مجله تاپ‌ناز‌

طرز تهیه سالاد تن ماهی (8 نوع سالاد تن ماهی بی نظیر خوشمزه)

سالاد تن ماهی را شاید خیلی کم بگوشتان رسیده باشد، یا کلا تجربه ای درمورد این سالاد نداشته باشید. سالاد تن ماهی را جزو غذا های لذیذ و پر از مواد مغذی با توجه به موادی که در آن بکار می رود، می شناسیم. سالاد تن ماهی با انواع مواد قابل تهیه کردن و سرو شدن است.

در مناطق مختلف جهان و کشور ما هم این دسر به روش های زیادی آماده می شود. براحتی می توانید با کمترین مواد غذایی اولیه، یک سالاد تن ماهی به عنوان شام یا ناهار خود تهیه کرده و از خوردن آن نهایت لذت را ببرید. اگر به دنبال این هستید که انواع سالاد تن ماهی را بشناسید و آن را در منوی غذایی خود قرار دهید، در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

سالاد تن ماهی مدیترانه ای

سالاد تن ماهی مدیترانه ای

یکی از بهترین غذا های دریایی را می توان سالاد تن ماهی مدیترانه ای دانست. برای تهیه این سالاد نیاز به مواد زیادی نبوده و به راحتی با وسایلی که در یخچال و خانه دارید، می توانید آن را سرو کنید.

مواد لازم برای این سالاد شامل کنسرو تن ماهی یک قوطی، نمک و فلفل سیاه به مقدار دلخواه خودتان، سس خردل به مقدار نصف قاشق چایخوری، برگ کاهو به اندازه ای که نیاز دارید، آبلیمو تازه و خوش طعم یک قاشق غذاخوری، سس مایونز بدون چربی به اندازه یک سوم فنجان، سه عدد فلفل قرمز، روغن زیتون را به مقدار یک قاشق غذاخوری، سرکه را یک قاشق غذاخوری اضافه کنید و یک چهارم فنجان زیتون سیاه به صورت حلقه شده می شود.

روش پخت سالاد تن ماهی مدیترانه ای

برای شروع کار، کاسه ای متوسط با درب آماده کرده و کنسرو تن ماهی، سس خردل و سس مایونز بدون چربی را به خوبی با هم هم بزنید تا یک دست شود. وقتی ماده شما به خوبی با هم مخلوط شد، به مقداری که دوست دارید نمک و فلفل به آن اضافه کرده و درب کاسه را ببندید. حالا کاسه را داخل یخچال گذاشته و به مدت یکساعت بگذارید سرد شود. وقتی که مواد در یخچال در حال سرد شدن است، مقداری روغن روی فلفل های قرمز ریخته و بوسیله سیخ آنها را کباب کنید.

برای کباب کردن فلفل ها می توانید از فر یا اجاق گاز استفاده کنید. پس از کباب کردن فلفل ها، کاسه حاوی مواد اولیه را از یخچال بیرون آورده و روغن زیتون، تکه های کبابی فلفل قرمز، کمی نمک، فلفل و در آخر هم زیتون سیاه حلقه شده را درون کاسه بریزید. وقتی همه مواد داخل کاسه با هم مخلوط کردید، برگه های کاهو را درون سینی یا ظرف مورد نظر چیده و روی برگ کاهو را با روغن زیتون و سرکه بپوشانید. پس از آماده شدن برگه های کاهو، مجدد کمی نمک و فلفل روی برگ کاهو اضافه کنید. برگ کاهو ها حالا آماده هستند، پس کاسه مواد را آورده و روی برگ کاهو های خود اضافه کنید. دقت کنید که مواد سالاد تن ماهی خارج از برگ ها نریزد.

مطلب مشابه: طرز تهیه ته چین تن ماهی خوشمزه و نکاتی برای پخت بهتر

سالاد تن ماهی به روش ایتالیایی

سالاد تن ماهی به روش ایتالیایی

مواد لازم برای سالاد تن ماهی ایتالیایی، از ساده ترین مواد منزل شما قابل تهیه شدن است. سالاد تن ماهی ایتالیایی، سالادی پر از مواد مغذی قوی است که به شما پیشنهاد می شود حتما یکبار آن را امتحان کنید.

موادی که برای تهیه این سالاد لذیذ نیاز دارید، شامل دو عدد کنسرو تن ماهی، کنسرو ذرت، زیتون سیاه، نعنا، جعفری، نمک، فلفل سیاه سرکه بالزامیک، روغن زیتون، سس مایونز و یک عدد لیمو ترش تازه است. برای هر کدام از مواد به اندازه دلخواه خود می توانید استفاده کنید.

روش پخت سالاد تن ماهی به روش ایتالیایی

مثل همیشه کنسرو های تن ماهی خود را درون آب گذاشته و تا بیست دقیقه بگذارید جوش بخورد. وقتی قابلمه کنسرو ها در حال گرم شدن هستند، هسته زیتون های سیاه را بیرون آورده و آنها را به دو قسمت تقسیم کنید، همزمان که کار زیتون های سیاه را انجام می دهید، نعنا و جعفری ها را هم به کلی ریز کنید. کنسرو ذرت را هم به دو قسمت تقسیم کنید و نصف دیگر را برای تزیین مواد استفاده کنید.

لیموترش آماده شده رو از وسط نصف کرده و نصف آب آن را جدا بگذارید. حال کنسرو های شما آماده شده و میتوانید آن را باز کرده و درون کاسه ای که برای سالاد آورده اید، ریخته و بخوبی آن را ریز کنید. پس از ریز کردن تن های ماهی، نصف آب لیمویی که جدا گذاشته بودید را به مواد اضافه کنید. در ظرفی دیگر سس بالزامیک به اندازه یک قاشق غذاخوری، زیتون های سیاه، سس مایونز، جعفری، نعنا، نمک و فلفل ها را با هم ترکیب کنید. حالا مواد ترکیب کرده را روی ظرف تن ماهی اضافه کنید و نهایتا سالاد تن ماهی به روش ایتالیایی را امتحان کنید.

مطلب مشابه: طرز تهیه پیتزای ماهی تن و ریحان سیسیلی

سالاد تن ماهی به روش لهستانی

سالاد تن ماهی به روش لهستانی

سالاد تن ماهی به روش لهستانی، با کمترین زمان و مواد اولیه ساده تهیه می شود. برای اینکه یک سالاد تن ماهی به روش لهستانی داشته باشید، به موادی چون یک عدد کنسرو تن ماهی، گوجه فرنگی، کاهو، هویج، پیاز بنفش، جعفری نمک، فلفل، آب لیموی ترش و سس مایونز به مقدار سه قاشق غذاخوری لازم است.

روش پخت سالاد تن ماهی به روش لهستانی

در ابتدای کار تن ماهی که دارید را روی اجاق گاز بگذارید تا حدود بیست دقیقه خوب بجوشد. دو عدد هویج، یک عدد پیاز بزرگ و جعفری را به خوبی ریز کنید. پس از اینکه کنسرو شما آماده شد، آن را درون ظرفی ریخته و خوب تکه تکه کنید تا ریز شود. حال پیاز، جعفری، هویج و سس مایونز به همراه آب لیمو، نمک و فلفل به مقدار کافی را باهم مخلوط کنید. در کف ظرف خود چند برگ کاهو بگذارید و مواد را روی برگ کاهو ها خالی کنید. از گوجه فرنگی می توانید برای تزیین سالاد تن ماهی خود استفاده کنید.

سالاد تن ماهی با شوید

سالاد تن ماهی با شوید

این نوع سالاد یکی از متنوع ترین سالاد های تن ماهی است که با موادی مثل هویج نگینی، نخود فرنگی و ذرت هم آن را مخلوط کرده و میل بفرمایید. موادی که لازم است در تهیه این سالاد متنوع بکار ببرید، شامل یک عدد تن ماهی، خیار شور یک دوم پیمانه، هفت عدد پیازچه، جعفری و شوید یک دوم پیمانه، دو عدد سیب زمینی متوسط، ماست خامه ای، سس مایونز، روغن زیتون، نمک، فلفل سیاه و ادویه سالاد هم به مقدار لازم می باشد. در کنار مواد غذایی سلفون هم داشته باشید تا در آخر از آن استفاده کنید.

روش پخت سالاد تن ماهی با شوید

در مرحله اول کنسرو تن ماهی را باز کرده و تن ماهی را از روغن آن به خوبی جدا کرده و سپس آن را در ظرف مورد استفاده خود بریزید. مرحله دوم شوید، جعفری و پیازچه را ریز کرده و روی تن ماهی خود اضافه کنید. مرحله سوم سیب زمینی های پخته شده و خیار شور ها را به صورت نگینی ریز می کنیم و بر مواد درون ظرف میریزیم. حال همه مواد درون ظرف را به خوبی هم بزنید تا یکدست شوند.

در ظرفی جدا مقداری ماست خامه ای، سس مایونز، آب لیمو و روغن زیتون را با هم مخلوط کرده و به آنها ادویه سالادی، فلفل سیاه و نمک را هم اضافه می کنیم. پس از یکدست شدن هر مواد، آن را به ظرف تن ماهی اضافه می کنیم و مجدد هم می‌زنیم. پس از یک دست شدن همه مواد، بر روی ظرف سلفون کشیده و ظرف را چند ساعتی برای طعم‌دار شدن درون یخچال می گذاریم.

مطلب مشابه: آموزش طرز تهیه صدف های خامه ای با ماهی تن و اسفناج

سالاد تن ماهی با کاهو

سالاد تن ماهی با کاهو

اگر بدنبال میان وعده یا دسری بدون زحمت اما لذیذ هستید، حتما سالاد تن ماهی با کاهو را حتما در اولین گزینه جای دهید. سالاد تن ماهی با کاهو مواد اولیه ساده ای داشته و برای تهیه آن شما راحت هستید. مواد لازم در سالاد تن ماهی به ترتیب شامل یک عدد تن ماهی رژیمی بدون نمک، کاهو به مقدار دو پیمانه، پیاز قرمز کوچک یک عدد، خیار یک عدد و یک عدد کنسرو نخود یا در صورت تمایل یک پیمانه نخود پخته شده است.

روش پخت سالاد تن ماهی با کاهو

برای اولین کار چاقو را برداشته و پیاز و خیار خود را ریز کنید. طرفی که میخواهید مواد را در آن جای دهید آماده کرده و کاهو ها را پس از ریز کردن درون آن بریزید. حال پیاز، خیار، نخود و تن ماهی رژیمی که دارید را در ظرف باهم مخلوط کنید. سالاد شما آماده است. برای طعم بهتر و لذیذ شدن سالادتان می توانید لیمو و فلفل را هم به میزان لازم اضافه کنید.

سالاد تن ماهی با سیب زمینی

سالاد تن ماهی با سیب زمینی

سالاد تن ماهی با سیب زمینی، می تواند یکی از سالاد های خوشمزه و مناسب برای دسر در مهمانی ها، شام و ناهار یا میان وعده سبک باشد. مواد اولیه این سالاد تن ماهی ساده شامل یک عدد کنسرو تن ماهی، چهار عدد خیار شور، چهار قاشق غذاخوری نخود فرنگی، دو عدد سیب زمینی، سه قاشق غذا خوری شوید ساطوری شده، سس مایونز، فلفل سیاه و نمک هم به مقدار دلخواه می باشد.

روش پخت سالاد تن ماهی با سیب زمینی

برای بیست دقیقه کنسرو تن ماهی را درون آب گذاشته تا به خوبی بجوشد. برای سیب زمینی هم همین کار را کرده و به آن کمی نمک اضافه کنید تا یه مدت سی دقیقه روی اجاق به خوبی نرم شود. نخود فرنگی ها را به صورت نیم پز یا بخار پز کرده و روی آبکش بگذارید. خیار شور را خورد کرده و سپس شوید ها را بشویید و ساطوری کنید.

وقتی سیب زمینی آماده شد به صورت ریز آن را خورد کرده و درون ظرف بریزید. کنسرو تن ماهی را باز کرده و ابتدا روغن آن را خالی کنید، سپس با یک چنگال مواد تن را به خوبی هم بزنید و به سیب زمینی ها اضافه کنید. حال نوبت نخود فرنگی هایی است که آماده کردید درون ظرف مواد ریخته و به خوبی مخلوط کنید. در ظرفی جدا نمک، فلفل سیاه و سس مایونز را به خوبی هم زده و روی مواد بریزید. حالا مجدد همه مواد را هم بزنید و ظرف را در یخچال جای دهید. پس از نیم ساعت مواد را از یخچال در بیاورید و نوش جان کنید.

مطلب مشابه: طرز تهیه انواع غذا با ماهی (4 غذای بی نطیر معروف با ماهی)

سالاد تن ماهی به روش مجلسی با سس مخصوص

سالاد تن ماهی به روش مجلسی با سس مخصوص

سالاد تن ماهی مجلسی یکی از اصیل ترین غذا هایی است که هر آشپزخانه ای باید حداقل یکبار طعم و بوی آن را به خود دیده باشد. مواد لازم این سالاد خوشمزه به ترتیب یک عدد کنسرو تن ماهی، یک پیمانه ساقه کرفس، یک عدد پیاز متوسط، دو قاشق غذاخوری جعفری، یک چهارم پیمانه ماست بدون چربی، یک قاشق غذاخوری خیارشور، یک چهارم پیمانه سس مایونز کم چرب، یک قاشق غذاخوری سس خردل و فلفل سیاه و نمک هم بت مقدار لازم می باشد. سلفون نزدیک خود داشته باشید.

روش پخت سالاد تن ماهی مجلسی با سس مخصوص

برای شروع جعفری و ساقه کرفس را شسته، سپس ریز کنید. درب کنسرو تن ماهی را کمی باز کنید و روغن تن ماهی را بیرون بریزید. کنسرو بدون روغن، جعفری و کرفس را به مقدار گفته شده درون ظرف مورد استفاده ریخته و هم بزنید. پیاز و خیار شور را هم به مراتب ریز کرده رنده کنید و به ظرف اضافه کنید.

مرحله بعدی به سراغ ظرف دیگری رفته و سس مایونز، سس خردل همراه با نمک و فلفل سیاه کافی درون آن می‌ریزیم و هم می‌زنیم. حالا ظرف سس را به ظرف تن ماهی اضافه کنید و با یک قاشق به آرامی شروع به مخلوط کردن کنید. در نهایت یک سلفون روی ظرف مواد بکشید و تا سی دقیقه مواد را درون یخچال بگذارید تا سفت شود. این سالاد لذیذ را می توانید همراه با نان باگت میل کنید.

مطلب مشابه: بهترین سالاد های ایرانی و خارجی (معرفی 36 سالاد بی نظیر معروف)

سالاد تن ماهی با پاستا

سالاد تن ماهی با پاستا

سالاد تن ماهی با پاستا برای داشتن طعمی بهتر نیازمند وقت و حوصله شما می باشد. اگر بخواهید به سراغ پخت سالاد تن ماهی با پاستا بروید لازم است که مواد مورد نیاز آن که یک عدد کنسرو تن ماهی، یک بسته پاستا، یک دوم لیوان خیار شور، یک چهارم لیوان زیتون خورد شده، شوید یک دوم لیوان، به مقدار دلخواه ذرت، نخود فرنگی به اندازه کافی، مایونز، فلفل و نمک به مقدار مناسب می باشند، را بدانید.

روش پخت سالاد تن ماهی با پاستا

برای شروع پخت لازم است دو تا قابلمه روی اجاق گاز بگذارید، پاستا و کنسرو تن ماهی را درون آنها قرار دهید. خیارشور و جعفری را به مقدار دلخواه خودت ریز کنید. برای ذرت و نخود فرنگی پیشنهاد بر این است‌ که از کنسرو های مخلوط برای ذرت و نخود فرنگی استفاده کنید و زیتون ها را به صورت ریز خورد کنید.

حال که کنسرو و پاستا آماده شده اند، آنها را درون ظرف خود بریزید و بقیه موادی که حاظر کردید را به آن اضافه کنید. در آخر هم سس مایونز را همراه با مقدار دلخواه نمک و فلفل به خوبی هم بزنید‌. زیتون سیاه نسبت به زیتون سبز تلخی بیشتری داشته، پس می توانید از هر دو به صورت نصف نصف در مواد خود استفاده کنید.

کلام آخر

سالاد تن ماهی غذایی آماده، سریع، لذیذ و شیک می باشد که با ترکیب تن ماهی با هر مواد غذایی، می توانید خوردن بهترین سالاد ها را تجربه کنید. محبوبیت این سالاد در دسترس بودن همه نوع مواد غذایی است که می توان در آن بکار برد، پس بهتر است که تا دیر تر نشده است این سالاد فوق العاده را امتحان کنید.

مطلب مشابه: طرز تهیه سالاد ماکارونی با سیب زمینی + نکاتی برای خوشمزه شدن سالاد

مطالب مشابه را ببینید!