مجله تاپ‌ناز‌

بیوگرافی صبا کمالی + زندگی شخصی و هنری و عکس های صبا کمالی و همسرش

 صبا کمالی

صبا کمالی یکی از بازیگران ایرانی معروف است که به دلیل بازی در سریال پس از باران شناخته شد. این روزها به دلیل شایعات توهین مذهبی سر زبان ها افتاده است. در ادامه بیوگرافی کامل صبا کمالی، زندگی شخصی و هنری او را می خوانید و عکس های صبا کمالی و همسرش را مشاهده می کنید.

زندگینامه صبا کمالی

  • نام اصلی : صبا کمالی
  • متولد : 24 بهمن 1355 ساری
  • زمینه فعالیت : سینما ، تئاتر و تلویزیون
  • پیشه : بازیگر
  • مدرک تحصیلی : کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی
  • سالهای فعالیت : 1376 تاکنون

 صبا کمالی

بیوگرافی صبا کمالی

صبا کمالی بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون متولد 24 بهمن سال 1355 در شهر ساری است. او مدر لیسانس تئاتر را از دانشکده سینما و تئاتر دریافت کرد و مدرک فوق لیسانس ارشد  مدیریت اجرایی را هم گرفته است.

 صبا کمالی

شروع بازیگری

او قبل از به اتمام رسیدن تحصیلاتش در دانشگاه در سن 21 سالگی فعالیت تئاتر را شروع کرد. او توانست خیلی زود موفق شود و در اجراهای زیادی هم حضور داشت.

نخستین سریالی که صبا کمالی در آن ایفای نقش کرد، سریال کیف انگلیسی بود. این سریال به کارگردانی سید ضیاءالدین دری ساخته از شبکه یک پخش شد. در ایین سریال با علی مصفا، لیلا حاتمی، محمدرضا شریفی نیا و سیروس گرجستانی همبازی شد.

نخستین فیلمی که صبا کمالی در آن ایفای نقش کرد فیلم متولد ماه مهر به کارگردانی احمدرضا درویش است.

قبل از پایان تحصیلات هنری در دانشگاه از سال 1376 فعالیت خود را در تئاتر آغاز کرد، او در سال 78 با مجموعه کیف انگلیسی وارد تلویزیون شد و همان سال با فیلم متولد ماه مهر ساخته احمدرضا درویش حضور در سینما را تجربه کرد. در این فیلم با محمدرضا فروتن، میترا حجار و لاله اسکندری همبازی شد.

 صبا کمالی

شهرت با سریال پس از باران

صبا کمالی به دلیل بازی در سریال پس از باران در سال 1379 به شهرت رسید. پس از این سریال در سریال شهریار و در نقش عزیزه و در سریال روزگار قریب در نقش همسر سید احد بازی کرد که باعث شد مشهور شود.

 صبا کمالی

آدم توانایی هستم

او در مورد خودش می گوید:

من بچه شمال هستم و از همانجا در دانشگاه دولتی قبول شدم ابتدای کارم را هم از همانجا شروع کردم و در همان اوایل جایزه اول بازیگری را هم در ایران و هم در خارج از کشور گرفتم یعنی از نظر توانایی بازیگری و یا علاقه بازیگری چیزی در وجودم کم ندارم.

اما بعد از سالها کار کردن به مرحله ای رسیدم که ترجیح دادم دیگر در این عرصه نباشم.

پیشنهاد بیشرمانه

گویا یکی از تهیه کننده ها به او پیشنهاد بیشرمانه داده است و او در این مورد گفته است:

من بابت هر جواب ردی که به پیشنهاد وقیحانه تهیه کنندگان دادم آنها مرا 5 سال به عقب پرت کردند یک مشت موجودات حقیر که اسم دیگری را روی آنها نمی توان گذاشت. چه بگویم، فلان تهیه کننده‌ ای که خودش را منتسب به فلان وزارت خانه می‌ کند ساعت ۳ صبح به زور می خواهد وارد خانه من بشود و من با فحش ناموس بیرونش کردم. از این موارد هزاران مدل وجود دارد. آنقدر زیاد است که هفتادمن مثنوی می شود.

 صبا کمالی

علاقه به سرودن شعر و داستان نویسی

رشته اصلی صبا کمالی نویسندگی است و به دلیل علاقه زیادی که به نویسندگی داشت در سال 1376 با حسین پناهی همکاری داشته است. حسین پناهی شعرهای او را می خواند و به او توصیه کرده است که کتاب چاپ کند ولی او تا به جال این کار را انجام نداده است.

 صبا کمالی

کم کار شدن

صبا کمالی مدت زیادی کم کار شده است و در هیچ فیلم و سریالی بازی نکرده است. گویا دلیل کم کاری او وضعیت بد اخلاقی و فساد در عوامل سازنده می باشد. او البته گزیده کار است و در زمینه طراحی لباس هم فعالیت داردو

 صبا کمالی

وضع مالی

او می گوید طی 15 سال که تئاتر کار کرد حتی سالی 10 میلیون تومان هم درآمد نداشته است ولی به دلیل انجام شغل آزاد و تجارت تواسته است بسیار موفق شود و نیاز مالی ندارد.

 صبا کمالی

ازدواج و همسر صبا کمالی

هیچ اطلاعاتی در مورد ازدواج صبا کمالی در دست نیست ولی احتما او مجرد است.

در مورد ازدواج او شایعاتی هم منتشر شد که او در مورد این شایعات گفته است:

من نه ازدواج کردم ، نه طلاق گرفتم ، نه بچه دار شدم ، نه از ایران رفتم و نه هرگز یک ثانیه ممنوع الکار نشدم .

 

بیوگرافی لادن مستوفیبیوگرافی بیتا سحرخیزبیوگرافی فلور نظری

مطالب مشابه را ببینید!