مجله تاپ‌ناز‌

کدام شرکت خدمات اسکن سه بعدی دقیق و مطمئنی ارائه می دهد؟

دستگاه اسکنر سه بعدی، کلیه زوایا و نمای خارجی قطعه مورد نظر را مورد کاوش و جمع آوری اطلاعات دقیق قرار داده و تصاویر دقیقی از تمام نمای ظاهری، فرم و حالت های شکل خارجی قطعه مورد نظر جمع آوری می کند. در مرحله بعدی این اطلاعات تبدیل به فایل سه بعدی در کامپیوتر می شود و می توان از آن پرینت سه بعدی تهیه کرد یا آن قطعه را باز تولید نمود. این روش تکنولوژی یکی از سریع ترین و آسان ترین روش هایی است که می توان اطلاعات ظاهری دقیق و نمای خارجی یک قطعه را جمع آوری کرد و آن را تبدیل به یک مدل سه بعدی کامپیوتری دقیقا معادل همان قطعه نمود. اسکن سه بعدی در زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که خود قطعه مورد نظر در دسترس باشد و بتوان از اسکن تصاویر متعدد آن در زوایای گوناگون، مدل سه بعدی آن را به دست آورد و تنها داشتن تصاویر قطعه بدون قطعه فیزیکی کارساز نیست.

d445a6e5 ed5b 48bd ae3f ea3fc1ccf0d8

اسکن سه بعدی چه مزیت هایی دارد؟

همان طور که اشاره شد، اسکن سه بعدی یکی از سریع ترین و راحت ترین روش ها برای تهیه فایل سه بعدی دیجیتالی از قطعات است. همچنین قطعاتی که دارای حساسیت و پیچیدگی نسبتا بالایی دارند به این روش و به راحتی می توان مدل سه بعدی کاملا متناظر با آن قطعه پیچیده را به دست آورد. با بهره گیری از خدمات اسکن سه بعدی می توان عملیات مهندسی معکوس قطعات مختلف را عملیاتی کرد و در مدت زمان کوتاه آن قطعه را بازتولید نمود. این شیوه خصوصا در کارخانجات صنعتی و تولیدی بسیار کاربرد دارد و می تواند باعث صرفه جویی در زمان و خصوصا صرفه جویی در هزینه های تولیدی شرکت ها شود. اسکن سه بعدی دارای دقت بی نظیری است و بین 5 تا 10 میکرون دقت دارد که این امر سبب می شود تا از فایل سه بعدی تهیه شده از قطعه مورد نظر اطمینان داشته و با خیالی آسوده به تولید آن بپردازند. با استفاده از خدمات اسکن سه بعدی می توان قطعات غیر صلب مانند لاستیک، اسفنج و سایر قطعات اینچنینی که قالب سازی از آن ها بسیار سخت و دشوار است را به راحتی و ساده ترین روش مدل سازی سه بعدی کرد و فایل سه بعدی آن را مورد بهره برداری قرار داد. با انجام اسکن سه بعدی و تهیه فایل سه بعدی دیجیتالی از قطعه مورد نظر، در صورتی که قطعه از حساسیت بسیار بالایی برخوردار باشد می توان مقایسه ابعادی و هندسی نمونه ساخته شد اولیه را با قطعه اصلی انجام داد و در صورت نیاز اصلاحات نهایی را بر روی فایل سه بعدی انجام داد.

برای استفاده از خدمات اسکن سه بعدی مطمئن و دقیق کدام شرکت را انتخاب کنیم؟

شرکت های زیادی در زمینه خدمات اپتیک و اسکن سه بعدی قطعات فعال هستند ولی دقت و خروجی کار تمام آن ها با یکدیگر یکسان نیست. یکی از شرکت هایی که در زمینه خدمات اسکن سه بعدی بسیار موفق و دقیق عمل کرده و توانسته حداکثر رضایت صنعتگران و کارفرمایان را کسب کند، شرکت نوین اپتیک می باشد. شرکت نوین اپتیک از فناوری روز و آخرین نرم افزارهای سه بعدی ساز استفاده کرده و فایل و پرینت بسیار دقیق به شما تحویل می دهد. با نوین اپتیک همواره به روز و دقیق باشید.

مطالب مشابه را ببینید!