مجله تاپ‌ناز‌

دلایل استفاده از سرم هیالورنیک اسید چیست؟

قبل از اینکه سرم هیالورنیک اسید را تعریف و کاربردهای آن را توضیح دهیم، ابتدا بهتر است یک تعریف مشخص از خود ماده هیالورنیک اسید بیان ‌کنیم. هیالورونیک اسید، ماده‌ای است که به‌طور طبیعی در تمام نقاط بدن مانند پوست، مفاصل و چشم‌ها وجود دارد. از این ماده معمولاً در محصولات آب‌رسان و جوان‌سازی پوست استفاده شده و باعث حفظ رطوبت و لغزندگی بافت‌ها و مفاصل بدن می‌گردد.

فواید سرم هیالورونیک اسید برای پوست

دلایل استفاده از سرم هیالورنیک اسید چیست؟

اگر کسی هستید که به پوست خود می‌رسید و روتین پوستی روزانه‌تان هیچ‌وقت فراموش نمی‌شود، احتمالاً نام هیالورونیک اسید را شنیده‌اید. این ماده در تمام محصولات مراقبت از پوستی وجود دارد. حال بعد از آشنایی محدود نوبت آن است که با فواید سرم هیالورونیک اسید آشنا شویم:

  • ضد پیری پوست
  • ضد چین‌وچروک
  • ترمیم‌کننده اگزما و جوش
  • ترمیم‌کننده پوست و زخم
  • مرطوب‌کننده و آب‌رسان پوست
  • برطرف‌کننده قرمزی پوست صورت
  • افزایش‌دهنده خاصیت کشسانی پوست

آبرسانی پوست

دلایل استفاده از سرم هیالورنیک اسید چیست؟

پوست شاداب، پوستی است که درون خود حاوی مقدار کافی آب باشد. این نیاز از راه نوشیدن آب هم ممکن است تأمین شود؛ اما حفظ آب کافی در لایه‌های پوستی بدن اهمیت بیشتری دارد که فقط با نوشیدن آب برطرف نمی‌شود. در این شرایط سرم هیالورونیک اسید می‌تواند راه‌گشای این مسئله باشد.

استفاده از این سرم برای انواع پوست‌ها بی‌خطر است. با این وجود هیالورونیک اسید برای افرادی که دارای پوست خشک هستند فواید بیشتری به همراه دارد. وجود این ماده در محصولات آب‌رسان از تبخیر آب از سطح پوست جلوگیری کرده و سطح آن را همواره هیدراته نگه می‌دارد. این سرم از طریق چنین مکانیسمی باعث حفظ شادابی پوست و کاهش زمان سرعت تبخیر آب می‌شود.

ترمیم زخم

دلایل استفاده از سرم هیالورنیک اسید چیست؟

سرم هیالورونیک اسید علاوه بر خاصیت آبرسانی پوست، باعث ترمیم زخم نیز می‌شود. این ماده پوست را مرطوب نگه می‌دارد و به پروسه بازسازی زخم و بافت‌ها کمک می‌کند. اگر قسمتی از بدن شما دچار زخم شد، مقداری از این ماده را روی زخم پوستتان استفاده کنید تا التهاب را تسکین داده و روند ترمیم بافت پوست را تنظیم کند. با این حال اگر می‌خواهید تأثیر خوبی از این ماده ببرید باید نحوه استفاده از سرم هیالورونیک اسید را به‌خوبی بدانید.

اثرات ضد پیری

دلایل استفاده از سرم هیالورنیک اسید چیست؟

چین‌وچروک‌های پوست به دلیل کمبود کلاژن، هیلاورونیک و الاستین در بدن به وجود می‌آیند. هیالورونیک اسید با انتقال ترکیبات مغذی و آبرسانی، شرایط لازم برای حفظ ساختار ماتریکس خارجی سلول فراهم می‌کند. الاستین نیز وظیفه صاف و محکم نگه داشتن پوست را بر عهده دارد، در آب غوطه‌ور نباشد، خشک و شکننده شده و کاهش خاصیت کشسانی پوست می‌شود.

جلوگیری از خشکی و ناراحتی چشم

دلایل استفاده از سرم هیالورنیک اسید چیست؟

طبق تحقیقات انجام شده از هر هفت فرد بزرگسال، یک نفر از علائم خشکی در جهان رنج می‌برد. این شرایط به‌خاطر تبخیر سریع اشک چشم یا کاهش تولید اشک است. یکی از فواید استفاده از سرم اسید هیالورونیک، حفظ رطوبت چشم است که برای درمان خشکی چشم نیز کاربرد دارد. به همین خاطر افرادی که مدت زیادی به موبایل یا لپ‌تاپ خیره می‌شوند، می‌توانند با استفاده از قطره‌های چشمی 0.2 تا 0.4 درصد خشکی چشم را برطرف کرده و باعث بهبود سلامت چشم خود شوند.

تسکین درد مفصلی

ماده اسید هیالورونیک به‌غیر از پوست و چشم، در مفاصل بدن نیز یافت می‌شود. این ماده فضایی بین استخوان‌های بدن را به‌اصطلاح روان کاری می‌کند تا احتمال سایش استخوان‌ها به همدیگر کاهش‌ یافته و درد کمتری را تحمل کنید. این ماده برای بیماران مفصلی ناشی از پارگی و سائیدگی مفاصل در گذر زمان نیز بسیار مفید است.

سرمی که معرفی شد شاید برای خیلی از افراد ناشناخته باشد؛ اما اگر شما جزو کسانی هستید که جزو کسانی هستید که پوست حساسی دارید، حتماً باید آن را جزو برنامه‌های مراقبت‌های پوستی خود قرار دهید. به همین دلیل مقاله نحوه استفاده از سرم هیالورونیک اسید مجله اسنپ اکسپرس https://mag.snapp.express/ را مطالعه نمایید. شما بگویید که برای بهبود کیفیت پوست خود چه پروسه‌ای را انجام می‌دهید؟

مطالب مشابه را ببینید!