مجله تاپ‌ناز‌

سوتین تنگ چه عوارضی برای خانم ها دارد؟

خانم ها باید در انتخاب سوتین دقت کنند، زیرا استفاده از سوتین تنگ می تواند مشکلاتی را بری سینه ایجاد کند. در این مطلب عوارض استفاده از سوتین تنگ بر روی پستان خانم ها را مورد بررسی قرار می دهیم.

عوارض سوتین تنگ بر سینه زنان

به طور کلی لباسس زیر اثر مستقیم بر سلامت جنسی و بخش های مهم زنان دارد و می تواند در جلوگیری و یا ابتلا به بیماری های جنسی اقر قابل توجهی داشته باشد.عوارض سوتین تنگ ممکن است خانم ها با دیدن لباس زیرهای زیبا و خوش رنگ به خصوص سوتین بدون توحه به سایز مناسب آن را خریداری کنند غافل از عوارضی که استفاده از سینه بند تنگ و سفت برای انها خواهد داشت.

کارشناسان در مورد عوارض استفاده از این دسته لباس زیرها که سایز نامناسبی دارند نکاتی را مطرح می کنند که در این بخش از تاپ ناز به آنها خواهیم پرداخت.

سوتین تنگ چه عوارضی برای خانم ها دارد؟

عوارض جدی سوتین های تنگ که خان ها باید بدانند

سوتین های تنگ علاوه بر اینکه احساس راحتی را از شما می گیرند تاثیرات منفی دیگری برای سلامتی شما خواهند داشت که شامل:

1- ایجاد جوش های پوستی :

زمانی که در یک دوره زمان طولانی از سوتین های تنگ استفاده می کنید جوش های پوستی ایجاد می شوند که در دراز مدت منجر به بروز عفونت خواهند شد.

2- تاثیرات منفی گوارشی:

شاید به نظرتان عجیب باشد ولی حقیقت این است که سوتین تنگ با ایجاد فشار روی دیافراگم در مدت زمان طولانی تاثیرات دردناکی در دستگاه گوارش خواهد داشت.

3- اثرات منفی سوتین تنگ روی عصب لنفاوی:

با استفاده از سینه بند تنگ فشار منفی روی عصب رگهای لنفاوی خواهید گذاشت و از انجایی که این دسته از رگها وظایف مهمی همچون برداشت مایع بینابینی از بافت ها است. این دستگاه اسیدهای چرب و چربی ها را جذب و منتقل می کند، و به صورت “شیلوس”  وارد دستگاه گردش خون می کند. همجنین باید اشاره کرد این دستگاه سلول های ایمنی را بین گره های لنفاوی و مغز استخوان نقل و انتقال می دهد.

سوتین تنگ چه عوارضی برای خانم ها دارد؟

4- رابطه سوتین تنگ و سرطان سینه:

سوتین تنگ گردش خون طبیعی در این عضو مهم بدن زنان را مختل می سازد و در نتیجه ریسک سرطان سینه بالا می رود.

5- دردهای مزمن کمرد و گردن درد:

ایجاد فشار به گردن و کمر به واسطه استفاده از سینه بند تنگ دردهایی را ایجاد خواهد کرد که معمولا در زنانی که سایز سینه انها بزرگ است بیشتر دیده می شود.

 6- آسیب به بافت پستان:

زمانی که خانمی در پوشیدن سوتین تنگ مداومت به خرج می دهد بات سینه بر خلاف جهت قفسه سینه ایجاد فشار می کنند و همین باعث حرکت سموم در خلاف جهت و بازگشت به سمت سینه می شوند که همین ریسک ابتلا به سرطان سینه را بالا می برد.

برای جلوگیری از بروز این دسته مشکلات روش تعیین اندازه صحیح سوتین را برایتان خواهیم گفت.

برای خرید سوتین مناسب باید به درستی سایز سینه را اندازه گیری کنید

اندازه نوار (نوار پشت یا نوار زیر سینه) عددی است که اندازه زیر سینه را مشخص می کند.

متر را دور تا دور زیر سینه خود به حالت کاملا افقی قرار داده و اندازه آن را بر حسب اینچ یادداشت نمایید. به یاد داشته باشید در هنگام اندازه گیری دستانتان رو به پایین آویزان باشد.

اگر عدد به دست آمده فرد بود آنگاه باید یک سایز بالاتر و یک سایز پایین تر از عدد بدست آمده را تست نمایید. به عنوان مثال اگر عدد بدست آمده 78٫7 سانتی متر، اندازه نوار شما می تواند 30 یا 32 باشد.

اگر عدد بدست آمده زوج بود، این عدد اندازه نوار شما خواهد بود، اما می توانید برحسب فرم بدن خود مانند مثال بالا یک سایز بالاتر و یک سایز پایین تر را تست نمایید.

مطالب مشابه را ببینید!