مجله تاپ‌ناز‌

نکات مهم در ست آشپزخانه؛ راهنمای انتخاب وسایل ست متنوع

نکات مهم در ست آشپزخانه؛ راهنمای انتخاب وسایل ست متنوع

جهت ست آشپزخانه بایستی چکار کرد؟ آشپزخانه از بخش های اساسی هر خانه ای به حساب می آید. در این صورت یک هماهنگی صحیح و درست از رنگ ها می تواند اثربخشی خیلی زیادی در این محوطه ایجاد کند. جهت ایجاد این هارمونی یکی از عمده ترین بخش ها ست کردن وسایل آشپزخانه می باشد.

وجود هارمونی میان لوازم و رنگ قسمت های متنوع در داخل این محوطه برای شما یک فضای آرام را به همراه خواهد داشت. جهت اطلاع از ترفند ها و نکات ست آشپزخانه تا پایان این مبحث با ما همراه باشید.

نکات مهم جهت خرید ست آشپزخانه

چنانچه عروس هستید مسلما مشغول خرید ظرف و ست آشپزخانه به شکل یکجا می باشید. مسئله ای که در حال حاضر در زمان خرید به غیر از زیبایی و ماندگاری بایستی به آن دقت کنید جمع و جور بودن لوازمی است که خریداری می کنید. لوازمی که معمولا بایستی در آشپزخانه موجود باشند عبارتند از:

بانکه

یکی از انواع ست آشپزخانه بانکه ها می باشند. بانکه ها گروهی از ظرف های نگهدارنده جهت نگهداری و دسترسی راحت به مواد خوراکی چون حبوبات متنوع می باشند. این ظروف هم شکل جذابی دارند هم دارای اقسام متنوعی می باشند که مطابق جنس به چند دسته چوبی، شیشه ای و پلاستیکی تقسیم می شوند که می توان آن را با سایر لوازم آشپزخانه ست نمود.

ست جا ادویه ای و پاسماوری

این ست جهت نگهداری ادویه بکار برده می شود. همواره بر روی کابینت یا درون کابینت واقع می شوند. این ست ها را می توانید جهت نگهداری چای، نسکافه، توت خشک و… هم بکار ببرید. ست جا ادویه و پاسماوری در بازار به صورت پایه دار و بدون پایه هم موجود می باشند. از جنس های متنوع نظیر چوب، شیشه یا پلاستیک تولید می شوند.

سطل برنج

این وسیله جهت نگهداری برنج با پیمانه اندازه گیری یا بدون پیمانه در بازار موجود می باشد. بهتر است سطل برنج را در جای مناسبی قرار دهید تا با مسائلی چون حشره گذاشتن برنج مواجه نشوید.

جای قاشق و چنگال

نکات مهم در ست آشپزخانه؛ راهنمای انتخاب وسایل ست متنوع

از دیگر انواع ست آشپزخانه می توان به جای قاشق و چنگال اشاره کرد. این وسیله جهت نگهداری و قرارگیری قاشق ها، چنگال ها و سایر لوازم مشابه چون کفگیر و ملاقه می باشد.

مطلب مشابه: راهنمای خرید جای کارد و چنگال + تصاویر مدل های زیبا

آبچکان و جاظرفی

آبچکان ها در اقسام متنوعی چون رومیزی، داخل کابینتی و … در بازار موجود می باشند. افزون بر اینکه به خشک شدن ظروف و لوازم کمک بسزایی می کند دسترسی به ظروف متنوع را راحت تر می کند.

ترازو آشپزخانه

معمولا همه در فهرست خرید خود این وسیله کاربردی را قرار می دهند. این وسیله جهت اندازه گیری دقیق مقدار متنوع مواد غذایی خیلی کارایی دارد.

سطل زباله

سطل زباله به دلیل استفاده زیاد بایستی حتما دارای جنس و سطح کیفی مناسبی باشد و پس از آن با شکل زیبا جهت نگهداری زباله ها ظاهر آشپزخانه را خراب نکند.

 لوازم آشپزخانه به شما این قابلیت را می دهد تا کلیه ادویه ها و حبوبات را در یک محل جمع اوری کنید. در این صورت دیگر احتیاجی به گشتن پی در پی کابینت جهت یافتن آنها نخواهید داشت. با داشتن ست آشپزخانه جای بیشتری در محیط آشپزخانه خود ایجاد می کنید.

مطلب مشابه: معرفی تمام ادویه های پر مصرف برای غذا (15 ادویه ضروری آشپزخانه)

مراحل متنوع جهت ست آشپزخانه

نکات مهم در ست آشپزخانه؛ راهنمای انتخاب وسایل ست متنوع

برای ست آشپزخانه و ایجاد هماهنگی میان لوازم به موارد زیر بایستی توجه کنید:

انتخاب بهترین رنگ برای لوازم آشپزخانه

جهت ست آشپزخانه می توانید از رنگ ها و حالات متنوعی استفاده کنید. چنانچه می خواهید لوازم آشپزخانه را ست کنید از تلفیق رنگ کلاسیک و مدرن بهره ببرید. ولی در تعیین هر یک از این رنگ بندی ها بایستی به نکاتی مهم توجه نمایید.

چنانچه دوست دارید از رنگ های شاد استفاده کنید، بکارگیری این رنگ ها در آغاز برای شما جذاب است ولی پس از مدت زمانی امکان دارد برای شما کسل کننده شود. بدین جهت بکارگیری رنگ های شاد و غیر خنثی برای لوازم آشپزخانه انتخابی مناسب نیست.

مناسب ترین رنگ ها جهت ست نمودن ظروف

ظرف ها هم در رنگ بندی و ست کردن وسایل آشپزخانه از اهمیت بسزایی برخوردارند. زیرا که ظروف نخستین لوازمی می باشند که شما در یک مهمانی آنها را جهت پذیرایی بکار می برید. در این صورت پیشنهاد می شود از ظرف هایی استفاده کنید که دارای زمینه سفید هستند. زیرا که ظرف های رنگی می توانند هماهنگی و هارمونی آشپزخانه شما را به هم بریزند.

بهترین رنگ ها جهت لوازم برقی

لوازم برقی آشپزخانه یکی از بخش های اصلی آشپزخانه می باشد که تعیین رنگ آن به توجه و دقت زیادی نیاز دارد. برای وسایل برقی آشپزخانه اندکی دست شما جهت تعیین رنگ بازتر است. ولی ملاحظه نمایید که در تعیین رنگ های مختلف زیاده روی نکنید.

بهترین تعیین رنگ برای وسایل آشپزخانه این است لوازم برقی بزرگ را با رنگ های اصلی با هم ست کنید. برای وسایل برقی کوچکتر که اکثرا در بخش پیشخوان و در درون کابینت ها قرار می گیرند می توانید از سایر رنگ ها هم استفاده کنید.

رنگ مناسب برای کابینت آشپزخانه

یکی از مواردی که در ست آشپزخانه بایستی به آن توجه کنید انتخاب رنگ مناسب برای کابینت ها می باشد. برای کابینت می توانید هم از سبک مدرن هم سبک کلاسیک استفاده کنید. در سبک مدرن می توان برای رنگ کابینت ها، سفید، خاکستری و مشکی را بکار برد. اما در سبک کلاسیک اکثرا برای کابینت ها از رنگ سفید، قهوه ای روشن، قهوه ای سوخته و طرح چوب استفاده می شود.

انتخاب هر کدام از این سبک ها معمولا به سلیقه شما بستگی دارد. با ملاحظه به این مسئله که کابینت ها محیط بیشتر آشپزخانه را تشکیل می دهند می توان بیان کرد که مهم ترین و اساسی ترین بخش در ست آشپزخانه، کابینت ها می باشند. با ملاحظه به این مسئله بایستی دقت ویژه ای برای تعیین رنگ آنها داشته باشید.

جمع بندی

بکارگیری رنگ مختلف و شاد برای شما یک جذابیت زود گذر است. جهت ست آشپزخانه لازم است از سبک کلاسیک و مدرن استفاده کنید. بکارگیری رنگ های خنثی می تواند زیبایی همیشگی را برای شما به ارمغان آورد. همچنین سبب می شود هیچ وقت از رنگ بندی آشپزخانه خود خسته نشوید. بکارگیری گلدان و گل های آپارتمانی و مواردی از این قبیل در درون آشپزخانه می تواند هماهنگی آشپزخانه را کامل تر نماید.

دقت نمایید که سخت گیری و زیاده روی در بکارگیری رنگ های متنوع و ست وسایل امکان دارد سبب یک نظم خاص در وسایل آشپزخانه شود. اما می تواند همان اندازه که جذاب باشد شما را کسل کند. در این صورت لازم است اندکی رنگ های متنوع را هم در آشپزخانه خود بکار ببرید. اما ملاحظه نمایید که این مورد نباید زیاد باشد که هارمونی رنگ بخش های متنوع آشپزخانه را به هم بزند.

مطالب مشابه را ببینید!