیدی دیواری با قاب عکس

در ابتدا قاب عکس را برگردارنید و آن را باز کنید. تمام محتویات آن را خالی کنید تا فقط چهار چوب باقی بماند. این چهار چوب را رنگ آمیزی کنید. در ادامه در قسمت بالای قاب چند سوراخ برای حلقه های آویز کلیدها ایجاد کنید.

حالا آویزها را در این سوراخ های ایجاد شده قرار بدهید. در مرحله بعدی این آویزها را با پیچاندن در محل مورد نظر سفت و ثابت کنید. جا کلیدی را در جای مناسب در منزل نصب کنید. شما می توانید تعداد سوراخ های چوب را با توجه به تعداد کلیدها انتخاب کنید. معمولا این تعداد بین 3 تا 6 قرار می گیرد. به همین راحتی و با مقداری خلاقیت در منزل می توانید از وسایل قدیمی و بی مصرف وسایل و دکوری های جدید بسازید.

ساخت جا کلیدی دیواری

مدلهای ساختن جا کلیدی دیواری

همان گونه که ی دانید ساخت وسایل کاربردی برای خانه یکی از سرگمی های جالب است که با وسایل ساده و بدون استفاده ی توانید این کار را انجام دهید و از ساخت آنها لذت ببرید. یکی از وسایل مهم و ضروری برای منازل جا کلیدی است که با مقداری خلاقیت و ابتکار می توانید جا کلیدی های شیک و خاصی را بسازید.

ساخت جا کلیدی دیواری

 

ساخت جا کلیدی دیواری مانند جا کلیدی نمدی یکی از هنرهای زیبایی است که با استفاده از چند وسیله ساده و دور ریختنی می توانید آن را بسازید. باید مقداری خلاقیت به خرج بدهید و برای منزل جا کلیدی خاصی بسازید تا علاوه بر گم نکردن دسته کلید زیبایی دیوار منزل را چند برابر کنید. در ادامه نمونه هایی از ساخت کاردستی جا کلیدی را گردآوری کرد ایم که می توانید از آنها ایده بگیرید.

ساخت جا کلیدی دیواریساخت جا کلیدی دیواریساخت جا کلیدی دیواریساخت جا کلیدی دیواریساخت جا کلیدی دیواریساخت جا کلیدی دیواریساخت جا کلیدی دیواریساخت جا کلیدی دیواریساخت جا کلیدی دیواریساخت جا کلیدی دیواریساخت جا کلیدی دیواریساخت جا کلیدی دیواریساخت جا کلیدی دیواری

 

مطالب مشابه را ببینید!