مجله تاپ‌ناز‌

آموزش طرز تهیه برگر بره کبابی با سبزیجات معطر و پنیر خوشمزه

در این بخش آشپزی تاپ ناز آموزش طرز تهیه برگر بره کبابی به همراه سبزیجات معطر و پنیر را می خوانید که طعمی بی نظیر دارد. این غذا طعمی عالی دارد که فقط به دلیل وجود گوشت بره چرخ شده نیست بلکه به دلیل فلفل، پنیر فتا، سبزیجات معطر و پوست مرکبات می باشدف می توانید به جای گوشت بره از گوشت گوساله استفاده کنید.

آموزش طرز تهیه برگر بره کبابی

این برگر که به صورت مینی درست می شود در آن برگ های تازه جعفری، کمی برگ ریحان و نعناع به عنوان سبزی های معطر استفاده می شود. کمی فلفل هالیپینو هم در این غذا استفاده می شود که طعم آن تند و تیز است و به دلیل رنگ قرمزی که دارد به غذای ما تنوع رنگی می بخشد. برای استفاده از آن باید دانه ها را دور بیندازید و به صورت درشت آن را خرد کنید.

برای ترکیب کردن ادویه و سبزیجات را در غذاساز بریزید و 1 حبه سیر و تکه ای پوست لیمو را با آن مخلوط کنید. در یک کاسه متوسط گوشت چرخ کرده را با کمی نمک و فلفل سیاه و پونه کوهی خشک مزه دار کنید، مواد خرد شده درون غذاساز را به آن اضافه کنید و در آخر پنیر فتای خرد شده را هم بریزید و تمام مواد را با دست ورز بدهید. در این مرحله نیازی نیست که زیاد مواد را ورز دهید و فقط طوری باید ورز دهید که با هم ترکیب شوند.

مواد لازم

 • گوشت بره نیم کیلوگرم
 • اوگانوی خشک 1 قاشق چای خوری
 • نمک نصف قاشق چای خوری
 • فلفل سیاه تازه آسیاب شده نصف قاشق چای خوری
 • برگ جعفری 1/4 پیمانه
 • برگ نعناع 10 عدد
 • برگ ریحان تازه 6 عدد
 • فلفل هالوپینوی قرمز 1 عدد
 • سیر 4 حبه
 • لیمو 1 عدد
 • پنیر فتا خرد شده  پیمانه

طرز تهیه برگر بره کبابی با سبزیجات معطر و پنیر

طرز تهیه

با دستکش، ساقه فلفل هالوپینوی قرمز را برش بزنید و دانه ها را بردارید و کنار قرار دهید. درد کاسه با سایز متوسط گوشت بریزید، نمک، فلفل و ارگانو (پونه کوهی) را به آن اضافه کنید و با هم مخلوط کنید تا ترکیب شوند.

گیاهان معطر هالوپینو، دو حبه سیر و 2 تا 3 اینچ از پوست لیمو را درون غذاساز بریزید. چند بار دکمه پالس را بزنید تا خرد شوند. مواد را از غذاساز خارج کنید و به گوشت بره چرخ کرده اضافه کنید.

پنیر فتا را به کاسه مخلوط اضافه نمایید و خیلی آرام مواد را با هم ورز دهید تا به صورت کامل با هم مخلوط شوند. مخلوط بره را به 4 بخش مساوی تقسیم کنید و خیلی آرام به شک 4 برگر درآورید و آنها را کنار قرار دهید.

طرز تهیه برگر بره کبابی با سبزیجات معطر و پنیر

گریل را آماده کتید و سپس توری مخصوص را با روغن چرب نمایید تا برگرها به آن نچسبند. به مدت 3 دقیقه هر سمت را گریل نمایید تا یک سمت برشته شود و بعد آن را برگردانید و به مدت 4 دقیقه دیگر بپزید و سپس دوباره برگردانید و 1 دقیقه دیگر سمت اول را بپزید. بهتر است آن را از روی گریل بردارید و به مدت 10 دقیقه استراحت دهید و گرمای آن باید متوسط باشد.

آن را با سالاد تبوله و یا سس ماست خیار غلیظ کنید و با مواد دلخواه خود سرو کنید.

طرز تهیه برگر بره کبابی با سبزیجات معطر و پنیر

نکات طلایی پخت

می توانید گوشت گوساله چرخ کرده را جایگزین کنید و به صورت مخلوط اضافه نمایید. ترکیب 80 به 20 بری بره و گوساله مناسب است.

بعد از اضافه کردن پنیر خیلی آن را فشرده نکنید و زیاد ورز ندهید تا پنیر له نشود. باید پنیر در این ترکیب مشخص باشد.

مقدار کباب کردن این غذا بستگی به سلیقه شما داد ولی بهتر است که آبدا باشد. اگر گریل دارید دمای آن را روی 450 فارنهایت قرار دهید.

بخوانید: ◘ پیتزا برگرچیکن برگر

امیدواریم از طعم این غذای خوشمزه لذت برده باشید و مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

مطالب مشابه را ببینید!