مجله تاپ‌ناز‌

معرفی سریال 100؛ داستان و معرفی بازیگران سریال آخر زمانی صد

سریال 100 از زمان اولین پخش تا به امروز یکی از برترین و پُر بازدیدترین سریال‌های چند دهه اخیر بوده است که در ژانر آخرالزمانی ساخته شد. اگر شما نیز قصد دارید تا این سریال را تماشا کنید؛ در ادامه متن همراه سایت تاپ ناز باشید.

معرفی سریال 100؛ داستان و معرفی بازیگران سریال آخر زمانی صد

داستان فصل اول سریال 100

نود و هفت سال پس از یک جنگ آخرالزمانی ویرانگر هسته‌ای تقریباً تمام زندگی روی کرهٔ زمین را از بین می‌برد، هزاران نفر اکنون در یک ایستگاه فضایی در مدار زمین زندگی می‌کنند، که آن را آرک می‌نامند. سه نسل در فضا زاده شده‌اند و جمعیت ایستگاه فضایی را از ظرفیت حمل خود فراتر می‌برد. صد نوجوان بازداشت شده، در آخرین تلاش برای تعیین اینکه آیا زمین قابل سکونت است؟ به زمین اعزام می‌شوند. آن‌ها کشف می‌کنند که برخی از آخرالزمان زنده مانده‌اند. افراد باقی مانده در زمین که آنان را زمینی‌ها می‌نامند به صورت قبیله‌ای زندگی می‌کنند و افرادی که در مُنتوِدر زندگی می‌کنند مردان کوهستان نامیده می‌شوند. مردان کوهستان تعدادی اندک از زمینی‌ها را تبدیل به آدم‌خوار (رِیپرها) کرده‌اند تا با استفاده از ریپرها اهداف خود را به پیش ببرند. تحت رهبری بِلامی و کلارک، نوجوانان تلاش می‌کنند تا از شرایط سخت جان سالم به در ببرند.

فصل دوم

فصل دوم

چهل و هشت نفر از بازداشت شدگان باقی مانده، اسیر شده و توسط کوهستان مردان به مُنت‌وِدِر منتقل می‌شوند. مردان کوهستانی در حال انتقال خون از زندانی‌ها در زیرزمین، به عنوان یک روش ضد اشعه هستند زیرا بدن آن‌ها برای مقابله با تابش باقی‌مانده اشعه روی زمین سازگار نیست. آزمایش‌های پزشکی چهل و هشت نشان می‌دهد که مغز استخوان آن‌ها باعث می‌شود مردان کوهستان در خارج از پناهگاه زنده بمانند؛ بنابراین مردان کوهستان شروع به گرفتن مغز استخوان جوانان می‌کنند. در همین حال، ساکنان ایستگاه فضایی در ایستگاه‌های مختلفی روی زمین سقوط کرده‌اند و برای نجات جان افراد خود، ائتلاف‌هایی را با زمین برقرار می‌کنند و نامگذاری شهرک اصلی در ایستگاه آلفا «کمپ جاها» است.

مطلب مشابه: معرفی سریال برلین؛ داستان سریال، معرفی شخصیت ها، بازیگران و زمان پخش

فصل سوم

فصل سوم

ایستگاه آلفا که به آرکادیا تغییر نام یافته‌است، تحت مدیریت جدیدی قرار می‌گیرد که پایک، معلم پیشین و مربی در ایستگاه فضایی، به عنوان صدراعظم انتخاب می‌شود و جنگ را با زمینی‌ها آغاز می‌کند. پایک در هنگام استراحت زمینی‌ها ۳۰۰ نفر از جنگجویان زمینی را به قتل می‌رساند و این به روابط آن‌ها با زمینی‌ها آسیب می‌زند. یک هوش مصنوعی به نام الی که به وی دستور داده شده‌است زندگی را برای بشر بهتر کند ولی معلوم شد که با راه‌اندازی آخرالزمان هسته‌ای که زمین را ویران کرده‌است، مسئلهٔ افزایش جمعیت زمین را حل کرده‌است و شروع به استفاده از تراشه‌های رایانه‌ای قابل هضم برای کنترل ذهن مردم می‌کند. الی در نهایت نابود شد، اما پیش از نابودی از یک فاجعهٔ آخرالزمانی دیگر خبر داد.

فصل چهارم

صدها رآکتور هسته‌ای در سراسر جهان به دلیل بی‌توجهی به آن‌ها ده‌ها سال در حال ذوب شدن هستند که باعث می‌شود اکثر مناطق سیاره غیرقابل سکونت شوند. کلارک و دیگران به دنبال راه‌هایی برای زنده ماندن از تشعشعات یا همان پرایم فایر هستند. هنگامی که کشف شد که پایه‌های خون سیاه، معروف به نایت‌بلاد می‌توانند تابش اشعه را متابولیزه کنند، کلارک و سایرین سعی در بازآفرینی فرمول این خون دارند، اما در آزمایش آن ناکام هستند. یک پناهگاه قدیمی کشف شده‌است که می‌تواند ۱٬۲۰۰ نفر را برای بیش از ۵ سال در برابر آخرالزمان محافظت کند. هر یک از دوازده قبیله صد نفر را برای ماندن در پناه انتخاب می‌کنند. یک گروه کوچک تصمیم به بازگشت به فضا و تلاش برای زنده ماندن در بقایای ایستگاه فضایی می‌گیرد. کلارک، که اکنون نایت بلاد است، طی تلاش‌هایش برای نجات جان دوستانش می‌کند، تنها روی سطح زمین باقی می‌ماند.

مطلب مشابه: معرفی سریال The Last of Us؛ داستان این سریال و معرفی بازیگران

فصل پنجم

فصل پنجم

شش سال پس از ذوب شدن رآکتورهای هسته‌ای، یک سفینهٔ حمل و نقل زندانی وارد تنها نقطهٔ سبز باقی مانده روی زمین می‌شود، جایی که کلارک و مَدی زندگی می‌کنند. کسانی که در فضا و در پناهگاه زنده مانده‌اند با خیال راحت به زمین بازگشتند. مبارزه‌ای در دره بین زندانیان و یک قبیلهٔ جدید و متحد موسوم به وان‌کِرو آغاز می‌شود و در نتیجه نبرد با نابودی دره پایان می‌یابد. بازماندگان به فضا می‌گریزند و در حالی که منتظر هستند تا زمین بهبود یابد، به حالت خواب موقت می‌روند.

فصل ششم

فصل ششم

پس از گذشت ۱۲۵ سال از خوابیدن در خواب، کلارک، بلامی و سایرین از خواب بیدار می‌شوند تا دریابند که آن‌ها دیگر در حال چرخش زمین نیستند و به یک جهان جدید قابل سکونت که به نام آلفا معروف شده و به عنوان سانکتام نیز آورده شده‌اند. آن‌ها پس از فرود در این جهان، جامعهٔ جدیدی را کشف می‌کنند، به رهبری خانواده‌هایی حاکم به نام پرایم‌ها. آن‌ها همچنین خطرات جدیدی را در این دنیای جدید کشف می‌کنند و یک گروه شورشی اسرارآمیز، معروف به فرزندان گابریل و همچنین یک ناهنجاری اسرارآمیز در جنگل.

فصل هفتم

ساکنان سانکتام در تلاشند تا در پی وقایع حوادث فصل قبل و در حالی که با فرماندهٔ رستاخیز تاریکی قیام می‌کنند، راهی برای زندگی در صلح پیدا کنند. در همین زمان، کلارک با انسان‌هایی از جهان دیگری برخورد می‌کند که متقاعد شده‌اند که کلارک کلید پیروزی در جنگ آخر را دارد و با آنها درگیر می‌شود. این فصل همچنین ناهنجاری اسرارآمیز معرفی شده در فصل ششم را مورد بررسی قرار می‌دهد که اکنون به عنوان کرم چاله‌ای شناخته شده‌است که شش سیاره را که یکی از آن‌ها زمین است با هم پیوند می‌دهند.

مطلب مشابه: بهترین فیلم های ترسناک با داستان جالب که حتما باید ببینید ( 10 فیلم وحشتناک)

بازیگران این سریال چه کسانی هستند؟

الیزا تیلور

الیزا تیلور

تیلور در ملبورن متولد شد و دارای دو خواهر و یک برادر است. مادر او یک نویسنده و طراح گرافیک است و پدر ناتنی او یک استندآپ کمدین بود ، در حالی که پدر بیولوژیک او قبلاً در اطراف ملبورن کافه داشت. تیلور می خواست یک زیست شناس دریایی در حال پیشرفت باشد.

در 7 ژوئن 2019 ، تیلور در توئیتر اعلام کرد که او و باب مورلی ستاره همبازی او در صد نفر ازدواج کرده اند. در ابتدا قرار بود تیلور و مورلی اپیزودهای فصل هفتم و آخر سریال صد نفر را کارگردانی کنند . با این حال ، تیلور بعداً گفت که به دلیل رنج بردن از سقط جنین ، قادر به کارگردانی اپیزود خود در آن فصل نبود. در فوریه 2022، تیلور و مورلی از طریق اینستاگرام اعلام کردند که در انتظار اولین فرزند مشترک خود هستند. در 19 مارس 2022، تیلور اعلام کرد که اولین فرزند خود را که یک پسر است را به دنیا آورده است.

بابی مورلی

بابی مورلی

مورلی در کینتون، یک شهر کوچک در ویکتوریا بزرگ شد، مادرش از نژاد فلیپینی و پدرش ایرلندی-استرالیایی بود که در جوانی درگذشت. مورلی دو خواهر و یک برادر دارد که هر سه از او بزرگتر هستند. او یازده سال در رشته درام تحصیل کرد تا اینکه از او خواستند دیگر ادامه ندهد. مورلی در مصاحبه‌ای اعلام کرد که او دانش‌آموز حرف گوش‌کنی نبود و مسائل را جدی نمی‌گرفت و پس از دوازده تحصیل در رشته درام به ملبورن نقل مکان کرد و در رشته مهندسی مشغول تحصیل شد، یک سال بعد او تصمیم گرفت که در رشته هنرهای خلاقانه در دانشگاه لا تروب ثبت‌نام کند و درس بخواند.

وی از سال 2005 میلادی تاکنون مشغول فعالیت بوده‌است. او بیشتر برای ایفای نقش درو کورتیس در مجموعه خانه و دوری و نقش بلامی بلیک در 100 نفر شناخته می‌شود.

مطلب مشابه: 10 سریال برتر جهان | معرفی بهترین سریال های دنیا از بریکینگ بد تا شرلوک هلمز

پیج تورکو

پیج تورکو

تورکو در بوستون، ماساچوست متولد شد مادر و پدر وی به ترتیب جویس ژان (جودوئین) و دیوید وینسنت تورکو هستند. در سن یک سالگی، مادرش پس از مرگ پدر، آن‌ها را به اسپرینگفیلد، ماساچوست منتقل کرد و در آنجا بزرگ شد. وی‌تبار ایتالیایی، فرانسوی و انگلیسی دارد. او به عنوان یک دختر کوچک دروس باله را در پیش گرفت و برنامه داشت که یک باله‌رین کلاسیک شود. او در دانشکده والوت هیل در ناتیک، ماساچوست شرکت کرد و به عنوان نوازنده در کنسرواتوار رقص نیو انگلستان، شرکت تئاتر باله امهرست و شرکت باله غربی ماساچوست اجرا کرد. آسیب دیدگی مچ پا به احتمال زیاد باله حرفه‌ای او پایان داد. او بعداً اظهار داشت: «من حتی نمی‌توانستم به باله بروم. خیلی دردناک بود.» تورکو فارغ‌التحصیل کالج Bay Path در لانگ ماین، ماساچوست (1987) و درام در دانشگاه کنتیکت است.

 او فارغ‌التحصیل رشته هنرپیشگی از دانشگاه کانکتیکت می‌باشد. پیج از سال 1987 میلادی تاکنون مشغول فعالیت بوده‌است.

از فیلم‌ها یا برنامه‌های تلویزیونی که وی در آن نقش داشته‌است می‌توان به فیلم نقشه بازی، شکست‌ناپذیر، لاک‌پشت‌های نینجای 3، لاک‌پشت‌های نینجای 2 و سریال 100 نفر (مجموعه تلویزیونی) اشاره کرد.

الی گوری

الی گوری

الی گوری بزرگ شده شهر هلیفکس (نوا اسکوشیا) در کشور کانادا است. وی فعالیت بازیگری خود از 6 سالگی در Sesame Street که نسخه کانادایی Sesame Park است آغاز کرد. او میزبان برنامه The Big Black Rap در سال 2003 در ایستگاه رادیویی CKDU-FM بود؛ و همچنین وی مجری برنامه Street Cents در شبکه سی‌بی‌سی تله‌ویژن در سال 2006 و در همین سال او مشغول به روزنامه‌نگاری در Canada Now بود.

الی گوری (به انگلیسی Eli Goree) بازیگر کانادایی است. او بیشتر به خاطر نقش‌های خود به عنوان کوینکی در Ballers HBO، ولز جاها در نمایش درام پس از آخرالزمان 100 نفر شناخته می‌شود. و نقش جوئل گودسون در نمایش ترسناک ماورای طبیعی Dead of Summer را بر عهده داشت. او در حال حاضر در سریال تلویزیونی Riverdale، در شبکه سی‌دابلیو نقش مونرو «سگ دیوانه» را بازی می‌کند.

سریال 100 چند قسمت است؟

سریال 100 نفر در 19 مارس 2014 جزو برترین سریال‌ها شد. در 8 مه 2014، شبکه سی‌دابلیو سریال 100 نفر را برای فصل دوم تمدید کرد که باز هم در 22 اکتبر 2014 جزو برترین‌ها بود. در 11 ژانویه 2015، شبکه سی‌دابلیو این سریال را برای فصل سوم تمدید کرد؛ که برای بار سوم در 21 ژانویه 2016 جزو سریال‌های برتر شد. در 12 مارس 2016، مجموعه 100 نفر برای چهارمین فصل در 13 قسمت تمدید شد که در تاریخ 1 فوریه 2017 به نمایش درآمد. در 10 مارس 2017، CW این سریال را برای فصل پنجم که از 24 آوریل 2018 پخش شد، تمدید کرد. در تاریخ 9 ماه مه 2018، این سریال برای فصل ششم تمدید شد که در 30 آوریل 2019 به نمایش درآمد. در 24 آوریل 2019، CW سریال را برای فصل هفتم تمدید کرد، که شامل 16 قسمت خواهد بود و در 20 مه 2020 به نمایش درآمد است. در آگوست 2019، اعلام شد که فصل هفتم، فصل آخر خواهد بود و نمایش با مجموع 100 قسمت در فصل هفت به پایان خواهد رسید.

مطلب مشابه: معرفی سریال های برتر خارجی تمام شده محبوب که هنوز ارزش تماشا دارند

آیا این سریال ارزش تماشا کردن را دارد؟

آیا این سریال ارزش تماشا کردن را دارد؟

اگر به آثاری همچون مردگان متحرک و هر فیلم و سریال آخرالزمانی دیگر علاقه دارید؛ شک نکنید که سریال 100 یکی از بهترین گزینه‌ها برای شماست. تم اصلی این سریال در راستای بقا و همچنین نقد جوامع بشری است که سازندگان به خوبی توانسته‌اند از عهده این کار برآیند. پیشنهاد تاپ ناز این است که خلاصه داستان سریال صد را به صورت کامل خوانده و در صورت رضایت حتما و حتما آن را تماشا کنید.

تولید این سریال چقدر طول کشید؟

فیلمبرداری این سریال در ونکوور، بریتیش کلمبیا انجام می‌شود. تولید این سریال در سه‌ماهه دوم سال 2013 اتفاق افتاد. پس از نمایش سریال، فیلمبرداری برای اولین فصل بین اوت 2013 و ژانویه 2014 میسر شد. فیلمبرداری برای فصل دوم در 7 ژوئیه 2014 آغاز شد و نتیجه گرفت. در 23 ژانویه 2015. فصل سوم بین 15 ژوئیه 2015 و 2 فوریه 2016 فیلمبرداری شد. فیلمبرداری برای فصل چهارم در تاریخ 2 اوت 2016 آغاز شد و در 18 ژانویه  2017 به پایان رسید. فیلمبرداری برای فصل پنجم از 14 اوت 2017 آغاز شد و در تاریخ 27 ژانویه 2018 به پایان رسید.

کار پس از تولید، از جمله ضبط ADR برای این سریال، در استودیوی ضبط صدا Cherry Beach Sound انجام شد. دیوید جی پترسون، که Dothraki و Valyrian را برای Game of Thrones خلق کرد، زبان Trigedasleng را برای سریال 100 نفر، توسعه داد.

جیسون روتنبرگ گفت که این زبان شبیه به انگلیسی کرئول است. در زبان گفتاری «Trig» ایجاد شده‌است. پس از کار در ساخت زبان خود در Star-Crossed، پترسون با تولیدکنندگان 100 نفر تماس گرفت تا زبانی برای زمینی‌ها ایجاد کند. در این تغییر زبان 97 سال از آخرالزمان می‌گذرد، که زمان بسیار کوتاهی برای تغییر چشمگیر زبان است. به همین دلیل، پترسون تکامل شتابی را ایجاد کرد که در آن اوایل زمینی‌ها از این زبان برای پنهان کردن سخنان خود و تمایز بین دوست یا دشمن استفاده نمی‌کردند. به ظور کلی زبان Trigedasleng از آن تار و پود مشتق شده و در چندین نسل کوتاه بازماندگان آخرالزمان تحول یافته‌است.

در تاریخ 12 مارس 2020، تلویزیون برادران وارنر به دلیل بیماری همه‌گیر کووید-19 تولید همه نمایش‌های خود را تعطیل کرد، با این حال نویسنده کیم Shumway تأیید کرد که آن‌ها توانستند برای هفتمین فصل خود فیلمبرداری را تمام کنند.

سخن پایانی

ممنون که تا آخر همراه تاپ ناز بودید. ما امروز و در این مقاله سعی کردیم تا درباره سریال صد نوشته و آن را به صورت کامل به شما عزیزان معرفی کنیم. اگر قصد تماشای این اثر را دارید؛ امیدواریم اطلاعات نوشته شده در این مقاله به درد شما بخورد.

مطلب مشابه: لیست سریال های شبکه نمایش خانگی | معرفی بهترین سریال های نمایش خانگی

مطالب مشابه را ببینید!