مجله تاپ‌ناز‌

سیگار کشیدن تفریحی و تفننی هم بسیار خطرناک است!

سیگار کشیدن تفریحی و تفننی هم بسیار خطرناک است!

شاید فکر می کنید با سیگار کشیدن تفننی و تفریحی در معرض خطر سیگار نیستید و یا روزی بین یک تا 10 نخ سیگار بیشتر نمی کشید تا سلامتی شما به خطر نیفتد ولی اشتباه می کنید زیرا سیگار کشیدن به صورت تفریحی بسیار کشنده است.

حتی به صورت تفریحی نیز سیگار نکشید!

به گزارش تاپ ناز از روزنامه ایندیپندنت، این مطالعه نشان می دهد افرادی که هفت نخ سیگار در هفته می کشند در قیاس با افرادی که سیگار نمی کشند، 64 درصد بیشتر در معرض مرگ زودهنگام هستند.

این میزان افزایش خطر با افزایش خطر مرگ در سیگاری های قهار که 87 درصد بیشتر احتمال دارد در طول عمر خود به یک بیماری کشنده مبتلا شوند، تفاوت زیادی ندارد.

اما محققان موسسه های ملی بهداشت آمریکا هشدار می دهند که تعداد زیادی از افراد با این ذهنیت که سیگار کشیدن تفننی آسیبی برای سلامت ندارد، ادعا می کنند که روزانه کمتر از 10 نخ سیگار می کشند.

محققان می گویند: نتایج مطالعه جدید تاکیدی بر این حقیقت است که قرار گرفتن در معرض دود سیگار، در هیچ سطحی از آن سالم نیست و ترک مصرف سیگار برای همه سیگاری ها مفید است.

محققان در این مطالعه خطر مرگ ناشی از بیماری های تنفسی مانند آمفیزم، و نیز خطر مرگ ناشی از بیماری های قلبی عروقی را بررسی کردند.

این مطالعه نشان داد که خطر مرگ ناشی از ابتلا به بیماری تنفسی در افرادی که هر روز بین یک تا 10 نخ سیگار می کشند، در قیاس با افرادی که هرگز سیگار نمی کشند، شش برابر و خطر مرگ ناشی از ابتلا به بیماری قلبی عروقی یک و نیم برابر بیشتر است.

این مطالعه در مجله American Journal of Preventive Medicine منتشر شده است.

خطر مرگ برای افرادی که تفننی سیگار می کشند

همچنین : 6 دلیل برای اینکه زنان سیگار نکشند!

مطالب مشابه را ببینید!