مجله تاپ‌ناز‌

سولاردام ال جی و پخت غذا به همراه زغال!

ورود مایکروفر به بازارريال تحول بزرگی در نحوه پخت و پز ایجاد کرد. با این حال، آشپزی با مایکروفر معایبی داشت که مهم‌ترین آن‌ها، عدم دستیابی به کیفیت مطلوب غذا بود. اما سولاردام ال جی یک پیشرفت بزرگ نسبت به مایکروفر‌ها محسوب می‌شود. این محصول با روش‌های آشپزی چندمنظوره و هیتر زغالی خود می‌تواند غذا را با کیفیت بهتر و سرعت بیشتر آماده کند. همچنین وجود سنسورها و فناوری اینورتر هوشمند باعث بالا رفتن ایمنی سولاردام‌های ال جی شده است.

سولاردام ال جی و پخت غذا به همراه زغال

هیتر ذغالی در سولاردام ال جی

هیتر زغالی در سولاردام ال جی یک قابلیت فوق‌العاده برای شبیه‌سازی کباب کردن غذاها روی زغال چوب است. این فناوری نوین در کنار سایر روش‌های سنتی پخت توانسته است قابلیت‌های سولاردام‌های ال جی را افزایش دهد. این هیتر توانایی تولید سطوح حرارتی بسیار بالایی دارد. بنابراین برای کاربردهای کباب کردن و برشته کردن غذاها مناسب است.

با این فناوری موجود در سولاردام‌های ال جی می‌توان به طور قابل توجهی در وقت و زمان صرفه‌جویی کرد. چرا که هیتر زغالی مانند باربکیو روی زغال واقعی نیاز به فرآیند پیش‌گرمایش ندارد. درواقع کافی است این ویژگی سولاردام را انتخاب کنید و بلافاصله حرارت زغالی مطلوب را به دست آورید؛ به طوری که بیرون غذا کاملا برشته و درون آن کاملا آبدار باقی خواهد ماند.

پخت غذا با زغال در سولاردام ال جی

آشپزی چندمنظوره با سولاردام ال جی

سولاردام ال جی با قابلیت پخت و پز چندمنظوره خود امکان آماده کردن انواع غذاها را به کاربر می‌دهد. آن هم با سادگی و راحتی بی‌نظیری که در روش‌های پخت سنتی، قابل دستیابی نیستند. ضمنا سرعت و کیفیت پخت در سولاردام نسبت به مایکروفر‌ها، بالاتر و بیشتر است. به طور کلی، سولاردام‌ها قادر به ارائه عملکردهای کلیدی زیر هستند.

امواج مایکروویو

با سولاردام می‌توان انواع غذاها مانند سبزیجات و گوشت را در کمترین زمان ممکن آماده کرد. ضمنا امکان گرم کردن سریع، یخ‌زدایی و تهیه غذاهای آماده را دارند.

گریل و کباب کردن

اما قابلیت گریل و کباب کردن در سولاردام چیست؟ این قابلیت سولاردام کاربران را قادر می‌سازد تا غذاهای کبابی و برشته را به شکل خوشمزه‌تر و آبدار تهیه کنند.

هیتر زغالی

همان‌طور که قبلا ذکر شد، با هیتر زغالی می‌توان نتیجه فوق‌العاده روش سنتی کباب کردن زغالی را با راحتی بیشتر به دست آورد.

کانوکشن

سولاردام‌های ال جی مجهز به قابلیت پخت کانوکشن یا همرفت هستند. آشپزی کانوکشن از یک فن برای گردش هوای گرم یکنواخت در اطراف غذا استفاده می‌کند. درنتیجه، پخت غذا به شکل سریع‌تر و یکنواخت‌تر انجام می‌شود. این روش برای برشته و ترد کردن روی غذا بسیار مناسب است.

آشپزی ترکیبی

برخی از مدل‌های سولاردام ال جی دارای حالت‌های پخت ترکیبی هستند. در این حالت می‌توان ‌روش‌های مختلف پخت را برای دستیابی به نتایج بهینه‌تر، ترکیب کرد. به عنوان مثال، کاربران می‌توانند از پخت و پز مایکروویو و کانوکشن به طور همزمان و برای سرعت بخشیدن به زمان باد و ترد شدن روی غذا استفاده کنند.

برنامه‌های پخت پیش‌فرض

سولاردام‌های ال جی با حالت‌های پخت از پیش برنامه‌ریزی شده ارائه می‌شوند. با این برنامه‌ها می‌توان فرآیند پخت ساده‌تری داشت. زیرا سولاردام به تنظیم خودکار زمان، دما و روش پخت می‌پردازد. در مقالات جامع سولاردام می‌توانید با این برنامه‌های پخت پیش‌فرض بیشتر آشنا شوید.

استفاده از قدرت امواج نور برای پخت‌و‌پز سریع تر در سولاردام ال جی

سولاردام‌های ال جی از قدرت امواج نور برای پخت سریع‌تر غذا بهره می‌برند. این فناوری برای نفوذ به مواد غذایی و پختن آن‌ها از داخل به بیرون طراحی شده است. بنابراین امکان پخت سریع‌تر و یکنواخت غذا را فراهم می‌سازد.

دستگاه سولاردام ال جی برای پخت غذا با امواج نور از تشعشعات مادون‌قرمز استفاده می‌کند. این تشعشعات می‌توانند غذا را مستقیما و بدون گرم کردن هوای اطراف آن بپزند. این امواج به مواد غذایی نفوذ می‌کنند و باعث ارتعاش مولکول‌های آن و درنتیجه، تولید گرمای بسیار زیاد می‌شوند؛ یک روش انتقال مستقیم حرارت که امکان پخت سریع‌تری را در مقایسه با روش‌های سنتی فراهم می‌سازد.

ضمنا با استفاده از قدرت امواج می‌توان پخت یکنواخت غذا و بدون نیاز به چرخاندن مداوم آن را تضمین کرد. بنابراین طعم و بافت طبیعی غذا حفظ می‌شود و در عین حال، خطر پخت بیش از حد یا نپختن غذا کاهش می‌یابد.

همچنین بهره‌وری در مصرف انرژی را با کاهش زمان پخت و به حداقل رساندن اتلاف حرارت عملی می‌سازد. با قدرت امواج نوری سولاردام می‌توان به انواع گزینه‌های پخت و پز مانند کباب کردن، سرخ کردن، پخت و گرم کردن غذا دسترسی داشت.

سولاردام ال جی و پخت و پز با زغال

سنسورها و فناوری اینورتر هوشمند در سولاردام های ال جی

سولاردام ال جی برای افزایش عملکرد و بهبود کارهای خود، از حسگرهای پیشرفته و فناوری اینورتر بهره می‌برد. این اجاق مدرن به سنسورهای گوناگونی مجهز شده است. بنابراین می‌تواند روند پخت و پز غذا را کنترل کند و تنظیمات را در صورت نیاز تغییر دهد.

سنسورها

سنسورهای تعبیه‌شده در سولاردام شرکت ال جی شامل حسگرهای سنجش دما، رطوبت و وزن مواد غذایی هستند.

  • سنسور دما: سولاردام با استفاده از سنسور دما می‌تواند دمای داخلی غذای در حال پخت را اندازه‌گیری کند. بنابراین از پختن بیش از حد یا نپختن غذا جلوگیری خواهد کرد.
  • سنسور رطوبت: سولاردام با این سنسور می‌تواند سطح و اندازه رطوبت داخل غذا را تشخیص دهد. بنابراین در صورت لزوم، از خشک شدن داخل غذا جلوگیری خواهد کرد.
  • سنسور وزن غذا: سولاردام با استفاده از این سنسور می‌تواند وزن مواد غذایی قرار داده شده در داخل دستگاه را با دقت اندازه‌گیری کند. سپس از این اطلاعات برای محاسبه زمان پخت و تنظیم سطح قدرت و حرارت استفاده خواهد کرد.

فناوری اینورتر هوشمند

سولاردام ال جی با فناوری اینورتر هوشمند می‌تواند توان خروجی دستگاه را تنظیم کند. این برخلاف اجاق‌های مایکروفر سنتی‌تر است که با سطح توان ثابت به پخت ادامه می‌دهند. درواقع فناوری اینورتر هوشمند امکان کنترل دقیق سطح توان سولاردام را بر اساس نیازهای پخت و پز فراهم کرده است.

  • کنترل دقیق نیرو: فناوری اینورتر هوشمند، دستگاه را قادر ساخته است تا گرمایش دقیق و یکنواختی را در طول فرآیند پخت و پز ارائه کند. بنابراین سطح قدرت را به صورت پویا تنظیم می‌کند تا از سوختن یا پخته شدن ناهمگون غذا جلوگیری شود.
  • بهره‌وری انرژی: فناوری اینورتر هوشمند با بهینه‌سازی توان خروجی سولاردام با توجه به روش پخت موجب بهره‌وری در مصرف انرژی برق می‌شود.
  • یخ‌زدایی ملایم: یخ‌زدایی در مایکروفر‌های قدیمی با مشکلاتی همراه بود. به طوری که گاه برخی قسمت‌های مواد غذایی به شکل یخ‌زده می‌ماند و برخی قسمت‌های دیگر می‌سوخت. اما به لطف فناوری اینورتر هوشمند، امکان یخ‌زدایی ملایم و یکنواخت مواد غذایی فراهم شده است.

به طور کلی، استفاده از انواع سنسورها و فناوری اینورتر هوشمند در سولاردام ال جی بسیار راهگشا بوده است. این فناوری‌ها بسیار پیچیده هستند، بنابراین برای تعمیر سولاردام خود حتما از کمک متخصصان امر کمک بگیرید.

نحوه پخت غذا با زغال در سولاردام ال جی

جمع‌بندی

اگر به دنبال یک وسیله مدرن و همه‌کاره برای پخت و پز هستید، سولاردام ال جی پاسخ سوال شما است. درواقع هیچ وسیله دیگری را نمی‌توان یافت که بهترین ویژگی‌های انواع اجاق‌های پخت و پز را با هم ترکیب کند. سولاردام‌های ال جی سرعت و راحتی مایکروفر، طعم فوق‌العاده باربکیو و پخت یکنواخت فرهای سنتی را در قالب یک پکیج به کاربران عرضه می‌کنند.

سوالات متداول

1. سولاردام ال جی چگونه غذا را به حالت پخت با زغال در می آورد؟

سولاردام ال جی یک هیتر زغالی دارد که حالت پخت با زغال واقعی را شبیه‌سازی می‌کند. با استفاده از این هیتر می‌توان انواع غذاها را درست مانند استفاده از زغال چوب کباب کرد.

2. سولاردام بهتر است یا ماکروفر؟

سولاردام ال جی یک ارتقای همه‌جانبه نسبت به ماکروفرها به شمار می‌رود. بنابراین از هر لحاظ نسبت به آن‌ها یک پیشرفت کامل محسوب می‌شود.

مطالب مشابه را ببینید!