مجله تاپ‌ناز‌

بیوگرافی صدف بیوتی بلاگر زیبایی؛ از عمل های زیبایی تا زندگی شخصی و ازدواج

بیوگرافی صدف بیوتی بلاگر زیبایی؛ از عمل های زیبایی تا زندگی شخصی و ازدواج

صدف بیوتی یکی از مشهورترین بلاگرهای ایرانی است که در زمینه آرایش برای خود نامی دست و پا کرده است. ما امروز در تاپ ناز نگاهی بر زندگی این بلاگر خواهیم داشت.

تولد

صدف مسائلی یا صدف بیوتی در 14 تیر 1368 در تهران دیده به جهان گشود.

خانواده

صدف در یک خانواده 4 نفره متولد شد. او یک خواهر بزرگتر به نام سارا دارد.

تحصیلات

تحصیلات

صدف در رشته شیمی از دانشگاه آزاد واحد شمال فارغ التحصیل شده است. گرچه تمایل و علاقه اصلی صدف، آرایشگر شدن بود اما با مخالفت سرسخت خانواده اش روبرو شد. از طرف دیگر در بین رشته های مرتبط با زیبایی، تصمیم گرفت جراح پلاستیک شود. اما برای جراح پلاستیک شدن نیاز به درس و مطالعه زیادی است که از حوصله صدف مسائلی خارج بود. در نهایت آخرین انتخاب و گزینه برای او رشته شیمی شد.

مطلب مشابه: بیوگرافی کیمیا حسینی مدل زیبای ایرانی؛ درباره زندگی شخصی و شغل وی

ورود به آرایشگری و راه اندازی صدف بیوتی

ورود به آرایشگری و راه اندازی صدف بیوتی

صدف بیوتی پس از اینکه تحصیلات دانشگاهی خود را به پایان رساند، کم کم به دنبال علاقه ذاتی خود رفت. او در زمان های فراغت در سایت ها، کانال ها و شبکه های اجتماعی به دنبال فیلم های آرایشی و زیبایی بود. از جمله میکاپ آرتیست های مورد علاقه وی Tati ،Makeup Geek، Michelle Phan بود. در این حین بود که فکری به ذهنش خطور کرد. او متوجه شد که هیچ فیلم آموزشی از میکاپ آرتیست و آرایشگران فارسی زبان وجود ندارد و یا اگر وجود داشت معدود و انگشت شمار بود. او اولین قدم را با فیلمبرداری از یکی از آرایش های خود آغاز کرد. وقتی این فیلم را برای یکی از دوستان خود ارسال کرد، تصمیم گرفت همزمان آن را در اینستا هم به اشتراک بگذارد. پس از آن کم کم محبوبیت و معروفیت صدف مسائلی افزایش یافت. صدف مسائلی نام برندش را صدف بیوتی گذاشت.

سختی های بلاگر بودن

سختی های بلاگر بودن

چند وقتی بود که ذهنش درگیر این موضوع بود، تا اینکه یک روز از نحوه آرایش کردن خود ویدویی را رکورد کرد و برای دوستش ارسال نمود! او همزمان عکسی از میکاپ خود نیز در اینستاگرام به اشتراک گذاشت که خوشبختانه مورد حمایت بسیاری از افراد قرار گرفت. این عکس به خوبی وایرال شد و تعداد فالورهای او افزایش پیدا کرد؛ آنجا بود که تصمیم گرفت این راه را ادامه بدهد. بزرگترین چالشی که صدف بیوتی در ابتدای مسیر با آن دست و پنجه نرم می کرد، این بود که مجبور بود سلیقه و طرز فکر آدم ها و همچنین مخاطبین هدف خود را به خوبی بشناسد تا بتواند محتوایی تولید کند که مورد پسند تمامی افراد قرار بگیرد.

مطلب مشابه: بیوگرافی الناز گلرخ جذاب ترین مدل ایرانی؛ از ماجرای دستگیری و مهاجرت تا موفقیت او

مهاجرت به آمریکا

صدف بعد از مهاجرت به آمریکا، برای تحصیل در رشته پرستاری به دانشگاه می رود. ولی به دلیل علاقه به آرایشگری از تحصیل انصراف می دهد و فوق دیپلم (علوم سلامت) می گیرد. بیشتر دانسته های او در حوزه آرایش بیشتر به صورت تجربی است و از طریق تماشای ویدئوهای آرایشی کسب شده است.

صدف بیوتی در شهرت در ایران

صدف بیوتی در شهرت در ایران

بخشی از کار صدف، تولیدمحتوای آرایشی در فضای مجازی است. او اکنون با برندهای مختلف و بزرگ آرایشی همکاری دارد و آن‌ها را تبلیغ می‌کند. او یک تراول بلاگر هم است. تراول بلاگر (Travel Influencer) یا بلاگر سفر ، یکی از ترندهایی است که در چند سال اخیر محبوبیت زیادی در بین مسافران و فعالان صنعت گردشگری پیدا کرده است. این کار در دوران کرونا که صنعت توریسم سقوط کرد، موجب رونق برخی از مقاصد گردشگری شد. پیج لایف استایل و تراول بلاگ صدف بیوتی هم با نزدیک به دو میلیون فالوئر در اینستاگرام فعال است. این پیج به صورت اختصاصی برای سفر و توریسم است.

سفرهای کاری

  • سفرهایی که برای تبلیغ یک برند لوازم آرایش صورت می‌گیرد.
  • سفرهایی که برای کمک به صنعت توریسم در کشورها است.
  • سفرهایی برای شرکت در کنفرانس‌ها، مانند کنفرانس اینفلوئنسر مارکتینگ

مطلب مشابه: بیوگرافی سارا شاهی مدل ایرانی معروف؛ از دختر شایسته شدن تا گلوله به سر خوردن!

سفر به ناسا

سفر به ناسا

یکی از سفرهای پر سر و صدای صدف بیوتی سفر به ناسا بود. ناسا برنامه‌ای گذاشته بود تا برخی از اینفلوئنسرهای معروف را برای دیدن این سازمان و پروژه راه‌اندازی راکت‌های جدید خود دعوت کند. صدف بیوتی هم اپلیکیشنی را که ناسا برای انتخاب اینفلوئنسرها در سایت خود قرار داده بود را پر کرد و از سمت این اداره برای این سفر توریستی انتخاب شد. او در این سفر با آزمایشگاه‌های مختلف ناسا و دانشمندان آن دیداری داشت و از این سفر هم ولاگی را تهیه کرد.

افتخارات صدف بیوتی

هرچقدر زمان می‌گذشت تعداد فالوئرهای صدف بیوتی افزایش پیدا می‌کرد. به همین دلیل، بسیاری از برندهای معروف با او همکاری کردند. از میان برندهای معروفی که صدف با آنها همکاری داشته، برند میکاپ لیدی گاگا، هالزی و برند مشهور سیگما بیوتی بوده است. او همچنین زمانی که در آمریکا مشغول تحصیل بوده، به طور پاره‌وقت در برند مشهور لانکوم هم فعالیت می‌کرده. برند لانکوم یک برند فرانسوی در زمینه محصولات آرایشی است که عطرهای آن بسیار معروف هستند. نام او را در سایت‌های خارجی نیز می‌بینیم. خبرهای مربوط به او به عنوان یکی از بیوتی بلاگرهای مشهور ایرانی در سایت‌های غیر فارسی زبان هم دیده می‌شود. صدف بیوتی یکی از میهمانان برنامه چندشنبه با سینا بود. او در این برنامه مدعی شد که مجله فوربز (Forbes) و وگ (vogue) او را از برترین اینفلوئنسرهای آرایشی معرفی کرده‌اند.

صدف بیوتی در دبی

صدف علیرغم تمام کارهایی که می توانست در این ایونت سه روزه انجام دهد ، مثل برگزاری ورکشاپ و کلاس های آموزشی ، تصمیم گرفت یک روز خود را به ” میت اند گریت ” بگذراند تا بتواند فالوورهای خود را ازنزدیک ملاقات کرده ، با آنها عکس بگیرد و صحبت کند. چرا که معتقد است هیچ چیزی بیشتر از دیدن فالوورهایش او را خوشحال نمی کند. میت اند گریت او نیز با استقبال بسیار زیاد فالوورهایش مواجه شد و افراد زیادی برای دیدن صدف به این ایونت رفتند. همچنین او در همین ایونت با شبکه MBC و برنامه ITP LIVE نیز مصاحبه داشت.

مطلب مشابه: بیوگرافی دنیا جهانبخت؛ خودکشی، رابطه با آشپز معروف، دستگیری و بازگشت به ایران!

آموزش آرایش به مهمانداران هواپیمایی امارات

آموزش آرایش به مهمانداران هواپیمایی امارات

به علاوه ، در سفر به دوبی از سوی هواپیمایی امارات ، برای آموزش آرایش سریع به مهمانداران این هواپیمایی دعوت شد که این مورد نیز در کارنامه موفقیت های او قرار دارد.

صدف بیوتی در ایران

صدف بیوتی به ایونت قرعه کشی برند روژا در ایران نیز دعوت شد و در آنجا حضور پیدا کرده و به دعوت مجری برنامه روی صحنه آمد و مصاحبه کوتاهی نیز داشت. همچنین برند لوازم آرایش آتوسا بیوتی ، یکی از مدل های جدید خود را به صدف اختصاص داده و با نام  صدف بیوتی ادیشن  منتشر کرد.

حضور در همایش جهانی

حضور در همایش جهانی

صدف بیوتی مرداد ماه 1398 در یکی از بزرگترین همایش های زیبایی دنیا موسوم به «بیوتی کان» در شهر لس آنجلس دعوت شده بود. او در این کنوانسیون خانم «لری هاروی» دختر خوانده استیو هاروی که چهره مشهور تلویزیونی آمریکاست را آرایش کرد و در کنار چهره های دیگری چون هدی قطان صاحب برند آرایش هدی بیوتی روی فرش قرمز این رویداد قدم گذاشت.

زندگی شخصی

زندگی شخصی

صدف بیوتی در 17 اردیبهشت 1396 وقتی 29 ساله بود با همسرش علی ازدواج کرد تا اینکه در همان زمان تصمیم گرفتند برای زندگی راهی آمریکا شوند . همسرش علی در آمریکا استودیوی ضبط موسیقی و صدا دارد و بصورت تخصصی کار مهندسی استودیو انجام می دهد و در کنار آن نوازنده پیانو هم می باشد.

مطلب مشابه: بیوگرافی طلا گلزار مدل معروف ایرانی؛ درباره زندگی شخصی، ازدواج و خودکشی او!

نحوه آشنایی با همسرم

نحوه آشنایی با همسرم

دختر خاله علی (همسرم) و دختر دایی مادرم دوست صمیمی از دوران دبیرستان بودند، من و علی در تولد دختر دایی مادرم برای اولین بار همدیگر را دیدیم. همان موقع ها با هم دوست نشدیم، بعدها یکسری اتفاقات افتاد و ما صحبت کردی  سپس چند بار بیرون رفتیم و بیشتر آشنا شدیم و در نهایت ازدواج کردیم.

حمایت های همسرم

حمایت های همسرم

حضور علی و حمایت هایش یکی از دلایل رسیدن من به اینجاست ، اولین دوربین حرفه ای و اولین رینگ لایت را علی برایم خرید. علی بخاطر من عکاسی یاد گرفت که عکس های خوبی در پیجم بگذارم ، ادیت یاد گرفت تا بتواند مرا کمک کند ، او همیشه بیشترین حمایت را می کند.

صدف و عمل های زیبایی

عکس های مختلفی در شبکه های اجتماعی قبل از عمل بینی صدف منتشر شده و حتی شایعه هایی از عمل گونه، لیفت و پروتز او نیز شنیده می شود.

اما ایشان چندین بار در پست و استوری اعلام کرده اند که به جز عمل بینی، هیچ عمل جراحی زیبایی بر روی صورت خود نداشته اند. اما به گفته آشنایانش  او یکبار در عمرش عمل بوتاکس انجام داده ولی باید بدانید که بوتاکس در بهترین حالت 3 ماه ماندگاری دارد.  صدف حتی عکس های قبل و بعد از عمل بینی خود را به صورت طنز و خنده با فالورهایش به اشتراک گذاشته است. صدف در اینباره به مخاطبانش چنین توضیح می دهد: «صداقت بهترین سیاست است؛ من معتقدم که شخصیت و چهره آدم، چیزی نیست که بتوانیم آن را از مردم قائم کنیم. هیچ چیزی ندارم که بخواهم آن را از فالوئرهایم پنهان کنم و هیچ واهمه ای هم از این کار ندارم.»

تکذیب آقازاده بودن

تکذیب آقازاده بودن

تاکنون هیچ اطلاعات دقیقی از شغل و موقعیت مالی پدر و مادر صدف منتشر نشده است. اما صدف بیوتی همیشه آقازاده بودن و هرگونه رابطه فامیلی با دولتمردان را تکذیب کرده است. اخیرا شایعه جدیدی درباره این میکاپ آرتیست معروف منتشر شده است مبنی بر اینکه صدف برادر زاده رضا مسائلی، یکی از مدیران وزارت بهداشت است. اما صدف مسائلی این مسئله را تنها تشابه فامیلی اعلام کرده و هرگونه نسبت فامیلی با ایشان را رد کردند.

بعضی وقتا شلخته بعضی وقتا جدی

تا مدتی کسی نمی دانست که من آدم شلخته ای هستم و این موضوع یک راز بود که حالا همه می دانند، بعضی وقت ها هم واقعا جدی می شوم و با کسی شوخی ندارم.

مطلب مشابه: بیوگرافی مه لقا جابری مدل زیبای ایرانی؛ درباره زندگی شخصی و رابطه با بازیگر ترک

زمانی که برای حرفه‌ام میگذارم

زمانی که برای حرفه‌ام میگذارم

بطور متوسط روزی 8 الی 10 ساعت برای کارم زمان صرف می کنم ، این موضوع ارتباطی به این ندارد که مردم در اینستاگرام یا یوتوب می بینند ، 99 درصد کارهایی که انجام می دهم جلوی دوربین نیست.

صدف طاهری و احترام به حقوق حیوانات

صدف مسائلی به حقوق حیوانات بسیار احترام قائل است و از آزار و اذیت آن ها بسیار رنج می برد. علاقه او به حیوانات به حدی می باشد که در حیاط خانه اش برای سنجاب و پرندگان غذا قرار می دهد تا بتوانند از آن تغذیه کنند. صدف و همسرش یک سگ ماده از نژاد یورکى به نام فندق در خانه دارد که از بچگی آن را به همراه همسرش علی بزرگ کرده اند. جالب است بدانید فندق 8 سال دارد و وزنش 4 کیلوگرم می باشد و صدف و همسرش او را همانند فرزند خود می دانند.

گیتار می زدم

گیتار می زدم

قبلا گیتار می زدم، بقیه می گویند حرفه ایم اما خودم می گویم نیمه حرفه ای بودم، بسیار دوستش داشتم اما نمی دانم چرا رهایش کردم، شاید اگر گیتار دست بگیرم، هنوز هم در آن خوب باشم اما نمی دانم چون بیش از 10 سال گذاشته است.

حاشیه‌های صدف بیوتی

یکی از حاشیه‌های صدف بیوتی مربوط به مراسم ویبا (WIBA) است. این مراسم در طی برگزاری فستیوال کن در فرانسه برگزار می‌شود و ارتباطی با جشنواره فیلم کن ندارد. جشنواره کن فستیوالی است که مربوط به رویدادهای سینمایی می‌شود. ولی مراسم ویبا، رویدادی است که شرکت در آن شرایط خاص خود را دارد. بلاگرهایی که بالای 100 هزار فالوور دارند، می‌توانند در سایت این کمپانی ثبت نام کرده و با پرداخت مبلغی مشخص در ایونتی که برگزار می‌شود شرکت کنند. در این ایونت، به آن‌ها یک تندیس به عنوان یادگاری داده می‌شود.

مطلب مشابه: بیوگرافی نیلوفر بهبودی مدل جذاب ایرانی؛ درباره دستگیری و مهاجرت از ایران و زندگی شخصی او

حضور در برنامه سینا ولی الله

حضور در برنامه سینا ولی الله

مهمان یکی از شب‌های برنامه، صدف بیوتی بود. ولی‌الله در این برنامه توضیحاتی در مورد حاشیه مراسم ویبا از صدف بیوتی خواست. هرچند که صدف بیوتی درحال به حاشیه بردن موضوع اصلی بود، ولی در پایان مجری ایرانی با کنایه به او گفت: «باشه منم قانع شدم!» صدف بیوتی در این برنامه به صراحت ذکر کرد که از بچگی عاشق معروف شدن بوده است. برایش فرقی نداشت که چگونه معروف شود، فقط شهرت را دوست داشت و هنوز هم دارد. شاید یکی از دلایل حواشی زیاد او هم همین است. اینکه بابت هر موضوعی اظهار نظر کند تا مردم نسبت به آن واکنش نشان دهند. یکی از دلایل اسم در کردن او در میان ایرانیان به دلیل حواشی بی حد و مرزی است که می‌سازد. او حتی در برنامه چندشنبه هم مدام در حال تعریف کار خود بود.

بعضی اوقات از کارم خسته میشوم

بعضی اوقات خسته می‌شوم؛ ولی زیاد طول نمی‌کشد. خیلی زود انرژی می‌گیرم. بعضی وقت‌ها واقعاً فشار کار زیاد است. سفرها زیاد می‌شوند و ساعت خوابم کم می‌شود. همیشه باید با انرژی جلوی دوربین بروم و بالا نگه داشتن این انرژی و ساعات کار طولانی گاهی مرا خسته می‌کند.

صدف و مسئله شغل هایش

صدف و مسئله شغل هایش

بله. شغل من اینستگرام اینفلوئنسر بودن است؛ اما الان کار فقط به اینستگرام محدود نمی‌شود. اخیراً تمرکزم را روی یوتوب هم گذاشته‌ام. به زودی کارم به بیرون از سوشال مدیا هم گسترش پیدا خواهد کرد.

صدف و هوادارانش

دیدن فالورها همیشه جالب است. هر کدامشان شخصیت خاص خودشان را دارند. آن‌ها مرا دیده‌اند و می‌شناسند، اما چون من برای اولین بار آن‌ها را می‌بینم برایم جالب است. اولین فالوری که در ایران از نزدیک دیدمش خیلی بامزه بود. جلو آمد و گفت من شما را فالو می‌کنم. من هم ذوق کردم و گفتم مرسی که مرا فالو می‌کنید عزیزم، دوست دارید با هم عکس بگیریم؟ و او گفت نه. تا 2 روز افسرده بودم؛ (به شوخی می‌گوید) پشت دستم را داغ کردم که دیگر این کار را نکنم. برخی‌ها آنقدر به من لطف دارند که وقتی مرا می‌بینند گریه می‌کنند. من واقعاً نمیدونم اون لحظه چه‌ کار کنم.

بیشترین تعداد فالوم از…

بیشتر تعداد دنبال کننده من  از ایران، آمریکا، کانادا، ترکیه، آلمان، انگلیس و امارات است.

برند های قوی از نظر صدف

برند های قوی از نظر صدف

در تمام برندها شما محصول خوب و بد پیدا می‌کنید. من فکر می‌کنم Fenty Beauty بسیار قوی پیش می‌رود و بیشتر محصولاتشان خوب است. برند Murad که یک برند پوستی است هم خوب کار می‌کند. Colourpop هم در بین محصولات قیمت متوسط خوب عمل می‌کند.

توصیه من به کسانی که میخواهند اینفلوئینسر شوند

مرسی که مرا موفق می‌دانید. پیشنهاد من این است که صفحه‌ افراد دیگری که مثل شما کار می‌کنند را اصلاً باز نکنید. سعی کنید خودتان فکر کنید چه چیزی برای شما و فالورهای شما جذاب است. نگاه کردن پیج دیگران به صورت ناخودآگاه روی شما تاثیر می‌گذارد. به همین دلیل محتوای شما از حالت اورجینال بودن خارج می‌شود. چون هیچ وقت نمونه‌ کپی و تقلبی یک نفر دیگر نمی‌تواند بهتر از خودش باشد. اگر فکر می‌کنید در خلق ایده و تولید محتوا ضعیف هستید، تمرین کنید تا بهتر شوید.

همیشه باشید و هیچ وقت میدان را خالی نکنید، حتی اگر شده روزی 2 استوری و یا هفته‌ای یک پست بگذارید؛ باز هم باشید. مسیرتان را آهسته و پیوسته ادامه دهید. ممکن است طول بکشد اما قوی جلو می‌روید. دنبال این نباشید که همین الان بازدید پیج‌تان را 10 برابر کنید و محبوب شوید. درست پیش بروید و مطمئن باشید که در کارتان موفق می‌شوید.

علایق من در نوجوانی برای انتخاب شغل

علایق من در نوجوانی برای انتخاب شغل

در آن زمان علایقم خیلی سریع عوض می‌شدند. به آرایش علاقه داشتم اما خانواده من موافق آرایشگر شدن من نبودند. بیشتر خانواده‌های ایرانی همیشه می‌خواهند که فرزندانشان دکتر و مهندس و وکیل شوند. خودم به آرایش خیلی علاقه داشتم. مدتی هم دلم می‌خواست جراح پلاستیک شوم که آدم‌ها را زیباتر کنم؛ بعد دیدم که حوصله‌خواندن درس‌های سخت را ندارم. بعد به معماری فکر کردم و سپس تصمیم گرفتم که شیمی بخوانم تا با تحصیلاتم کارخانه‌ لوازم آرایشی تاسیس کنم.

5 سال آینده صدف

امیدوارم حمل بر خود ستایی نشود، اما دوست دارم این محبوبیت و رابطه خوبی که با مخاطبانم دارم حفظ شود. نمی‌دانم تا آن موقع اینستگرامی باشد یا نه، اما دوست دارم رابطه ما حفظ شود.

من کشور های زیادی را دیدم

ترکیه، امارات، قطر، ازبکستان، مالزی، فرانسه، ایتالیا، موناکو، هلند، مکزیک، آمریکا و انگلیس را دیده‌ام.

همسرم به درخواست خودش جلوی دوربین آمد

ما هیچ وقت درباره‌ این تصمیم حرفی نزدیم. درست یادم نمی‌آید؛ اما اگر علی خواسته بود جلوی دوربین باشد من مخالفتی نداشتم و اگر هم من خواستم که باشد، خودش مخالفتی نداشته. یعنی روند طبیعی را طی کرده و خاطرم نیست که داستان چطور بود.

اگر ایران بودم شغلم …

نمی‌دانم. شاید این کار را نمی‌کردم یا حتی شاید کار بهتری می‌کردم. همیشه دوست دارم موقعیت را از بیرون نگاه کنم و فرصت‌ها را از دل آن‌ها پیدا کنم. وقتی دیدم پتانسیل انجام دادن این کار برای ایرانیان وجود دارد؛ خودم آن را انجام دادم. شاید اگر در ایران بودم، چیز دیگری پیدا می‌کردم.

مراقبت های پوستی من

مراقبت های پوستی من

هر روز صورتم را به خوبی شست و شو می‌دهم. هر چند روز یک بار صورتم را اسکراب می‌کنم که لایه‌برداری خفیفی شود و سلول‌های مرده از سطح پوست کنده شوند. هر شب قبل از خواب سرم ویتامین C استفاده می‌کنم. این سرم به روشن کردن پوست و از بین بردن لک‌های پوستی کمک می‌کند. بعد یک مرطوب کننده‌ ساده می‌زنم و کرم چشم استفاده می‌کنم. روزها هم ضد آفتاب به صورتم می‌زنم.

اتومبیل مورد علاقه من و علی

  • اتومبیل مرد علاقه شوهرم: bmw m4
  • اتومبیل مورد علاقه خودم: benz gt

بازیگر مورد علاقه صدف

بازیگر مورد علاقه من جانی دپ است و بنظر من خیلی حرفه‌ای و جذاب است.

دوست دارم 4 فرزند داشته باشم

من همیشه بچه دوست داشتم و علاقه شدیدی به فرزند پسر دارم شاید تا 4 پسر داشته باشم نمیدانم.

تفریح صدف

تفریح های مورد علاقه من  اول خرید کردن و بعد از آن آرایش

کادو میدهم

برخی از لوازم آرایش که از آنها در ویدیوها و عکس ها استفاده می کنم آنهایی که خیلی دوست دارم برای برای خودم بر می دارم، برخی را هم جدا می کنم و در اتاق جادویی نگهداری می کنم ، محصولاتی که در اتاق جادویی هستند را کادو می دهم.

زمان بیکاریم…

باقی روز هم با سگم (فندق) بازی می کنم ، علاقه بسیار شیدی به فندق دارم، بیرون می رویم و خرید و می کنیم و کارهای روزمره را انجام می دهم.

مطالب مشابه را ببینید!