مجله تاپ‌ناز‌

سردی رابطه پس از ازدواج چه دلیلی دارد و چه راهکارهایی دارد؟

سردی رابطه پس از ازدواج

سردی رابطه پس از ازدواج یکی از مشکلات زنان و مردان جوان است که به دلایل مختلفی ایجاد می شود و بعد از گذشت مدتی از ازدواج آنها، رابطه خوب و صمیمانه ای که داشته اند به آرامی کم رنگ می شود و مشکلاتی در زندگی ایجاد می کند، در این مطلب دلایل سردی رابطه بعد از ازدواج و روش های موثر برای افزایش عشق پس ازدواج را می خوانید.

بعد از اینکه مدتی از ازدواج زوجین می گذرد عشق و علاقه آتشین و هیجانات زندگی مشترک به آرامی فروکش می کند و در نتیجه زوجین به آرامی از هم فاصله می گیرند که در نهایت به سردی رابطه بین هر دو منجر می شود و این مشکل خود به خود ایجاد نمی شود و دلایل گوناگونی دارد.

دلایل سردی پس از ازدواج چیست؟

دلایل متنوعی دست به دست هم می دهند تا باعث سردی رابطه پس از ازدواج شوند که در این مطلب چند نمونه از آن را می خوانید:

1. دروغ گویی

خیلی از افراد به بهانه اینکه با آشکار شدن حقیقت طرف مقابلشان شاید ناراحت شود همیشه دروغ می گویند و به آن دروغ مصلحتی می گوند در صورتی که دروغ باعث از بین رفتن اعتماد بین زن و شوهر می شود و اگر تصور می کنید که همسر شما ممکن است تحمل شنیدن حقیقت را نداشته باشد راه حل آن دروغ گفتن نمی باشد زیرا این کار باعث خدشه دار شدن عشق میان شما می شود.

2. اعتماد نداشتن

اعتماد یکی از مهمترین ملاک ها برای داشتن زندگی خوب و رضایت بخش است پس برای بر جا بودن زندگی مشترک باید زن و مرد به هم اعتماد داشته باشند و این اعتماد وقتی صورت می گیرد که زوجین به حریم خصوصی هم احترام بگذارند و احساسات و تفکراتشان را به هم ابراز کنند.

3. ترک بیش از حد همسر

یکی از دلایلی که براحتی می تواند باعث سردی رابطه پس از ازدواج شود ترک زیاد همسر است که زوجین زمان زیادی از شبانه روز را به کارهای دیگر می پردازند و در نتیجه کمتر در کنار همسرشان هستند و همچنین بعد از برگشت از سر کار به جای صحبت کردن با همسرشان، خود را مشغو تلویزیون نگاه کردن و بازی های کامپیوتری می کنند که بهتر است زوجین برای هم وقت بگذارند.

4. احساس انزوا در خانه

یکی از دلایل سردی رابطه بعد از ازدواج زوجین پس از ازدواج این است که به جای اینکه به هم توجه کنند خود را با لوازم شخصی مانند کامپیوتر، موبایل، بازی با فرزندان و کار مشغول می کنند و در نتیجه باعث سرد شدن رابطه می شوند.

5. عذر خواهی نکردن

درگیر شدن لفظی میان زوجین امری طبیعی است ولی رفتارهای ناشایست و زشتی که در این مواقع از زوجین سر می زند عذرخواهی نکردن است و یک معذرت خواهی ساده باعث می شود تنش ها زود تمام شود و در نتیجه دوستی میان آنها محکم تر می شود ولی در صورت عذرخواهی نکردن دعوا میان زوجین بیشتر از یک ماه شاید طول بکشد که همین می تواند باعث سردی رابطه میان آنها شود و هر روز به فکر جدایی باشند.

6. انتخاب غیر اصولی

از نخستین دلایل سردی رابطه بعد از ازدواج این می باشد که ازدواج آنها از روی اجبار و یا به انتخاب پدر و مادر و اقوام می باشد ک ه از همان ابتدا دو نفر به هم علاقه ندارند و در برخی موارد علاوه بر انتخاب اصولی به دلیل نداشتن مهارت های کافی زندگی رابطه زوجین به سوی سردی کشانده می شود.

7. نداشتن هدف

دلایل شایع در سردی رابطه بین زوجین هدف نداشتن می باشد که در حقیقت ازدواج را برای خود یک هدف در نظر می گیرند و زمانی که به این هدف دست پیدا می کنند چون هدف دیگری ندارند پس از اینکه مدتی از زمان ازدواج شان می گذرد زندگی را خسته کننده و یکنواخت می بینند که معمولا زوجینی که اهدافی را به شکل مشترک و فردی دنبال می کنند و تلاش می کنند تا به آن هدف برسند این دسته از افراد احساس با ارزش بودن می کنند و دیگر فرسوده نمی شوند.

8. انتظارات غیر واقعی از عشق

بسیاری از افراد توقع دارند که عشق همیشگی است و و حتی با دعوا و جر و بحث از بین نمی رود اما خیال باطل است و این انتظارات از عشق در دیدن فیلم های عاشقانه و رمان های عاشقانه ایجاد می شود و برخی دیگر از زوجین انتظار دارند که همه چیز باید پس از ازدواج عالی باشد اما زمانی که با پستی و بلندی های زندگی مواجهه می شوند ناامید شده و به تدریج عشق شان کم رنگ می شود.

سردی رابطه پس از ازدواج

بخوانید: دلیل سرد مزاجی بانوان در رابطه زناشویی چیست؟

راهکارهای افزایش عشق پس از ازدواج

روش های مختلفی وجود دارد که با کمک گرفتن از آنها می توانید میزان علاقه و عشق را بالا ببرید که در ادامه با این روش های آشنا می شوید:

برای همسرتان وقت بگذارید:

به منظور افزایش عشق و علاقه پس از ازدواج، بدون قید و شرط برای همسرتان وقت بگذارید و در واقع نشستن با یکدیگر، لذت بردن از حضور هم، گوش دادن به یکدیگر و تماشای یکدیگر را حداقل هفته ای یک بار به مدت سی تا شصت دقیقه انجام دهید.

پیام دیداری به شوهر و پیام شنیداری به خانم تان دهید:

به دلیل اینکه مردان بت چشم عاشق می شوند و به سلامت همسر و زیبایی شان اهمیت می دهند بنابراین زنان باید با انجام دادن فعالیت های جسمانی سلمات و زیبایی خود را چندین برابر کنند و چون زنان پیام های شنیداری را بیشتر دوست دارند از گفتن کلماتی مانند دوست دارم بیشتر لذت می برند و باید مردان سعی کنند محبت شان را ابراز کنند تا عشق بین هر دو پایدار بماند.

به زندگی هیچان بدهید:

در صورتی که تمایل به افرایش عشق پس از ازدواج دارید بهتر است زندگی تان را از حالت تکراری و یکنواختی خارج کرده و کمی هیجان وارد زندگی تان کنید، تلاش کنید با انجام کارهای هیجان انگیز و سرگرم کننده همسرتان را شگفت انگیز کنید و به همسرتان یک هدیه بدون مناسبت بدهید.

فدا کاری کردن در مقابل یکدیگر:

قبل از اینکه به رضایت و حوشحالی خودتان اهمیت بدهید به رضایت و حوشحال شن همسر خود اهمیت بدهید و در واقع کمی از خود گذشتگی به خرج دهید این فداکاری کوچک برای داشتن دوام زندگی شما با همسرتان موثر می باشد.

صحبت کردن با یکدیگر:

سعی کنید با هم صحبت کنید و مشکلات را بازگو کنید و دلایل ناراحتی خود را بگویید و به این طریق راه صحبت کردن با همسرتان را همیشه باز نگه دارید و در نتیجه به هم نزدیک تر می شود و راحت تر می توانید مشکلات به وجود آمده را رفع کنید.

مطلب پیشنهادی: دلیل سرد شدن از رابطه عاشقانه چیست و چطور رابطه را گرم کنیم؟

مطالب مشابه را ببینید!