مجله تاپ‌ناز‌

روش‌های سرمایه گذاری در دبی دریافت ویزای امارات

 روش‌های سرمایه گذاری در دبی دریافت ویزای امارات

کشور امارات از نظر اقتصادی شرایط بسیار خوبی دارد و به همین دلیل سرمایه گذاری در دبی می‌تواند بسیار سودآور باشد. در ادامه درباره شیوه‌های اقامت دبی و کشور امارات صحبت می‌کنیم.

امارات در سال‌های اخیر از نظر اقتصادی رشد خوبی داشته و شرایطی عالی را برای سرمایه‌گذاری‌ خارجی پدید آورده است. اقدامات دولت امارات باعث شده تا سرمایه‌گذاران انگیزه بالایی برای ورود به حوزه‌های مختلف در این کشور داشته باشند. قوانینی که در این زمینه وجود دارند، هیچ مانع یا دردسری را برای خارجی‌ها ایجاد نمی‌کنند و همین موضوع باعث شده که آنها بتوانند به راحتی سرمایه خود را به امارات منتقل کنند و انتظار کسب سود داشته باشند. در ادامه خواهیم گفت که چه روش‌هایی برای سرمایه گذاری در دبی و کشور امارات وجود دارند و چطور می‌توان ویزای این کشور را دریافت کرد. اما قبل از آنکه به معرفی این روش‌ها بپردازیم، بهتر است با برخی از مهمترین مزیت‌های سرمایه گذاری در دبی آشنا شویم.

مزایای سرمایه گذاری در امارات کدامند؟

سرمایه گذاری در امارات مزایای فراوانی برای افراد خواهد داشت. یکی از مهمترین دلایلی که باعث می‌شود تا افراد خارجی تصمیم بگیرند سرمایه خود را در امارات صرف کنند، داشتن رشد اقتصادی بالای این کشور است. امارات در سال‌های اخیر نشان داده که رشد اقتصادی پرسرعتی دارد و همین موضوع باعث می‌شود تا هرگونه سرمایه‌گذاری در این کشور با سود همراه شود. از سوی دیگر این کشور ثبات اقتصادی و سیاسی خوبی هم دارد و امنیت قابل قبولی را برای حفظ سرمایه‌ افراد فراهم کرده است.

2 14 e1670965038462

سرمایه گذاری در دبی می‌تواند امکان اقامت در این شهر پیشرفته و زیبا را برای افراد فراهم کند و این شاید دلیل اصلی باشد که بسیاری از سرمایه‌گذاران از سراسر جهان، به این شهر جذب می‌شوند. علاوه بر همه این موارد، هزینه‌های گمرکی پایین هم یکی دیگر از مزایایی است که باعث تشویق و ترغیب سرمایه‌گذاران خارجی می‌شود. حتی در برخی از مناطق آزاد کشور امارات، نیازی به پرداخت هزینه‌های گمرک وجود ندارد.

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در دبی

یکی از اصلی‌ترین روش‌های سرمایه‌گذاری در کشور امارات، خرید آپارتمان در دبی است. بازار املاک و مستغلات در امارات و به‌خصوص در شهر دبی، هر ساله داغ‌تر می‌شود. بنابراین خرید ملک در آنجا می‌تواند یک تصمیم کاملا منطقی و سودآور باشد. سیستم مالیاتی منصفانه و کیفیت بالای ساخت و سازها در امارات باعث شده که حتی سرمایه‌گذاران اروپایی و آمریکایی به بازار املاک در این کشور جذب شوند.

خارجی‌ها می‌توانند در نقاط خاص و تعیین شده‌ای از شهر دبی و کشور امارات، اقدام به خرید ملک کنند. این ملک باید نوساز بوده و حداقل ارزشی معادل یک میلیون درهم داشته باشد. به این ترتیب افراد می‌توانند بدون دردسر خاصی، هم اقامت امارات را به دست آورند و هم یک سرمایه‌گذاری مطمئن در این کشور داشته باشند. اقامتی که از این طریق به فرد تعلق می‌گیرد، دو یا سه ساله خواهد بود، اما اگر مبلغ سرمایه‌گذاری بیشتر شود (حداقل 5 یا 10 میلیون درهم) مدت اقامت موقت نیز می‌تواند افزایش یابد. البته این اقامت موقت قابل تمدید است و پس از پایان این مدت، می‌توان برای تمدیدش اقدام کرد.

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در دبی

یکی دیگر از روش‌های سرمایه گذاری در دبی که متقاضی زیادی هم دارد، ثبت شرکت در این شهر یا سایر شهرهای کشور امارات است. دبی جزء مناطق آزاد در امارات محسوب می‌شود، بنابراین افراد می‌توانند با ثبت شرکت دبی، مالکیت صددرصدی کسب و کار خود را داشته باشند. یعنی لازم نیست برای شرکت خودتان در دبی، یک شریک محلی هم داشته باشید. البته در برخی دیگر از شهرهای امارات، داشتن شرکی محلی برای ثبت شرکت الزامی است.

با ثبت شرکت در امارات و شهر دبی، می‌توانید اقامت موقت این کشور را به دست آورید و حتی همسر و فرزندان‌تان را همراه خود به آنجا ببرید. تمدید مدت اقامت نیز از این طریق کار دشواری نیست. با ثبت شرکت در امارات نه‌تنها یک سرمایه‌گذاری سودآور را در این کشور شروع می‌کنید، بلکه رفاه و سطح زندگی بهتری را برای خانواده خود رقم می‌زنید.

3 10 e1670965055763

سرمایه گذاری در امارات از طریق صندوق‌های سرمایه‌گذاری

افراد با خرید سهام و اوراق قرضه در دبی می‌توانند اقامت امارات را به دست آورند. البته افراد برای این کار باید دارای سن قانونی (حداقل 21 سال) باشند. سرمایه‌گذاری در بازار سهام دارای پیچیدگی‌های خاص خودش است و نیاز به دانش زمینه‌ای در این حوزه دارد. البته با توجه به ثبات اقتصادی که کشور امارات دارد، هرگونه سرمایه‌گذاری در بازار سهام در این کشور، در بلند مدت می‌تواند با سود همراه باشد. برای سرمایه‌گذاری در سهام و اوراق قرضه، افراد باید یک حساب معاملاتی نزد یکی از صرافی‌های دبی باز کنند. سپس به فرد یک شماره سرمایه‌گذاری تعلق می‌گیرد که با آن می‌تواند در بازار معامله کند.

سرمایه گذاری در امارات از طریق کارآفرینی

دولت امارات از هر کارآفرین خارجی که برنامه اقتصادی کامل و قابل قبولی داشته باشد، برای راه‌اندازی کسب و کارش در خاک این کشور حمایت می‌‌کند. بنابراین شما با یک طرح اقتصادی دقیق و کامل، می‌توانید اجازه اقامت و شروع کسب و کار خود در امارات را به دست آورید. البته کارآفرینی در حوزه‌های مختلف دارای قوانین متفاوتی است، اما به‌طور کلی برای اینکه بتوانید برنامه کارآفرینی خود را در کشور امارات راه‌اندازی کنید، به حداقل مبلغ 500 هزار درهم به عنوان سرمایه‌گذاری اولیه نیاز خواهید داشت.

کلام آخر

کشور امارات شرایط ایده‌آلی را برای همه سرمایه‌گذاران خارجی فراهم کرده و همین موضوع باعث شده که این کشور به قطب اقتصادی در منطقه خاورمیانه تبدیل شود. دولت امارات به سرمایه‌گذاران خارجی اطمینان می‌دهد که با ورود سرمایه‌های خود به این کشور، می‌توانند سود خوبی را کسب نمایند. روش‌های مختلفی برای سرمایه گذاری در دبی و امارات وجود دارند که هر فرد با توجه به شرایط خود می‌تواند یکی از آنها را انتخاب کند. شاید ساده‌ترین راه برای سرمایه گذاری در امارات خرید ملک در این کشور باشد. همچنین با ثبت شرکت و تحصیل دبی می‌توان به راحتی و بدون دردسر خاصی، اقامت امارات را به دست آورد.

مسلما سرمایه گذاری در امارات یا هر کشور دیگری، با توجه به قوانین خاص آنجا برای اتباع خارجی می‌تواند با پیچیدگی‌ها و چالش‌هایی همراه باشد. به همین دلیل همواره توصیه می‌کنیم که قبل از تصمیم به سرمایه گذاری در دبی یا امارات، حتما با یک وکیل مجرب و باسابقه در این حوزه مشاوره داشته باشد. گروه مهاجرتی PathWayVisasPersian مفتخر است که کادری متشکل از بهترین وکلای مهاجرتی را در اختیار دارد و می‌تواند مشاوره لازم را به متقاضیان ارائه دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه حتما با ما تماس بگیرید.

مطالب مشابه را ببینید!