مجله تاپ‌ناز‌

شلوار واید لگ چیست؟ انواع شلوار واید لگ + عکس

وایدلگ1 edited

در دنیای مد و پوشاک همیشه تغییراتی ایجاد می شود که زندگی ما را تحت تاثیر قرار می دهند. امروزه شلوارهای گشاد بسیار ترند شده اند و در استایل های مختلف از آن ها استفاده می شود. شلوارهای واید لگ یکی از انواع این شلوارها هستند که در طرح ها، رنگ ها و مدل های مختلفی تولید می شوند.

شلوارهای واید لگ از کمر و باسن جذب هستند و در قسمت پایین حالت گشاد و دامنی دارند. در ادامه با مفهوم دقیق و ویژگی های شلوار واید لگ آشنا می شوید و به انواع شلوار واید لگ و نحوه ست کردن آن ها می پردازیم. با ما همراه باشید.

شلوار واید لگ چیست؟

واید 1

شلوار واید لگ (Wide Leg)، به شلوارهایی می گویند که در قسمت کمر و باسن تنگ و فیت بدن هستند و هر چه به سمت پایین می روند، گشادتر می شوند. قسمت پایین شلوارها که بر روی مچ پا قرار می گیرد، گشاد و آزاد است و حالت دم پا دارد. با استفاده از شلوار واید لگ بلند می توانید استایل های بسیار شیکی داشته باشید.

شلوارهای واید لگ از نظر میزان گشادی و آزاد بودن بین شلوارهای بگ و دامن شلواری قرار می گیرند. در واقع گشادی شلوار واید لگ از شلوار بگ بیشتر و از دامن شلواری کمتر است. شلوارهای دم پا گشاد معمولا از زیر زانو گشاد می شوند اما گشادی شلوارهای واید لگ از کمر یا باسن شروع می شود و تا لبه ی مچ پا ادامه دارد.

تاریخچه شلوار واید لگ

از نظر تاریخی، استفاده از شلوارهای واید لگ در هر دوره ای متفاوت بود و قشر خاصی آن را می پوشیدند. برای مثال، از دهه 1500 تا قرن 17، پوشیدن این شلوارها در میان ثروتمندان بسیار رایج بود و در طول دهه 1660 جای خودش را به شلوارهای تنگ تر داد.

در این دوران معمولا اشراف و ثروتمندان مانتوهای بلند با شلوارهای تنگ که در انقلاب فرانسه معرفی شدند را می پوشیدند و شلوارهای واید لگ که در واقع به لباس کار تبدیل شده بودند، توسط سان کولوت های شهری و حامیان برابری استفاده می شد تا خود را از جامعه اشرافی متمایز کنند.

کاربرد شلوارهای واید لگ باز هم تغییراتی داشت تا در نهایت به زمان حال رسید. شلوارهای واید لگ بسیار راحت و آزاد هستند، به همین دلیل در سال های اخیر دوباره شاهد افزایش استفاده از این مدل شلوارها و محبوبیت آن در بین خانم ها هستیم.

مطلب مشابه: شلوار مام استایل چیست؟ جدیدترین مدل های شلوار مام استایل و نحوه ست کردن آن

انواع مدل های شلوار واید لگ

وایدلگ2

شلوارهای واید لگ مدل های مختلفی دارند. در این قسمت چند نمونه از ترند ترین و معروف ترین مدل های این شلوار را بررسی می کنیم.

شلوار واید لگ راحتی گشاد

شلوار واید لگ راحتی گشاد، برای انجام فعالیت های روزمره و موقع هایی که در خانه مشغول به کار هستید بسیار مناسب است و می تواند احساس خوبی را برای شما ایجاد کند. این مدل شلوار در هر دوره از تاریخ با فرهنگ های مختلف به کار برده می شد. در ایران یک نوع شلوار به نام شلوار کردی وجود دارد که مدلی دیگر از همین شلوارهای راحتی واید لگ گشاد می باشد. این نوع شلوارها برای برخی از فعالیت های ورزشی مانند یوگا بسیار راحت و مناسب هستند.

شلوار واید لگ جین گشاد

شلوارهای واید لگ جین معمولا از پارچه های جین تهیه می شوند. با استفاده از شلوارهای واید لگ جین گشاد، می توانید استایل های اسپرت و یا نیمه رسمی ایجاد کنید. از مزایای این شلوارها این است که می توان از آن ها در هر موقعیتی استفاده کرد.

برای ایجاد یک استایل اسپرت برای مهمانی های دوستانه می توانید شلوار جین واید لگ را با یک تاپ کشی ساده و یا ساتن ست کنید. همچنین اگر می خواهید از شلوار واید لگ برای محل کار و یا یک محیط نیمه رسمی استفاده کنید، باید آن را با یک مانتو کتی ست کنید تا یک استایل نیمه رسمی مناسب برای جلسه های کاری و یا برخورد با مشتریان خود داشته باشید.

شلوار واید لگ مجلسی

شلوار واید لگ مجلسی نیز یکی دیگر از مدل های رایج و پر طرفدار این شلوارها است که برای محیط کاری، اداری و مهمانی های رسمی بسیار مناسب می باشد. شما با ایجاد چند چین ساده در قسمت کمر و استفاده از یک کمربند ساده با پارچه ای از جنس خود شلوار می توانید شلوار واید لگ خود را به یک شلوار واید لگ مجلسی شیک تبدیل کنید.

شلوار واید لگ سرهمی گشاد

برخی از سبک ها مانند لباس های سرهمی که شلوار واید لگ دارند و یا ترکیب کت و شلوار واید لگ که به صورت ست هستند، یک استایل زیبا و هماهنگ را ایجاد می کنند. از این نوع استایل ها می توانید در موقعیت های مختلف، به خصوص در فصل تابستان استفاده کنید.

ویژگی های شلوار واید لگ

وایدلگ

شلوارهای واید لگ در جنس های مختلفی مانند جین یا پارچه ای طراحی و تولید می شوند. این مدل شلوارها از ناحیه باسن به پایین کمی گشاد می شوند و ظاهر بسیار جذاب و متفاوتی دارند. شلوارهای واید لگ به خوبی با انواع تاپ ها، بلوزها و پیراهن ها ست می شوند و شما می توانید استایل های متنوعی را با آن ها بسازید. در طراحی این نوع شلوارها به ویژگی های خاصی توجه شده است، به همین دلیل توجه مخاطبان زیادی را به خود جلب کرده است. ویژگی های اصلی شلوار واید لگ عبارتند از:

طراحی زیبا و مدرن

شلوار واید لگ طراحی منحصر به فرد و جذابی دارد و با انواع لباس ها به راحتی ست می شود. شوارهای واید لگ با طراحی خاصی که دارند به شما اعتماد به نفس بیشتری می دهند و شما در موقعیت های مختلفی می توانید از این نوع شلوارها استفاده کنید.

مطلب مشابه: فوت و فن خوش پوشی؛ نکات مهم برای خوش لباس بودن و استایل زیبا داشتن

جزئیات متنوع

شلوار واید لگ با جزئیات متنوعی مانند زیپ ها و جیب ها طراحی می شود که این جزئیات، زیبایی و جذابیت خاصی به آن می بخشد. جزئیات این شلوار معمولا با سبک های مختلف تناسب و هماهنگی دارند.

راحتی بی نظیر

یکی از مهم ترین ویژگی های شلوار واید لگ این است که به دلیل طراحی وسیعی که در ناحیه باسن و پاها دارد، بسیار راحت است و شما هنگام پوشیدن این شلوار به راحتی و آزادانه می توانید حرکات خود را انجام دهید. این طراحی باعث می شود تا به آسانی فعالیت های روزمره خود را انجام دهید و در حرکت های خود محدودیت نداشته باشید.

تنوع در ترکیب پذیری

شلوار واید لگ می تواند با انواع لباس های مختلف مانند تاپ ها، بلوزها، جلیقه ها، مانتوها و پالتوها ترکیب شود. این ویژگی به شما امکان می دهد تا استایل های جدید و متنوعی را ایجاد کنید و استایل های شما با این شلوار تکراری نخواهند بود.

شلوار واید لگ برای چه افرادی مناسب است؟

شلوار واید لگ

شلوار واید لگ به دلیل داشتن فاق بلند، پاها را کشیده تر از حالت عادی نشان می دهد. به همین دلیل این نوع شلوارها برای خانم هایی با قد بلند، متوسط و کوتاه مناسب هستند. علاوه بر آن، شلوار واید لگ برای خانم هایی با اندام چاق، لاغر و متوسط نیز فوق العاده است و برای هر اندامی مناسب می باشد، البته باید با پیراهن و بلوز مناسبی ست شود. هنگام خرید شلوار واید لگ، توجه داشته باشید که اگر قد کوتاهی دارید از شلوار واید لگ با قد کمتر از 90 استفاده نکنید، چون این اندازه از شلوار قد شما را کوتاه تر از حالت عادی نشان می دهد.

انواع استایل با شلوار واید لگ

انواع شلوار واید لگ از جمله پارچه ای، لی کاغذی و شلوار جین واید لگ در بازار موجود هستند. همچنین رنگ بندی این شلوارها از جمله واید لگ مشکی، سفید و ذغالی به شما کمک می کند تا به راحتی بتوانید آن را ست کنید. در ادامه نحوه ست کردن شلوار واید لگ و انواع استایل ها با این شلوار را بررسی می کنیم.

شلوار واید لگ و مانتو

یکی از رایج ترین کاربرد های شلوار واید لگ، ست کردن آن با مانتو است. شلوارهای واید لگ را می توانید با انواع مانتوهای کوتاه و بلند ترکیب کنید. اگر می خواهید یک استایل روزمره و راحت داشته باشید می توانید شلوار واید لگ را با مانتوی بلند جلو باز ست کنید. اگر شلوار واید لگ را با مانتوهای چاک دار ترکیب کنید، زیبایی استایل شما بیشتر می شود.

شلوار واید لگ و تیشرت

واید تیشرت edited 1

شلوار های واید لگ از جنس پارچه های نخی مناسب فصل تابستان هستند. یک تیشرت ساده و زیبا به همراه شلوار واید لگ پارچه ای، ترکیب فوق العاده ای است. اگر بالا تنه کشیده ای دارید، برای این استایل حتما تیشرت خود را داخل شلوار قرار دهید تا اندام شما بهتر و زیباتر نشان داده شود.

شلوار واید لگ و تاپ کراپ

یکی از استایل های شیک و پر طرفدار، ست کردن شلوار واید لگ پارچه ای با تاپ کراپ است. این ترکیب برای مهمانی ها و دورهمی های دوستانه بسیار مناسب است و ظاهری شیک و نیمه رسمی در شما ایجاد می کند. اگر می خواهید از تاپ کراپ استفاده کنید، بهتر است یک شلوار واید لگ فاق بلند انتخاب کنید. چون پوشیدن شلوار واید لگ بلند باعث می شود تا کمر باریک تر و پاها کشیده تر به نظر برسند.

مطلب مشابه: مد و استایل کژوال (Casual) چیست؟ + انواع تیپ و استایل آن

شلوار واید لگ و کت

واید با کت

یکی از بهترین گزینه ها برای استایل بیرونی و رسمی، ست کردن شلوار واید لگ با یک کت اسپرت است. از این ترکیب جذاب می توانید در رنگ های مختلف استفاده کنید و برای رعایت تناسب رنگ بین کت و شلوار هیچ گونه محدودیتی ندارید. همچنین می توانید مدل های اور سایز کت های اسپرت را با شلوار واید لگ ست کنید.

شلوار واید لگ و شومیز

واید و شومیز

اگر به دنبال یک استایل رسمی و شیک هستید می توانید شلوار واید لگ را با همراه با شومیز ست کنید. ست کردن شلوار واید با تیشرت و شومیز هیچ محدودیتی ندارد و از هر مدل شومیزی می توانید استفاده کنید. اگر می خواهید شلوار واید را با شومیز ست کنید، برای تکمیل استایل خود از کفش های پاشنه بلند یا نیم بوت استفاده کنید.

شلوار واید لگ با انواع کفش

از مهم ترین مزایای شلوارهای واید لگ این است که به راحتی می توانید آن را با انواع کفش ها ست کنید. در نظر داشته باشید که هنگام انتخاب کفش حتما باید به بالا تنه خود توجه کنید. اگر می خواهید از شومیز و یا بلوز مجلسی و رسمی استفاده کنید بهتر است کفش های پاشنه دار و مجلسی را انتخاب کنید.

اگر می خواهید از تیشرت استفاده کنید، بهترین گزینه کفش های کتونی می باشد. همچنین وقتی که شلوار واید لگ خود را با یک کت یا مانتو کتی ست کرده اید می توانید از کفش های پاشنه دار استفاده کنید و یک استایل رسمی و شیک برای خود بسازید. علاوه بر آن می توانید در کنار این استایل از کفش های کتونی نیز استفاده کنید و یک استایل راحت و زیبا داشته باشید.

پارچه های مورد استفاده در شلوار واید لگ

وایدلگ3 edited

شلوارهای واید لگ معمولا از پارچه هایی با جنس های خاص دوخته می شوند تا ظاهر منحصر به فردی داشته باشند. مهم ترین ویژگی های پارچه های مناسب برای شلوارهای واید لگ شامل راحتی، انعطاف پذیری، قابلیت تنفس و تطابق با طراحی این نوع شلوارها است.

علاوه بر آن، برای انتخاب پارچه ی مناسب باید به نوع سبک، فصل و موقعیت مورد استفاده از شلوار واید لگ هم توجه داشته باشید. به طور کلی انواع پارچه های مناسب برای شلوارهای واید لگ شامل موارد زیر می شوند:

پارچه های پنبه (Cotton)

پارچه های پنبه یکی از بهترین پارچه ها برای شلوارهای واید لگ هستند. این پارچه ها بسیار نرم و راحت هستند و برای فصل های گرم سال بسیار مناسب می باشند.

پارچه های کتان (Linen)

پارچه های لینن کتان به دلیل خنک بودن و تنفس پذیری، برای شلوارهای واید لگ گزینه مناسبی هستند. این پارچه ها حالتی طبیعی و راحت به شلوارهای واید لگ می دهند.

پارچه های جین (Denim)

پارچه های جین یا دنیم نیز از جمله بهترین پارچه ها برای دوخت شلوارهای واید لگ کژوال هستند.

پارچه های جاکار (Jacquard)

یکی دیگر از بهترین پارچه ها برای شلوارهای واید لگ، پارچه های جاکار هستند. این پارچه ها، طرح ها و الگوهای مختلفی دارند و می توانند به شلوارهای واید لگ زیبایی و جذابیت خاصی بدهند.

پارچه های شینیون (Chiffon)

پارچه های شینیون به دلیل ظرافت و شفافیت خاصی که دارند برای شلوارهای واید لگ مجلسی و رسمی ایده آل می باشند.

نکات مهم در مورد پوشیدن شلوار واید

ست کردن استایل با شلوار واید لگ نکات خاص خود را دارد که توجه به هر کدام از این نکات باعث جذابیت بیشتر استایل شما می شود. در ادامه برخی از مهم ترین نکات در مورد ست کردن استایل با شلوارهای واید لگ را ارائه خواهیم داد:

  • شلوارهای واید لگ با کفش های پاشنه بلند نوک تیز به راحتی ست می شوند و استایل زیبایی را ایجاد می کنند.
  • در زمان خرید شلوار واید لگ بهتر است شلوار خود را با مانتوی همرنگ آن ست کنید. ست کردن و انتخاب رنگ های مناسب می تواند استایل شما را جذاب تر و زیبا تر کند.
  • اگر می خواهید از شومیز همراه با مانتوی جلو باز استفاده کنید، حتما آن را داخل شلوار واید لگ قرار دهید.
  • شلوارهای واید لگ به دلیل گشاد بودن، برای برجسته کردن انحنای باسن مناسب می باشند.
  • اگر اندام ظریف و ریزی دارید، شلوارهای گشاد با کمرهای بلند باعث می شوند پاهای شما کشیده تر به نظر برسند و استایل جذاب تری داشته باشید.
  • برای شستن شلوارهای واید لگ باید از دستورالعمل های نگهداری توسط تولید کننده پیروی کنید. شستشوی منظم و با رعایت دقیق دستورالعمل ها به حفظ شکل و کیفیت شلوار و ماندگاری بیشتر آن کمک می کند.
  • اگر می خواهید برای مهمانی از شلوار واید لگ استفاده کنید، بهتر است از پیراهن های گشاد و لش استفاده نکنید. چون پوشیدن پیراهن و شلوار گشاد ظاهر شما را نامرتب نشان می دهد. در چنین مواقعی بهتر است یک تیشرت کراپ یا ژاکت کش بافت پشمی بپوشید که روی خط کمر شلوار قرار بگیرد.
  • برای این که پاهای تان بلندتر به نظر برسد، شلوارهای واید لگ بلند را با کفش های پاشنه بلند بپوشید. البته شلوارهای واید لگ به دلیل کمر بلند و طراحی خاصی که دارند باعث می شوند اندام بلندتر و کشیده تر به نظر برسد، بنابراین می توانید آن ها را با کفش های کتانی، تخت و بوت هم بپوشید.
  • شلوار پارچه ای واید لگ با یک خط اتوی صاف و تمیز بسیار زیبا به نظر می رسد. اگر می خواهید استایل شیک و زیبایی داشته باشید به هیچ عنوان از شلوار واید لگ به صورت چروک استفاده نکنید.
  • ترکیب شلوار واید لگ همراه با یک کت استریم می تواند یک استایل بسیار شیک و جذاب را ایجاد کند. برای یک استایل غیر رسمی می توانید از یک کت جین استفاده کنید. کت های کوتاه و برش خورده با شلوارهای گشاد ترکیب فوق العاده ای ایجاد می کنند.

جمع بندی

شلوار های واید لگ بسیار راحت و آزاد هستند و برای ست کردن استایل با آن ها هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد. این مدل شلوارها بسیار کاربردی هستند و افراد قد کوتاه می توانند با کفش های پاشنه دار و یا صندل آن ها را ست کنند. شلوارهای واید لگ اندام شما را بلند و کشیده نشان می دهند و به راحتی می توانید از آن ها برای استایل های مختلف و در موقعیت های مختلف استفاده کنید. این مدل شلوارها امروزه بسیار ترند و محبوب هستند و آن ها را می توان با مانتو، تیشرت، شومیز و … ست کرد. شلوارهای واید لگ به دلیل گشاد و راحت بودن بهترین انتخاب برای روزهای گرم تابستان به شمار می روند و با جنس های مختلف و در رنگ بندی متنوع در بازار موجود هستند.

مطالب مشابه را ببینید!