سوتی های جالب مجریان ایرانی +عکس

سوتی

اتفاقات جالب و سوتی های خنده دار مجریان صدا و سیما

 

اتفاقات غیرمنتظره در برنامه های زنده تلویزیونی اتفاق عجیبی نیست. هرلحظه ممکن است میهمان برنامه، حرفی بزند که به صلاح برنامه یا کل مجموعه صدا و سیما نباشد.

اتفاق اخیر برنامه «شب آفتابی» و واکنش مجری آن به اعتراض مجید انصاری درخصوص حذف نام شجریان، بهانه ای شد تا درباره واکنش مجریان به اتفاقات غیرمنتظره ای که روی آنتن زنده رخ داده!

اتفاقات غیرمنتظره در برنامه های زنده تلویزیونی اتفاق عجیبی نیست. هرلحظه ممکن است میهمان برنامه، حرفی بزند که به صلاح برنامه یا کل مجموعه صدا و سیما نباشد. درست مثل اتفاقی که هفته گذشته در برنامه «شب آفتابی» شبکه پنج افتاد و محمود احمدی افزادی، مجری برنامه مجبور شد به سوال انصاری درباره حذف اسم محمدرضا شجریان از صحبت هایش، آن هم جلوی دوربین زنده پاسخ دهد.

این جور اتفاقات کاملا اجتناب ناپذیرند؛ همه چیز بر می گردد به توانایی مجری برنامه در جمع کردن ماجرا، ا گر مجری توانا باشد می تواند همین سوتی های بعضا خطرناک را به فرصت هایی جذاب تبدیل کنید و آب هم از آب تکان نخورد. چند سال اخیر از این جور ماجراها کم نداشته ایم. در این گزارش، به بخشی از آن ها و شیوه رویارویی مجری اشاره می کنیم. البته تعداد بیشتر از اینهاست. مثلا هیچ کدام از ما قضیه سوتی «عروسک میمون» یا «حمام» را در برنامه عموپورنگ فراموش نمی کنیم. اما چون امکان توضیح بیشتر درباره آنها وجودنداشت سعی کردیم نادیده اش بگیریم.

محمود احمدی افزادی

 

اخبار,اخبار فرهنگی ,برنامه های زنده تلویزیونی

ماجرا چه بود؟ هفته گذشته مجید انصاری معاون پارلمانی رئیس جمهور میهمان برنامه «شب آفتابی» شبکه تهران بود. در میانه گفت وگو، یکی پلی بک از او پخش شد که در آن انصاری از علائق موسیقایی اش می گفت. او در پاسخ به این که به کدام خواننده علاقه مند است از شهرام ناظری، حسام الدین سراج، علیرضا افتخاری، محمد اصفهانی و علیرضا مختاباد نام برد. او گفت معمولا در ماشین آهنگ های این خواننده ها را گوش می دهد.

بعد از این که دوباره دوربین به استودیو بازگشت، مجری نام ایرج بسطامی را هم اضافه کرد و انصاری هم از علاقه اش به این خواننده فقید گفت. مجید انصاری خیلی خونسرد به مسئله دیگری هم اشاره کرد با این مضمون: «فکر کنم فیلمی که از من پخش شد پرش داشت چون من از محمدرضاشجریان هم اسم برده بودم…» او برای تاکید بیشتر یک بار دیگر نام شجریان را بیان کرد.

واکنش مجری: محمود احمدی افزادی خیلی خوب ماجرا را مدیریت کرد و با خونسردی و لبخند گفت که حالا دو بار اسم ایشان را بردید.

فریدون جیرانی

 

اخبار,اخبار فرهنگی ,برنامه های زنده تلویزیونی

ماجرا چه بود؟ فریدون جیرانی در برنامه هفت اتفاقات پیش بینی نشده زیاد دید اما غلب آن ها را با خونسردی پشت سر گذاشت. چه در قضیه پخش پلی بک گفت و گو با فریماه فرجامی که خیلی زود با اعتراض میهمان برنامه یعنی امین تارخ مواجه شد و جیرانی اشتباهش را پذیرفت، چه موقعی که نمی دانست هنوز روی آنت است و از نیاز مبرمش به دستشویی گفت! دومی را البته به روی خود نیاورد. با این حال عجیب ترین اتفاق موقعی رخ داد که مسعود فراستی در نقد «جرم» توصیفی عجیب برای مسعود کیارستمی به کار برد و فیلم سازی او را با واژه ای عجیب تعبیر کرد. جیرانی مانع از اعتراض پولاد کیمیایی که در آن برنامه میهمان بود شد.

واکنش مجری: فریدون جیرانی در آن برنامه واکنشی به تعبیر مسعود فراستی نداشت. ولی بعدا اعلام کرد در هیاهوی برنامه متوجه حرف منتقد نشده. او از مردم و مسعود کیمیایی عذرخواهی کرد و نهایتا فراستی چند هفته نتوانست در هفته برنامه حاضر شود.
پیمان یوسفی

 

اخبار,اخبار فرهنگی ,برنامه های زنده تلویزیونی

ماجرا چه بود؟ در آستانه جام جهانی، برنامه «ورزش از نگاه دو» از حسن روشن، حمید درخشان، پرویز مظلومی و حسین عبدی دعوت کرد تا تیم ملی را آنالیز کنند. مدام سعی می کردند به تیم ملی روحیه بدهند. در ادامه پیمان یوسفی مخاطبان را به تماشای آیتمی دعوت کرد و میهمانان حاضر در برنامه به گمان اینکه میکروفن های استودیو بسته است تحلیل های واقعی خودشان درخصوص تیم ملی را بیان کردند. ابتدا حمید درخشان بود که در این رابطه و با خنده گفت: «هرچی فکر می کنم نمی دونم دی ماریا را باید بگیریم؟ مسی رو باید بگیریم؟» بقیه کارشناس ها هم او را همراهی کردند و درباره وضعیت نامناسب تیم ملی فوتبال کشورمان در جام جهانی حرف های عجیبی بیان کردند.

واکنش مجری: بعد از این که دوربین به استودیو بازگشت به وضوح مشخص شده بود که پیمان یوسفی هول شده اما هرگز به روی خود نیاورد و به ادامه بحث با میهمانان پرداخت. او حتی در برابر انتقادات فزاینده رسانه ای ترجیح داد سکوت  اختیار کند.

احسان علیخانی

 

اخبار,اخبار فرهنگی ,برنامه های زنده تلویزیونی

ماجرا چه بود؟ امسال سر یکی از برنامه های ماه عسل، خانواده ای به همراه پسر چند ماهه شان در استودیو حاضر شدند. وسط صحبت های مادر خانواده و آن هم در شرایطی که دوربین کاملا روی صورت علیخانی بود، صدایی از شکم نوزاد خارج شد و همین مسئله پدر نوزاد و علیخانی را شدیدا به خنده انداخت.

واکنش مجری: علیخانی که صورتش از خنده سرخ شده بود به جای کتمان کردن مسئله، رو به دوربین کردو صادقانه ماجرا را توضیح داد. گفت که علت خنده او و پدر نوزاد، صدایی بوده که از نوزاد خارج شده. علیخانی بهترین واکنشی که یک مجری کاربلد و حرفه ای می توانست در آن زمان به خصوص انجام دهد از خود نشان داد. البته این مسئله شاید به این دلیل باشد  که او عملا در «ماه عسل» در معرض انواع و اقسام این اتفاق هاست. به واسطه مصاحبه با مردم عادی، هرلحظه ممکن است حرف هایی روی آنتن زنده گفته شود که او مجبور باشد سریع مسئله را جمع کند برای همین هم در این مسئله حرفه ای شده.

عادل فردوسی پور

اخبار,اخبار فرهنگی ,برنامه های زنده تلویزیونی

ماجرا چه بود؟ برای برنامه نود باید گفت ماجراها چه بود؟ راستش مرور همه اتفاقات در یک باکس نمی گنجد. در نود اتفاقاتی رخ داده که کمتر برنامه ای آن ها را تجربه کرده. برای نمونه محمد مایلی کهن در دو برنامه مجزا حرف های عجیبی بر زبان آورد. در یکی از، ماجرای تماشای فوتبال از ماهواره (با تعبیر خانه همسایه) و دیگری علاقه اش به خواننده مشهوری در یک برنامه هم که مجری را کی روشی پور خطاب کرد. در دیگر برنامه بهمن فروتن حرف های عجیبی درباره انقلاب گفت و چلنگر در ترجمه «قیام عاشورا»ی بلاژویچ معادل بعیدی به کار برد.

واکنش مجری: در همه برنامه ها فردوسی پور با درایت و صداقت، گفته های میهمان ها را به جای حذف، مدیریت کرده است. گاهی با شوخی و جایی که لازم بوده کاملا جدی. اگر خاطرتان باشد چلنگر خیلی زود متوجه اشتباهش شد و درباره بار معنایی «قیام» و «افسانه» در زبان کرواسی توضیح داد.

آزاده آل ایوب

 

اخبار,اخبار فرهنگی ,برنامه های زنده تلویزیونی

ماجرا  چه بود؟ ماجرای خالهنگرس و فرنود یکی از قدیمی ترین گاف های برنامه های زنده تلویزیون بود که هنوز هم در ذهن خیلی ها مانده. قصه از این قرار بود که بچه ای به اسم «فرنود» در برنامه خاله نرگس در پاسخ به این سوال که کدام یک از کارهای شخصی تان را خودتان انجام می دهید، توضیحی منشوری داد.

واکنش مجری: خاله نرگس هم برای اینکه قضیه را ماست مالی کند نه گذاشت و نه برداشت یک مرتبه گفت: بله بچه ها، می گه با ماشین لباسشویی کار می کنه! کار اشتباهیه نه؟ با اینکه خود مجری بارها در مصاحبه هایش اعلام کرد که به خاطر تسلط بالایش در اجرا توانسته ماجرا را جمع کند اما در واقعیت، این شیوه واکنش و انکار ماجرا، اتفاقا نشانه عدم تسلط مجری است. به هر حال چه کسانی که آن برنامه را دیدند و چه آنهایی که روحشان از چنین برنامه ای خبر نداشت، متوجه اصل قضیه شدند. بنابراین کتمان کردن ماجرا، نمی تواند راه حل مناسبی برای جمع و جور  کردن آن باشد.

رضا رشیدپور

 

اخبار,اخبار فرهنگی ,برنامه های زنده تلویزیونی

ماجرا چه بود؟ سال 86 رضا رشیدپور پای خیلی ها را به «شب شیشه ای» باز کرد. او دو بار اما جلوی میهمان ها کم آورد؛ یکی محمدرضا گلزار و دیگری سیروس گرجستانی، گلزار که از جنس سوالات رشیدپور خبر داشت، تا مجری سوال او را پرسید به نشانه ترک برنامه از جا بلند شد. گلزار درواقع داشت نقش بازی می کرد. اتفاق دیگر اواخر گفت و گوی رشیدپور با سیروس گرجستانی رخ داد. این بازیگر قصد داشت درباره شیوه بازیگری اش توضیح دهد و برای ذکر مثال به خاطره اخیرش یعنی تماشای ویدئوکلیپ آهنگ مایکل جسکون اشاره کرد.

واکنش مجری: رشیدپور در برابر رفتار گلزار به شدت غافلگیر شد؛ حتی گلزار واکنش را با جمله «ترسیدی ها…» به رویش آورد و رشیدپور تا آخر مصاحبه دیگر نتوانست با او چالش کند. در ماجرای گرجستانی و مایل جکسون هم رشیدپور واکنشی بد و به اصطلاح «تابلو» داشت. او با شنیدن نام این خواننده، جمله گرجستانی را قطع کرد و گفت: خب بینندگان عزیز همین جا نقطه می گذاریم و در میان بهت گرجستانی از بیننده ها خداحافظی کرد.

محمود گبرلو

اخبار,اخبار فرهنگی ,برنامه های زنده تلویزیونی

ماجرا چه بود؟ محمود گبرلو از جمله مجریان تلویزیونی است که دیر ری اکشن نشان می دهد. به دو مورد اشاره می کنیم. مورد اول به حضور وحید جلیلی در برنامه هفت باز می گردد که او با نام بردن از فریدون جیرانی، نقدهای جدی بر آن ها وارد کرد. موضوع برنامه «من مادر هستم» و در حاشیه های فراوان آن بود. جلیلی چند بار روی خط آمد و حسابی فیلم و کارگردانش را نواخت. نمونه دیگر به گفت و گوی اخیر با تهمینه میلانی بر می گردد. این کارگردان درباره دشمنان ایران نظرات خاص خود را بیان کرد.

واکنش مجری: در ماجرای وحید جلیلی، رسما عنان کار از کف مجری در رفته بود تا جایی که بعدا جیرانی در مصاحبه ای، این گفت و گو را برنامه ریزی شده دانست و دلخوری اش را از گبرلو بیان کرد. عدم مدیریت گفت و گو با میلانی هم باعث شد برخی رسانه ها به مجری نقدهای اساسی وارد کنند و او در برنامه بعد به توضیح ماجرا پرداخت. میلانی هم مجبور به نامه نگاری شد.

مبینا نصیری

 

اخبار,اخبار فرهنگی ,برنامه های زنده تلویزیونی

ماجرا چه بود؟ سال گذشته در برنامه زنده «فیروزه» که شبکه یک به مناسبت روز دختر روی آنتن برد هم سوتی جالبی اتفاق افتاد. در این برنامه حمید استیلی به عنوان یکی از چهره های شناخته شده به همراه دو دخترش دعوت شده بود. محور گفت و گو نوع رابطه حمید استیلی با دخترانش بود. نصیری از یکی از دخترهایش پرسید که آیا تا به حال با پدرش جسابی داشته و او هم به صادقانه ترین حالت ممکن جوابش را دارد که بله یک بار داشتند با هم چهار برگ بازی می کردند پدرش باخته اما هنوز شرطش را نداده.

واکنش مجری: نصیری بلافاصله بعد از شنیدن این جواب، گفت که بله اما خب آدم مسائل خانوادگی اش را در تلویزیون نمی گوید و بعد هم از آن رد شد. اینبار باز هم هیچ کتمانی صورت نگرفت و مجری، بدون اینکه خودش را گم کند و دستپاچه شود یا بخواهد قضیه را وارونه جلوهه دهد خیلی راحت و باخنده ماجرا را جمع کرد. اتفاقا بعد از این سوتی، خود استیلی هم  کلی خندید

مطالب مشابه را ببینید!