مجله تاپ‌ناز‌

بیوگرافی شیوا بلوریان + زندگی شخصی و همری و عکس های شیوا بلوریان و همسرش

 شیوا بلوریان

در این بخش بیوگرافی شیوا بلوریان را آماده کرده ایم و اطلاعاتی در مورد زندگی شخصی و زندگی هنری این بازیگر زن را می خوانید. در ادامه عکس های جدید شیوا بلوریان و همسرش را هم مشاهده می کنید.

بیوگرافی شیوا بلوریان

شیلوا بلوریان بازیگر سینما و تلوزیون متولد 14 مهر ماه سال 1352 در شهر سنندج است. او مدرس کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی و کارشناسی ارشد تئاتر دارد.

 شیوا بلوریان

شروع بازیگری

او در ابتدا از تئاتر شروع کرد. فعالیت حرفه ای اش را در سال 1370 با نمایش تئاتر شاهد سوم شروع کرد و به موفقیت رسید. نخستین فیلمی که در آن ایفای نقش کرد در سال 1370 با فیلم تلویزیونی از سهراب تا سهراب بود.  در سن 18 سالگی توانست که جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن را از جشنواره کودک و نوجوان بگیرد. در سال 1372 توانست جایزه بهترین کارگردان در عرصه تئاتر را دریافت کنید.

سریال بافته ها رنج به کارگردانی مجید بهشتی نخستین سریال او بود که در سال 1374 پخش شد.

اما نخستین فیلم سینمایی که در آن ایفای نقش کرد، در سال 1377 در فیلم کمکم کنی به کارگردانی رسول ملاقلی پور بود.

 شیوا بلوریان

شهرت

سریال قطار ابدی در سال 76 و سری سوم زیر آسمان شهر در سال 1381 به کارگردانی مهران غفوریان و سریال نقطه چین در سال 82 به کرگردانی مهران مدیری باعث شدند که او به شهرت برسد.

 شیوا بلوریان

فعالیت مجازی

شیوا بلوریان در فضای مجازی فعالیت زیادی ندارد و خودش می گوید زمانی که من کار را شروع کردم اینترنت به این صورت وجود نداشت و ترجیح می دهم زندگی حرفه ای ام را با تمرکز ادامه دهم.

 شیوا بلوریان

مجری گری

شیوا بلوریان در عرصه مجری گری هم فعالیت داشته است و در سال 83 برنامه دختران را اجرا کرده است. او در برنامه های صبح بخیر ایران، یخ در بهشت، فرزندان صبح و نور باران هم سابقه اجرا دارد.

 شیوا بلوریان

اجرا در رادیو

او در رادیو هم اجرا داشته است و در سال 1385 گویندگی در رادیو را در برنامه زنده جمعه تجربه کرد.

 شیوا بلوریان

ندریس

او مدتی هم کارگردانی را تدریس کرده است. در سال 75 گروه نمایاشی ترمه را تاسیس کرد و از سال 82 مدیر آموزشگاه هنر و انیشه شد.

 شیوا بلوریان

ازدواج و همسرش

شیوا بلوریان ازدواج کرده است و متاهل است. حاصل ازدواج او و همسرش دختری به نام نینا است که سال 92 به دنیا آمد. او و همسرش سال ها است که در کشور اتریش زندگی می کنند.

 شیوا بلوریان

مطالب مشابه را ببینید!