مجله تاپ‌ناز‌

طرز تهیه ترشی زنجبیل با طعم و عطر دل انگیز

در این مطلب طرز تهیه ترشی خوشمزه و خوش عطر زنجبیل را به شما آموزش می دهیم. طرز تهیه ترشی زنجبیل آسان است و در نهایت شما از طعم بی نظیر این ترشی در کنار غذاهای خود لذت خواهید برد.

با زنجبیل هم می توانید ترشی تهیه کنید. زنجبیل خواص فوق العاده زیادی دارد و هر فرآورده ای هم که از آن تهیه شود بسیار پر خواص است. ترشی زنجبیل مانند مربای زنجبیل طعمی متفاوت دارد. هنگام خوردن این ترشی هم طعم شوری، هم شیرینی و هم تندی را احساس می کنید که تجربه ای خاص است. در ادامه همراه ما باشید.

مواد لازم ترشی زنجبیل

  • شکر: ۳/۴ به شکل دانه ریز
  • نمک: ۱ قاشق غذا خوری
  • زنجبیل تازه: ۴۵۰ گرم
  • سرکه سفید: ۲ پیمانه

طرز تهیه ترشی زنجبیل بی نظیر

در ابتدا برای تهیه این ترشی بسیار خوشمزه باید زنجبیل ها را خوب بشویید. حالا برجستگی های سیاه رنگ روی سطح آن را با چاقو از آن جدا کنید. سپس پوست زنجبیل ها را با استفاده از قاشق بگیرید. اگر با چاقو این کار را انجام دهید ممکن است که نتوانید لایه نازک پوست آن را جدا کنید.

طرز تهیه ترشی زنجبیل با طعم و عطر دل انگیز

در این مرحله زنجبیل ها را با چاقو در اندازه ای که مد نظر خودتان است برش دهید. ظرف شیشه ای آماده کنید. باید دقت کنید که در ظرف تمیز و کاملا خشک باشد. سپس روی زنجبیل ها نمک بپاشید. حالا آنها را در ظرف های شیشه ای قرار دهید و درب آن را محکم کنید. لازم است که زنجبیل ها یک ساعت درون شیشه قرار بگیرند.

بعد از گذشت این زمان زنجبیل ها را از شیشه خارج کنید. دستمال تمیزی پهن کنید و زنجبیل ها را روی آن قرار دهید. قابلمه ای را آماده کنید و سرکه را درون آن بریزید. شکر را به آن اضافه کنید. این مواد را خوب با هم ترکیب کنید. سپس قابلمه را روی گاز قرار دهید و منتظر بمانید که بجوشد.

بعد از جوشیدن زنجبیل را رهم درون قابلمه بریزید. مقداری مهلت دهید تا تغییر رنگ دهد و به رنگ صورتی در آید. در ادامه زنجبیل ها را درون شیشه بریزید و سپس سرکه را هم داخل شیشه بریزید. درب شیشه را خوب و محکم ببندید. بهتر است برای اینکه هوایی درون شیشه نرود، درب ترشی را با پلاستیک تمیز و یا سلفون بپوشانید. بعد از اینکه ترشی شما سرد و خنک شد آن را به یخچال انتقال دهید.

مطالب مشابه را ببینید!