مجله تاپ‌ناز‌

ضد آفتاب رنگی یا بی رنگ، کدام بهتر است؟

ضد آفتاب رنگی یا بی رنگ، کدام بهتر است؟

کیف لوازم آرایشی برای بانوان از اهمیت بالایی برخوردار است تا جایی که تقریبا همیشه آن را به همراه خود دارند اما سایز این کیف نسبتا کوچک می باشد. تا به حال برایتان پیش آمده است که بخواهید به مسافرت بروید و کیف لوازم آرایشتان پر شده باشد و مجبور باشید بین کرم پودر و ضد آفتاب تنها یکی را انتخاب کنید؟ مسلما اگر ضد آفتاب شما رنگی باشد، بی شک این کرم را در کیف قرار داده و آماده می شوید اما اگر ضدآفتاب شما بی رنگ باشد انتخاب چیست؟ بسیاری از افراد ترجیح می دهند به جای ضد آفتاب بی رنگ و کرم پودر، تنها از ضد آفتاب رنگی استفاده کنند. در این مطلب به طور کامل در مورد این دو ضد آفتاب و تمامی مزایا و معایب هر کدام صحبت خواهیم کرد.

ضد آفتاب رنگی

ضد آفتاب رنگی یا بی رنگ، کدام بهتر است؟

بسیاری از افراد بر این باور هستند که ضد آفتاب رنگی به دلیل داشتن برخی از رنگدانه ها برای پوست ضرر دارد و بهتر است مورد استفاده قرار نگیرد اما بر خلاف تصور آن ها، ضد آفتاب های رنگی نه تنها مشکلی برای پوست ایجاد نمی کنند، بلکه حاوی یک سری مواد هستند که بی درنگ می توان برای حفظ سلامت پوست مورد استفاده قرار بگیرد.

ضد آفتاب های رنگی در دسته ضد آفتاب فیزیکی قرار می گیرند و در رنگ های متنوعی تولید می شوند تا با تمامی پوست ها سازگار باشند. کرم های ضد افتاب رنگی حاوی اکسید روی و اکسید آهن هستند که می توانند سبب یکنواخت شدن رنگ پوست شوند. اکسید آهن موجود در ضد آفتاب رنگی باعث می شود تا این کرم توانایی منعکس کردن نورهای مرئی به خصوص نور آبی که از صفحه نمایشگر ساطع می شود را داشته باشد.

معمولا افرادی که از ضد آفتاب های رنگی استفاده می کنند کرم پودر را کنار می گذارند؛ چراکه این محصول توانایی پوشاندن لک های سطحی پوست را دارد. همچنین می تواند از ایجاد لکه های تیره که به دلیل نور آفتاب روی پوست ظاهر می شود، جلوگیری کند. یکی از بهترین نوع این کرم ها، ضد آفتاب رنگی بیکن است که از پوست در برابر اشعه فرابنفش محافظت می کند و با پوشاندن لک های سطحی و یکدست کردن پوست صورت، می تواند جایگزین خوبی برای کرم پودر باشد.

مزایای ضد آفتاب رنگی

 • محافظت از پوست در برابر نور مرئی مانیتور و گوشی موبایل
 • ایجاد پوست یکدست یکنواخت با پوشش دهی متوسط
 • پوشاندن لک های جزئی صورت
 • دارای بافت سبک
 • مناسب برای استفاده روزانه

معایب ضد آفتاب رنگی

 • اگر مناسب رنگ پوست نباشد ظاهر ناخوشایندی خواهد داشت.
 • تقریبا هر 2 ساعت یک بار نیاز به تمدید دارد.

ضد آفتاب بی رنگ

ضد آفتاب رنگی یا بی رنگ، کدام بهتر است؟

ضد آفتاب های بی رنگ برخلاف نامشان به رنگ سفید هستند و حاوی فیلترهایی بوده که توانایی مسدود سازی اشعه های UVA  و UVB را دارند اما متاسفانه هیچگونه محافظتی در مقابل نور مرئی ایجاد نمی کنند. یکی از مواردی که باعث مقاومت کرم در برابر نور مرئی می شود، وجود رنگدانه های قابل مشاهده است؛ این در حالی است که ضد آفتاب بی رنگ بدون رنگدانه است و برای افرادی که پوست تیره تر دارند یک عیب بزرگ به شمار می رود. همچنین در هوای گرم در صورت تعریق، رد سفید کرم روی پوست ایجاد می شود که جلوه خوبی نخواهد داشت.

کرم های ضد آفتاب بی رنگ بسیار سبک هستند و برای استفاده روزانه کاملا مناسب می باشند. معمولا به دلیل اینکه رنگ خاصی به پوست نمی بخشند، به همراه کرم پودر و انواع BB و CC کرم مورد استفاده قرار می گیرند.

مزایای ضد آفتاب بی رنگ

 • کاملا سبک برای استفاده روزانه
 • حفاظت از پوست صورت در مقابل اشعه های مضر خورشید

معایب ضد آفتاب بی رنگ

 • عدم همخوانی با هر رنگ پوستی
 • ایجاد رد سفید روی پوست هنگام تعریق
 • بدون هیچگونه پوشش دهی

کدام ضد آفتاب را خریداری کنیم؟ بی رنگ یا رنگی؟

ضد آفتاب رنگی یا بی رنگ، کدام بهتر است؟

پیش از هر چیزی باید بدانید که انتخاب نوع ضد آفتاب کاملا سلیقه ای است و هیچکدام نسبت به دیگری برتری خاصی ندارد اما نکته قابل توجه این است که محصول خریداری شده باید تمام ویژگی های کرم ضد آفتاب خوب را داشته باشد تا بتواند بهترین نتیجه را برای پوست به ارمغان بیاورد.

باید دقت کافی را داشته باشید که ضد آفتاب شما مناسب با پوستتان باشد. به عنوان مثال اگر پوست چربی دارید از کرم ضد آفتاب سبک استفاده کنید تا از تشدید جوش و آکنه جلوگیری شود. همچنین کرم را با توجه به رنگ پوست انتخاب کنید، به خصوص اگر پوست تیره ای دارید؛ زیرا درصورت انتخاب ضد آفتاب بی رنگ تفاوت رنگ پوست صورت و گردن شما بسیار زیاد خواهد بود و ظاهر نامناسبی خواهد داشت.

ضد آفتاب بی رنگ محافظت بیشتری دارد یا ضد آفتاب رنگی؟

هر دو نوع ضد آفتاب می توانند از پوست در مقابل اشعه های مضر خورشید محافظت کنند اما همانطور که بالاتر ذکر کردیم، ضد آفتاب رنگی توانایی منعکس کردن نور مرئی را دارد و یک لایه محافظتی در مقابل نور مانیتور ایجاد می کند که متاسفانه ضد آفتاب بی رنگ فاقد چنین ویژگی است. از طرفی با پیشرفت تکنولوژی و استفاده روزانه افراد از لوازم الکترونیکی، پیشنهاد می کنیم از ضد آفتاب رنگی برای مراقبت از پوست استفاده شود.

آیا می توان از ضد آفتاب رنگی به جای کرم پودر استفاده کرد؟

کرم پودر یک وسیله آرایشی است که صرفا برای کاور نواقص پوست مورد استفاده می گیرد و در طولانی مدت نیز اثرات منفی آن مشخص خواهد شد؛ از این رو برای استفاده روزانه اصلا مناسب نیست. ضد آفتاب رنگی محصولی است که با استفاده از آن، هم می توان از پوست در مقابل نور خورشید محافظت کرد و هم ایرادها و لک ها روی صورت را کاور نمود.

آیا ضد آفتاب رنگی می تواند باعث ایجاد جوش و آکنه شود؟

استفاده از هر محصولی که مناسب با شرایط پوستیتان نباشد مشکلات خاصی را به همراه خواهد داشت. ضد آفتاب های بی کیفیت باعث بسته شدن منافذ پوست می شوند و در نهایت جوش و آکنه روی صورتتان پدیدار می شود اما اگر نوع اصل و اورجینال این محصولات را تهیه کنید، هیچ مشکلی به همراه نخواهد داشت اما با این حال بهتر است که به روش صحیحی اقدام به پاک کردن آن ها نمایید.

روش صحیح پاک کردن ضد آفتاب از پوست

در پایان روز و پیش از خواب، هر گونه مواد آرایشی از روی پوست شما باید پاک شود اما چه تفاوتی بین پاکسازی ضد آفتاب رنگی و بی رنگ است؟ از آن جایی که ضد آفتاب رنگی دارای رنگدانه است که به داخل منافذ نفوذ می کنند، ابتدا باید توسط میسلار واتر پاک شده و سپس با یک شوینده مناسب شسته شود. ضد آفتاب بی رنگ نیاز به میسلار واتر نداشته و شما می توانید به طور مستقیم با شوینده صورت اقدام به پاک کردن آن کنید. پس از شستن صورت، می توانید از تونر برای پاکسازی عمیق منافذ استفاده نمایید.

جمع بندی

استفاده از ضد آفتاب برای پوست ضروری بوده و از اهمیت ویژه ای برخوردار است. همانطور که در این مطلب ذکر کردیم، میان ضد آفتاب رنگی و بی رنگ ارجعیت خاصی وجود ندارد و بسته به سلیقه شما می تواند مورد استفاده قرار بگیرد اما تنها نکته ای که باید توجه کنید، کیفیت ضدآفتاب است. سعی کنید ضد آفتاب شما کیفیت بالا داشته و از تمامی ویژگی های ضروری برخوردار باشد.

مطالب مشابه را ببینید!