مجله تاپ‌ناز‌

سوهان کشیدن بینی + مهمترین نکاتی که در مورد این روش جراحی بینی

سوهان کشیدن بینی

سوهان کشیدن بینی یکی از روش های جراحی بینی است که به مدت زیادی مورد استفاده قرار گرفته است و با پیشرفت کردن علم، امروزه سوهان های پیشرفته در زمینه جراحی بینی ساخته شده است که باعث ایجاد پیشرفت در این زمینه شده اند.

جراحی بینی یکی از جراحی هایی زیبایی است که بسیار رایج شده است و در واقع جزو پیچیده ترین و با ظرافت ترین عمل های زیبایی است، سوهان کسیدن بینی یکی از روش های استاندارد در جراحی بینی می باشد که برای رفع کردن قوز باقی مانده در جراحی استفاده می شود. در ادامه این مطلب تمام اطلاعاتی که باید در این مورد بدانید را به شما می گوییم.

 

سوهان کشیدن بینی

جراحی بینی استخوانی با روش های مختلف انجام می شود که یکی از روش های جدید رسپینگ بینی است، در این روش با استفاده ابزاری که مانند سوخان ناخن می باشد قوز بینی را می تراشند، رسپینگ بینی ممکن است در موقع جراحی برداشتن قوز بینی یا بعد از جراحی برای اصلاح نتایج جراحی مورد استفاده قرار بگیرد که در کلینیک یا مرکز جراحی زیر نظر بیهوشی عمومی یا موضعی انجام می گیرد و پس از رفتن اثر داروی بیهوشی با کمک مسکن می توان درد ناشی از جراحی را تسکین داد.

کبودی بعد از جراحی امری طبیعی می باشد که به مرور زمان برطرف می شود البته درصد موفقیت جراحی بینی به مهارت و تخصص و هنر زیباشناسی بستگی دارد.

بخوانید: 10 مشکلی که جراحی زیبایی بینی بوجود می آورد

استفاده از سوهان بینی

سوهان با عاج درشت : برای صاف کردن قوزهای متوسط کاربرد دارد.
سوهان سوزنی : به منظور صاف کردن قوزهای بزرگ مورد استفاده قرار گرفته می شود.
سوهان نرم: به منظور صاف کردن نهایی مورد استفاده قرار می گیرد.

جنس سوهان بینی

سوهان از جنس فولاد ضد زنگ است که دارای دندانه های ظریف است و در جراحی بینی بعد  از برداشتن پوست به کشیدن سوهان روی استخوان بینی اقدام می کنند و در نهایت با سرم محل مورد نظر را می شویند. این سوهان می تواند از جنس تنگستن هم باشد که نسبت به فولاد محکم تر می باشد.

 

انواع رسپینگ بینی

سوهان کشیدن بینی به 2 صورت باز و بسته توسط جراحی انجام می گیرد که در روش باز یک برش ظریف بین سوراخ های بینی انجام می گیرد و پوست بینی از روی بافت بینی برداشته می شود. در این روش به دلیل اینکه دید جراح بهتر می شود در نتیجه قادر به ایجاد تغییرات پیچیده تری روی بینی خواهد شد، در روش بسته در صورتی که بعد از جراحی قوز کمی روی بینی بماند از این روش استفاده می کنند که باید 6 ماه پس از نخستین عمل انجام گیرد و به خاطر اینکه بافت زیر جلدی بینی بر اثر عمل اولیه ملتهب و حساس شده است جراح به منظور جلوگیری از آسیب به بافت زیر جلدی، از روش بسته استفاده می کند.

 

کاربرد ریسپینگ بینی

  1. در مواردی که قوز بینی بسیار خفیف است و به اصلاح کمی نیاز است از سوهان بینی از همان ابتدا به منظور برداشت قوز بینی استفاده می شود.
  2. در جراحی بینی ترمیمی که حداقل به مدت شش ماه پس از جراحی اولیه انجام می شود به منظور اصلاح نتیجه جراحی اولیه و همچنین ایجاد تغییرات ظریفی در شکل بینی از روش سوهان بینی استفاده می کنند.
  3. در جراحی هایی که قوز بینی بسیار بزرگ است برای برداشتن قوز بینی از روش برش استخوان استفاده می کنند اما برای ایجاد ظرافت نهایی در نتیجه عمل و فرم دهی به استخوان بینی بعد از مرحله اول از سوهان بینی استفاده می کنند.

در این بخش با سوهان بینی و نحوه انجام این روش در جراحی زیبایی بینی آشنا شدید.

مطلب پیشنهادی: چه مدل بینی نمی تواند جراحی زیبایی انجام دهد؟

مطالب مشابه را ببینید!