مجله تاپ‌ناز‌

دلیل سرد شدن از رابطه عاشقانه چیست و چطور رابطه را گرم کنیم؟

سردی رابطه عاشقانه

در این بخش دلایل سردی رابطه عاشقانه را می خوانید و در مورد چگونگی گرم کردن رابطه عاشقانه هم توضیحاتی را می خوانید. با خواندن این مطلب می توانید رابطه عاشقانه خود را بهتر از قبل کنید و عشقی پایدار داشته باشید.

انسان سرشار از احساس است و طوری خلق شده است که به جنس مخالف خود گرایش دارد. وقتی که این جاذبه صورت می گیرد و دل عاشق می شود رابطه ای متقابل در جنس مخالف ایجاد می شود که اگر از آن مراقبت نشود باعث سرد شدن رابطه عاشقانه می شود.

سردی رابطه عاشقانه | دلایل سرد شدن رابطه عاشقانه

رابطه عاشقانه نوعی رابطه دو نفره است که هر کدام از طرفین باید برای آن ارزش قائل شوند. هر رابطه ای در ابتدا گرم و آتشین می باشد و هیجان های اولیه مانع از حس کردن کمبودها می شود. به مرور زمان ویژگی های شخصیتی پر رنگ می شوند و موضوع تفاهم هم به میان می آید که فقدان تفاهم و درک متقابل باعث سرد شدن رابطه عاشقانه می شود. در این مطلب به بعضی از دلایلی که باعث سردی رابطه می شود اشاره می کنیم.

 

  • عدم ابراز احساس

تیپ شخصیتی بعضی از افراد به شکلی می باشد که نمی توانند احساسات واقعی خود را ابراز نمایند به این صورت که یا بیش از حد مغرور هستند و ابراز عشق و علاقه را در شان شخصیت خود نمی دانند و یا در حد افراط گرایانه مهربان هستند و ناراحتی و خشم خود را به خاطر اینکه طرف مقابل شان دلخور نشود ابراز نمی کنند. افرادی که با یک فرد مغرور وارد رابطه می شوند و یا همسر مغرور دارند از اینکه فقط یک طرفه ابراز علاقه می کنند به زودی سرد می شوند و رابطه شان سست خواهد شد ، همچنین افرادی که از خود گذشتگی افراطی دارند به مرور از این انکار احساس خود خسته می شوند و شاهد سرد شدن رابطه عاشقانه خود خواهند بود.

چگونگی رفع این دلیل و گرم نمودن رابطه : باید به این نکته توجه نمود که ابراز هر گونه احساسی چه خوشایند و چه ناخوشایند برای دوام رابطه لازم است و هر رابطه ای نیاز به شفاف سازی دارد تا زنده و پایدار بماند. قابل ذکر است ابراز علاقه مکرر به تنهایی و در درازمدت باعث صمیمیت و استحکام رابطه نخواهد بود و گاهی ابراز احساس دلخوری و ناراحتی لازم است چرا که در پس تمام احساسات واقعیت های ارزشمندی نهفته است ، به طور مثال وقتی احساس ناراحتی می کنید به این معنی است که مخاطب تان را دوست دارید و طرز رفتار او برای تان اهمیت دارد و سعی دارید ارتباط خودتان را با وی دلگرم کننده نمایید ، بنابراین با بیان احساس واقعی خود می توانید رابطه تان را به چالش بکشید و آن را محکم تر سازید و از سرد شدن رابطه عاشقانه تان ممانعت نمایید.

 

  • اهمیت ندادن به خواسته های طرف مقابل

موضوعی که در هر رابطه عاشقانه ای در اولویت قرار دارد کشف علایق طرفین است و یکی از دلایل سرد شدن رابطه عاشقانه اهمیت ندادن به خواسته های طرف مقابل می باشد که در اثر عدم شناخت کافی به وجود می آید. به طور مثال اگر شما با صرف وقت و هزینه همسر خود را به رستوران ببرید و غذایی را سفارش دهید که باب میلش نباشد بی شک زحمت تان هدر رفته است و نتیجه مطلوبی از این اتفاق نمی گیرید ، یا اگر لباسی را به عنوان هدیه برای او بخرید و رنگ مورد علاقه اش نباشد علاوه بر اینکه خوشحال نمی شود احتمالا دلگیر هم خواهد شد که چطور به او می گویید دوستت دارم در حالی که از علایق او بی خبرید. در مورد خصایص اخلاقی نیز همینطور است به این صورت که هرگز نباید در مقابل همسرتان از جنس مخالف خود تمجید نمایید و حس حسادت او را برانگیزید.

چگونگی رفع این دلیل و گرم نمودن رابطه : دانستن ویژگی هایی مانند رنگ مورد علاقه ، غذای دلخواه ، حساسیت های اخلاقی و نوع معیارها شاید در ظاهر مهم به نظر نرسد اما به یاد داشتن آنها نشانه احترام و عشق است. هنگامی که با فردی وارد رابطه می شوید و می خواهید ارتباط خود را صمیمی و عاشقانه نمایید بدیهی است که باید بعضی از خصوصیات و خواسته های خود را کنار بگذارید و از خود گذشتگی داشته باشید و در مقابل به عقاید و ویژگی های شخصیت مورد علاقه تان احترام بگذارید. ابراز عشق فقط به بیان جمله دوستت دارم کفایت نمی کند و گاهی اوقات هدیه دادن یک شاخه رز قرمز که گل مورد علاقه فرد محبوب تان است ، عشق و محبتی بی نهایت را به او ارزانی می بخشد.

 

  • ایجاد کشمکش و مخالفت

بروز مخالفت در رابطه عاشقانه نیز مانند هر رابطه دیگری امری کاملا طبیعی می باشد که اگر به درستی برطرف نشود منجر به سرد شدن رابطه عاشقانه می شود. وقتی که در برابر رفتار و گفتار و یا احساس طرف مقابل تان مقاومت نمایید و آن را نپذیرید مخالفت ایجاد می شود. معمولا مخالفت با ناراحتی و احساس طرد شدگی همراه است که اگر در مواجه با آن واقع بین نباشید و کوتاه نیایید احتمال دارد باعث جدایی شود. کوتاه آمدن همیشگی و عقب نشینی یک طرفه در مخالفت ها نیز اصلا جایز نیست چرا که با گذشت زمان کینه و کدورت ایجاد می کند و رابطه را سرد خواهد کرد ، این سرکوبی احساس اگر طولانی شود مانند یک مواد منفجره عمل می کند و دیر یا زود همه چیز را می سوزاند.

چگونگی رفع این دلیل و گرم نمودن رابطه : در مواقعی که مخالفت پدید می آید باید واقع بینانه رفتار کرد و از تحمیل عقاید خود بر طرف مقابل خودداری نمود زیرا باید به هر فردی با هر جایگاهی که در زندگی ما دارد این حق را بدهیم که ابراز عقیده نماید. در مورد رابطه عاشقانه این امر از حساسیت بیشتری برخوردار است چرا که در این ارتباط صحبت از عشق و علاقه است و بروز مخالفت گاهی حکم زنگ خطر را دارد. با انجام گفتگویی منطقی و به دور از کشمکش می توان به راحتی مخالفت ها حل کرد و دوباره جوی پایدار را در رابطه حاکم نمود.

 

  • تمرکز زیاد بر حاشیه ها

هنگامی که با فردی وارد رابطه می شوید مانند این است که درون یک دنیای متفاوت و ناشناخته پا می گذارید چرا که هر انسانی احساسات ، شخصیت ، خاطرات و عقاید منحصر به فردی دارد. برای اینکه مکمل او شوید لازم است او را بپذیرید و به دنیای او احترام بگذارید. اصل یک رابطه را درک و فهم متقابل تشکیل می دهد ، بنابراین تمرکز زیاد روی طرز رفتار و عیب جویی و انتقاد مکرر که حواشی رابطه هستند و پررنگ نمودن آنها باعث می شود که به تدریج شاهد سرد شدن رابطه عاشقانه خود باشید. توجه زیاد به حواشی و موضوعات بی ارزش فقط باعث اتلاف وقت و انرژی می شود اگر ادامه پیدا کند بی شک قطع رابطه را به دنبال دارد.

 چگونگی رفع این دلیل و گرم نمودن رابطه : یکی از اصول رابطه این است که اگر به دنبال دریافت عشق و محبت هستید در ابتدا خودتان عشق بورزید و ابراز احساس نمایید تا بتوانید عواطف مخاطب خود را بشناسید و به او کمک کنید تا با شما بیشتر آشنا شود ، در این مورد نیز باید از ابراز علاقه زیاد و افراطی بپرهیزید زیرا نتیجه ای معکوس خواهد داشت. صمیمیتی که در نتیجه شناخت حاصل می شود از ایجاد بسیاری از سوء تفاهم ها و کشمکش ها جلوگیری خواهد کرد و به مرور آرامش را در پی خواهد داشت که هدف اصلی هر رابطه ای می باشد و آن را جدایی ناپذیر می کند ، بنابراین به جای انتقادهای نابجا و بهانه گیری سعی کنید خصوصیات شخصیتی یکدیگر را مورد توجه قرار دهید.

 

  • انکار مشکلات و فرار از آنها

در هر رابطه ای فراز و نشیب های زیادی وجود دارد زیرا وقتی دو فرد با شخصیت هایی متفاوت با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند بدون شک در بعضی موارد دچار سوء تفاهم خواهند شد که باعث بروز مشکل می شود. بعضی از افراد سعی می کنند مشکلات را نادیده بگیرند و به نوعی از آن فرار کنند که این موضوع باعث کدورت و کینه می شود. وجود مشکل حل نشده نیز منجر به سرد شدن رابطه عاشقانه خواهد شد.

چگونگی رفع این دلیل و گرم نمودن رابطه : به هنگام بروز مشکل در رابطه در صورتی که طرفین عاقلانه با آن برخورد کنند و به طور منطقی در صدد رفع آن برآیند سوء تفاهم برطرف می شود و بدون تردید از طریق همدلی و همکاری به عشق و صمیمیتی بیشتر دست پیدا می کنند و چه بسا رابطه گرم تر از قبل خواهد شد.

بخوانید: 9 نشانه داشتن رابطه سالم و عمیق عاشقی

سردی رابطه عاشقانه

گرم کردن رابطه زناشویی و عاشقانه

چطور یک رابطه را پایدار کنیم برنامه ریزی نکنید هیچ وقت روی یک رابطه برنامه ریزی نکنید. اگر این کار را انجام دهید امکان این که هیچ چیزی بر وفق مراد شما پیش نرود زیاد است و یک رابطه تکامل یافته نخواهید داشت. معمولا بهترین روابط برنامه ریزی نشده می باشند و اگر سعی نمایید روند یک رابطه را برنامه ریزی کنید تاثیرات منفی خواهید دید.

 

بخشش داشته باشید

انسان جایزالخطاست و این یکی از واقعیات زندگی است. اگر می خواهید رابطه ای پایدار داشته باشید نباید از طرفتان انتظار داشته باشید که همه چیز را درست انجام دهد. اگر واقعا او برایتان مهم باشد اشتباهاتش را می بخشید. کینه در رابطه یک رفتار سمی است و مانع تداوم رابطه می شود.

هم گروهی خوبی باشید

رابطه ها دو نفره هستند بنابراین نمی توانید از طرفتان انتظار داشته باشید که همه کارها را او انجام دهد. در واقع رابطه مثل یک خیابان دو طرفه می ماند. اما اگر در این خیابان یک طرفه بروید رابطه ای پایدار نخواهید داشت.

با هم رشد کنید

خیلی مهم است که به عنوان یک جفت رشد کنید. اگر با هم رشد کنید در می یابید که طرف مقابلتان همان فرد مناسب تان است. این رشد را با وقت گذراندن و صحبت کردن با یکدیگر ایجاد کنید. اگر رشد نکنید رابطه پایداری نیز نخواهید داشت.

خودتان را وفق بدهید

نمی توان در یک رابطه انتظار داشت که فقط ایده ها و عقاید خودتان را داشته باشید. اگر می خواهید رابطه ادامه داری داشته باشید باید خودتان را وفق بدهید. اگر طرف مقابلتان برایتان مهم باشد این کار راحت تر می شود.شاید اعتقادات او کمی با اعتقادات شما متفاوت باشد اما اگر خودتان را وفق دهید رابطه ای مداوم تر خواهیدداشت.

علائق تان را تقویت کنید

نیاز نیست دو طرف علایق مشابهی داشته باشند. چون همه چیز کسل کننده می شود. اگر هر کسی علائق خودش را داشته باشد حرف بیشتری برای گفتن به یکدیگر دارید.

به دنبال امتیاز نباشید

رابطه بازی نیست پس دلیلی ندارد به دنبال امتیاز باشید. اگر کاری برای طرفتان انجام داده اید یا به او کمکی کرده اید نیازی نیست آن را گوشزد کنید. یا اگر او اشتباهی مرتکب شده است نباید برای بهتر نشان دادن خودتان مدام او را به دلیل اشتباهش سرکوب کنید. این یکی از مهمترین دلایل ناپایدار بودن رابطه هاست. هیچ کس دوست ندارد در رابطه بازنده به نظر برسد.

خویشتن شناس باشید

وقتی در یک رابطه هستید تمام سعی تان را می کنید تا طرف مقابلتان را شاد کنید. وقتی نمی دانید چه چیزی خودتان را خوشحال می کند چطور انتظار دارید که بتوانید طرف مقابل را خوشحال کنید. وقتی خودتان را بشناسید می دانید چه چیزی باعث خوشحالی تان می شود و این باعث می شود شریک خوبی برای همسرتان باشید.

یکدیگر را تشویق کنید

مطمئنا هیچ کدام از شما نمی خواهید که به خاطر رابطه از انجام بعضی کارها عقب بمانید یا برعکس مجبور شوید به خاطر رابطه دست به بعضی کارها بزنید. پس برای رسیدن به اهداف تان یکدیگر را تشویق کینید.

به جای انتقاد راه حل بدهید

اگر در رابطه دچار مشکلی شده اید برای رفع آن مشکل راه حل پیشنهاد بدهید. هرگز از شرایط پیش آمده انتقاد نکنید.

از یکدیگر تعریف کنید

شاید این مورد نیازی به توضیح نداشته باشد. وقتی از او تعریف کنید نشان می دهید که تا چه حد برایتان مهم است. وقتی این کار را انجام ندهید همیشه برایشان سوال است که شما درباره او چه فکری می کنید و چقد به کارهایش اهمیت می دهید.

به وقت و فاصله یکدیگر احترام بگذارید

وقت گذراندن با یکدیگر همیشه به رشد یک رابطه کمک می کند اما برای پایدار شدن رابطه نیاز است که گاهی از یکدیگر فاصله بگیرید و به محدوده شخصی یکدیگر احترام بگذارید. اگر این کار را نکنید برای او سوال می شود که چه جایگاهی نزد شما دارند و شما چه فکری درباره او می کنید.

گرم کردن رابطه زناشویی با این روش ها

اگر شریک زندگی تان حال خوشی ندارد و می خواهید او را شاد کنید یا این که در حال اثبات عشق تان هستید، در هر صورت می توانید با انجام کار های کوچکی دل او را به دست آورید

در این مطلب کار های ساده ای را که با انجام شان نه تنها لبخند بلکه خاطرات خوشی را در دل عشق زندگی تان حک خواهید کرد، برایتان آورده ایم تا شما هم درس بگیرید و رابطه ای مستحکم تر از قبل برای خود بسازید.

خوراکی های خوشمزه او را آماده کنید و آن ها را در ظرفی در آشپزخانه بچینید. تماشای چهره ذوق زده او وقت دیدن غذای مورد علاقه اش لذت زیادی برایتان به همراه خواهد داشت. روز شریک زندگی تان را با یک دسته گل یا حتی شاخه گلی، به زیباترین شکل بسازید.

برایش بنویسید که دوستش دارید، حتی اگر عشق تان برایش ثابت شده است. بدون این که از شما درخواستی داشته باشد، برایش کاری انجام دهید. به عنوان مثال کمدش را تمیز یا زباله های سطل اش را خالی کنید. قبل از خروج از خانه برای او نوشته ای بگذارید. به عنوان مثال روی برگه ای کاغذ یک قطعه شعر بنویسید و آن را به آینه اتاقش بچسبانید. در رستوران مورد علاقه او، صندلی رزرو کنید و او را به صرف یک ناهار یا شام دعوت کنید.

روش های گرم کردن رابطه زناشویی

اگر عکسی دیدید یا نوشته ای خواندید که شما را یاد او می اندازد، او را روی عکس تگ یا آن را برایش ارسال کنید. او را در خانه به تماشای یک فیلم دعوت کنید. فیلم مورد علاقه او را بخرید و با پاپکورن از او پذیرایی کنید.موسیقی یکی از راه های شاد کردن و نفوذ به درون افراد است؛ بنابراین اگر آهنگ مورد علاقه او را می دانید، آن را برایش بفرستید یا با صدای بلند پخش اش کنید.

از خودتان یک فیلم خنده دار بگیرید و آن را، آن زمان که احساس می کنید شریک زندگی تان خسته و درگیر است، برایش بفرستید. خاطرات خوب تان را یادآوری کنید. این کار خنده را بر لبان هردویتان می نشاند و شما را رمانتیک تر از قبل خواهد کرد. در زمان های استراحت اش به او زنگی بزنید و بگویید که دلتان برایش تنگ شده است. تماس های غیرقابل انتظار ثابت می کند که شما همیشه به شریک زندگی تان فکر می کنید.

به او پیشنهاد کار های هیجان انگیز دهید. به عنوان مثال فعالیت هایی که تا به حال انجام نداده اید، مثل بولینگ یا پاراگلایدر. گاهی اوقات با پیک یا غیر حضوری گل، غذا یا هدیه ای برای او بفرستید و سورپرایزش کنید. او را بخندانید. برای او جوک تعریف کنید یا کار هایی که او را می خنداند انجام دهید. تصویر این لحظات خوش تا همیشه در خاطر او خواهد ماند. برای او آهنگی را که با گوش دادنش به یاد او می افتید، بفرستید با این کار حال دلتان را به طور غیر مستقیم به او منتقل کرده اید. نامه ای عاشقانه بنویسید و در آن بگویید که چقدر دوستش دارید یا حتی دلایل دوست داشتن تان را بیان کنید. کدام رفتار او شما را مجذوب اش کرده است؟ آن ها را روی کاغذ بیاورید و تاثیراتش را در رفتار های بعدی او ببینید.

بخوانید: با این 5 روش همسرتان همیشه عاشق خود نگه دارید

مطالب مشابه را ببینید!