سریال در حاشیه چه فرقی با نسخه های خارجی دارد؟

مدیر دوبلاژ سریالی پزشکی خارجی «حادثه» که از شبکه چهار پخش می‌شود خطاب به پزشکان منتقد «در حاشیه» عنوان کرد که بگذارید انتقادات سازنده راه خود را طی کند.

 

در حاشیه

الیزا اورامی گوینده و مدیر دوبلاژ درباره انتقادها و حاشیه هایی که این روزها از طرف جامعه پزشکی بر سریال «در حاشیه» مطرح شده است به خبرنگار مهر گفت: حدود سه سال است که به عنوان گوینده و مدیر دوبلاژ مجموعه ای پزشکی مشغول به کار هستم که با عنوان «حادثه» از شبکه چهار سیما در حال پخش است. البته نام اصلی سریال «casualty» است. داستان این مجموعه تلویزیونی در یک کلینیک می گذرد و مجموعه ای بسیار پرشخصیت است. این سریال در هر قسمت نزدیک به ۳۰ گوینده دارد که سینک زدن آن را برای ما بسیار دشوار می کند.

وی افزود: اما این سریال و مضمونش را از این جهت مثال زدم تا به انتقادهایی برسم که این روزها از طرف جامعه پزشکی به سریال آقای مدیری وارد می شود. با وجود اینکه سریال «حادثه» سال های سال است که پخش می شود و پخش آن همچنان نیز ادامه دارد اما برخلاف برخی از افراد در جامعه پزشکی که در کشور ما انتقادپذیری ندارند در این سریال فضا برای انتقاد از تصمیمات دکترهای کارآموز و حرفه ای و کادر بیمارستانی که به تصویر کشیده می شوند، باز است. تا جایی که گاهی خود من از بیان این همه مسائل که در امور پزشکی رخ داده و به شکلی صادقانه بیان می شوند، در تعجب می مانم.

اورامی درباره نوع انتقادهایی که این سریال خارجی مطرح می‌کند، بیان کرد: در این مجموعه گاهی پزشکی، بیماری را به قصور و یا به شکلی سهوی به دردی دیگر مبتلا می کند و یا موجب مرگ او می شود اما این مسائل با صادقانه ترین شکل ممکن مطرح می شود و کارگردان سعی در لاپوشانی و ممیزی این بخش از حرفه پزشکی نمی کند.

 

اخبار,اخبار فرهنگی ,سریال در حاشیه

این مدیر دوبلاژ در پایان صحبت هایش خطاب به منتقدان سریال «در حاشیه» گفت: معتقدم هیچگاه منافع یک صنف نباید راه را برای بیان حقایق ببندد. با احترام به پزشکان مسئول و دلسوز می خوام به جامعه پزشکی بگویم که بگذارید انتقاد سازنده راه خود را طی کند.

سریال «حادثه» جمعه ها ساعت ۱۸:۳۰ از شبکه چهار سیما پخش می شود. تمامی داستان این سریال در یک بیمارستان رخ می دهد و رویدادهای زندگی بیماران و پرستاران یک بیمارستان را با موضوعات مختلف پزشکی، خانوادگی، اجتماعی و … به تصویر می كشد. این سریال به كارگردانی آلیسن دیویس ساخته شده و درک تامپسون، سوزان پاركر و میكائیل فر از جمله بازیگران آن هستند. مجموعه تلویزیونی «حادثه» به كوشش واحد تامین برنامه شبكه چهار سیما تهیه و دوبله شده است.

مجموعه تلویزیونی «در حاشیه» جدیدترین سریال طنز مهران مدیری است که از ۶ فروردین ماه از شبکه سوم سیما در حال پخش است. این مجموعه از قبل از آغاز تصویربرداری با حاشیه هایی روبرو بوده  و انتقاداتی را از طرف جامعه پزشکی مبنی بر توهین آمیز بودن مضمون سریال در پی داشته است.

مطالب مشابه را ببینید!