مجله تاپ‌ناز‌

سریال لوکی Loki + داستان سریال، معرفی بازیگران و عکس های سریال زیبای مارول

اطلاعات در مورد سریال لوکی

سریال لوکی Loki‎ یک مجموعه تلویزیونی ساخت آمریکا است. این سریال را مایکل والدرون برای سرویس استریم دیزنی پلاس ساخته است و بر پایه شخصیتی به همان نام از مارول کامیکس ساخته شده است. لوکی در دنیای سینمایی مارول (MCU) واقع شده‌است و داستانش با فیلم‌های این فرنچایز پیوستگی دارد.

سریال لوکی پس از وقایع انتقام جویان: پایان بازی 2019 اتفاق می افتد که در آن نسخه جایگزین لوکی یک زمان بندی جدید ایجاد می کند. لوکی توسط ماور استودیوز تولید شده است. والدرون به عنوان سرپرست نویسنده و کیت هرون به عنوان کارگردان نخستین فصل می باشند.

loki 1 e1625990517720

بازیگران سریال لوکی

بازیگر نقش لوکی، تام هیدلستون است که در مجموعه فیلم های ماورل هم نقش لوکی را بازی کرد. بازیگرانی نظیر گوگو امبتا-را، وونمی موساکو، تارا استرانگ، اوون ویلسون، سوفیا دی مارتینو و ساشا لین نیز در این مجموعه ایفای نقش می‌کنند.

 

سریال لوکی Loki

 

توقف سریال به دلیل کووید-19

تا سپتامبر ۲۰۱۸، مارول استودیوز در حال توسعه شماری از مجموعه‌های محدود برای دیزنی پلاس با محوریت شخصیت‌های فرعی از فیلم‌های دنیای سینمایی مارول بود. در نوامبر ۲۰۱۸ مجموعه‌ای با نقش‌آفرینی هیدلستون تأیید شد. والدرون در فوریه ۲۰۱۹ استخدام شد و هرون در آگوست همان سال به مجموعه پیوسته بود. فیلم‌برداری در ژانویه ۲۰۲۰ در آتلانتای جورجیا آغاز شد، اما به دلیل دنیاگیری کووید-۱۹ در مارس ۲۰۲۰ متوقف شد. تولید در سپتامبر از سر گرفته شد و در دسامبر به پایان رسید.

لوکی در ۹ ژوئن ۲۰۲۱ به نمایش درآمد و نخستین فصل آن شامل شش قسمت خواهد بود. این بخشی از فاز چهارم دنیای سینمایی مارول است. فصل دوم در حال توسعه است.

 

سریال لوکی Loki

 

سریال های دیگر مارول

مارول قرار است با سریال های متعددی که در دست ساخت قرار داده است، بسیار بزرگتر شود و توسعه بیشتری بیابد. در میان این عناوین لوکی، برادر به فرزندی پذیرفته شده ی ثور و کاراکتر حقه باز آزگارد، بیش از سایرین توجهات را به خود معطوف ساخته است. در این مطلب چیز هایی را که در مورد این مجموعه میدانیم با شما در میان گذاشته ایم.

تام هیدلستون تاکنون در 6 فیلم از دنیای سینماتیک مارول در نقش لوکی حضور داشته است که آغاز آن با اولین قسمت فیلم ثور در سال 2011 بود و اخیرا هم در انتقامجویان: پایان بازی، در حین سرقت زمانی حضور کوتاهی داشته است. لوکی کاراکتری متغیر بوده است؛ از یک متحد غیر قابل اعتماد گرفته تا یک ویلین به تمام معنا، اما حال ستاره سریال اختصاصی خود خواهد بود.

سکانس های طنز سریال لوکی

سازنده این مجموعه مایکل والدرون، کسی است که روی پروژه های «اجتماع (Community)» و «ریک و مورتی (Rick & Morty)» کار کرده است؛ بنابراین انتظار می رود که المانت های کمدی را در مجموعه لوکی هم به کار برده باشد.

لوکی شاید کاراکتری حقه باز باشد، اما او هم به اندازه انتقامجویان (شاید هم بیشتر) محبوب است و طرفداران مشتاق بازگشت دوباره او به صحنه های تلویزیون و سینما هستند.

 

سریال لوکی Loki

 

تاریخ پخش

مجموعه تلویزیونی لوکی قرار است در 19 خرداد ماه 1400 پخش خود را از سرویس دیزنی پلاس آغاز کند. سریال وانداویژن هم قرار بود در بهار 2021 منتشر شود، اما زود تر موعود منتشر شد. روند ساخت سریال لوکی در ژانویه 2020 آغاز شد، اما ویروس کرونا در ساخت آن خلل ایجاد کرد؛ همانطوری که بسیاری دیگر از فیلم ها و سریال ها را تحت تاثیر خود قرار داد. ظاهرا سریال به موقع ادامه مراحل ساخت را در پیش گرفت و طبق گفته های رسمی، ساخت آن به پایان رسیده است.

با اینکه تا پخش این مجموعه چند ماه فاصله داریم، اما این سریال برای فصل دوم هم تمدید شده است و این یعنی مجموعه تلویزیونی لوکی دیگر یک مینی سری نخواهد بود.

 

سریال لوکی Loki

 

جزئیات داستانی سریال لوکی

کسانی که مرگ لوکی را در انتقامجویان: جنگ ابدیت دیدند، ممکن است کمی در مورد بازگشت او سردرگم باشند، اما توضیح این مسئله آسان است. هنگامی انتقاجویان در حال انجام سرقت زمانی هستند، لوکی در یکی از تایم لاین ها با استفاده از مکعب تساراکت فرار میکند و دوباره در تاریخ بشریت ظاهر میشود و به یک کاراکتر ناخوشامد، اما تاثیر گذار بر تاریخ تبدیل میشود. با توجه به تریلر منتشر شده، لوکی توسط TVA (نوعی پلیس مربوط به زمان) دستگیر میشود. ویلین این سری هم با توجه به تریلر مفیستو است. کاراکتری که استن لی سازنده آن است.

 

loki 2 e1625990586431

 

بازیگران این سریال

واضح است که تام هیدلستون نقش لوکی، یعنی نقش اصلی این مجموعه را بازی میکند و شاید هم شاهد کومئو کوتاهی از کریس همسورث باشیم. اوون ویلسون هم که در سال 2020 اعلام شد که از بازیگران این مجموعه است، حال مشخص شده است که از مقامات TVA (همان پلیس زمانی) است. سوفیا دی مارتینو، بازیگر بریتانیایی نیز در این مجموعه وجود دارد که گفته میشود احتمال دارد نقش لوکی را بازی کند. چراکه تصاویری از او در لباس آزگاردی لوکی منتشر شده است. شاید او کاراکتر کاملا متمایز باشد و شاید هم خود لوکی باشد که به یک زن تغییر شکل داده است. بر اساس میتولوژی اسکاندیناوی و با توجه به کامیک بوک های مارول، لوکی میتواند تغییر شکل دهد و دیدیم که هنگامی که قصد حکومت بر آزگارد را داشت، خود را به شکل اودین درآورد. از دیگر بازیگران این مجموعه تلویزیونی میتوان به گوگو امبتا-را بازیگر سریال Black Mirror، کایلی فلمینگ از سریال واکینگ دد و ریچارد ای. گرانت از جنگ ستارگان اشاره کرد. شایعاتی هم وجود دارد که کاراکتر «سیرا» در این سریال معرفی میشود، که در این صورت اولین کاراکتر ترنسجندر دنیای سینماتیک مارول خواهد بود.

 

ارتباط سریال لوکی با قسمت چهارم ثور و دکتر استرنج 2

با وجود اینکه این موضوع هنوز توسط مارول تایید نشده است، اما شایعات بیان میکنند که سریال لوکی مستقیما اتفاقات ثور: عشق و رعد و برق (Thor: Love and Thunder) را با بازگشت لوکی همراه با یک نسخه دیگر از میولنیر به تایم لاین اصلی، رقم میزند. این موضوع تبدیل جین فاستر به ثور قدرتمند را قابل توضیح میکند. علاوه بر این ها، باب آیگر رئیس دیزنی، تایید کرده است که سریال لوکی با دکتر استرنج در چندجهانی دیوانگی (Doctor Strange in multiverse of Madness) مرتبط است. هر دو این عناوین، از فیلم های فاز چهارم مارول هستند. اما اینکه این ارتباطات چگونه هستند، تا زمان پخش سریال مجهول باقی خواهد ماند.

 

بازیگران و شخصیت‌ها

اصلی
تام هیدلستون درنقش لوکی:
برادر خوانده ثور را و خدای شرارت بر اساس خدای اساطیر اسکاندیناوی به همین نام. این نسخه از لوکی، خط زمانی جدیدی را در انتقام‌جویان: پایان بازی (۲۰۱۹) در سال ۲۰۱۲ ایجاد کرد، بنابراین وی از وقایع ثور: دنیای تاریک (۲۰۱۳) یا ثور: راگناروک (۲۰۱۷) که گذشت، هیچ چیز نمی‌داند بنابراین این شخصیت به حالت شرور خود برگشته است.

اوون ویلسون در نقش موبیوس:
مأمور سازمان TVA.

 

گوگو امبتا-را در نقش راونا رنسلایر:
قاضی سازمان TVA.

 

سوفیا دی مارتینو در نقش سیلوی / لوکی مؤنث
ساشا لین در نقش شکارچی C-۲۰
تارا استرانگ در نقش خانم دقایق
وونمی موساکو در نقش شکارچی B-۱۵
ریچارد ئی. گرانت در نقش لوکی کلاسیک
دئوبیا اوپاری در لوکی چاخان (به انگلیسی: Boastful Loki)
جک ویل در نقش لوکی بچه
همچنین جیمی الکساندر در نقش سیف حضور افتخاری در این سریال دارد

مطالب مشابه را ببینید!