مجله تاپ‌ناز‌

طرز تهیه رست چیکن بسیار عالی با طعمی ویژه

در این بخش طرز تهیه رست چیکن فست فود بسیار خوشمزه و ویژه را با روشی ساده و به صورت مرحله به مرحله به شما آموزش می دهیم با ما همراه باشید.

 

آموزش طرز تهیه رست چیکن فست فود خوشمزه

رست چیکن یکی از غذاهای محبوب فست فودی است و اگر شما به سرو غذاهای فست فودی در منزل علاقه دارید می توانید این غذا را تهیه کنید و از آن لذت ببرید.

 

مواد مورد نیاز

  • سینه مرغ : ۱ عدد
  • جو پرک شده : دو قاشق غذاخوری
  • تخم مرغ : یک عدد
  • کالباس خرد شده : صد گرم
  • هویج پخته و خرد شده : یک عدد
  • فلفل دلمه ای : یک عدد
  • ذرت یا نخود فرنگی : دو قاشق غذاخوری
  • چیپس کچاپ : یک بسته
  • سیر : یک حبه
  • پیاز : یک عدد

 

طرز تهیه رست چیکن در منزل با طعمی ویژه

برای تهیه رست چیکن در ابتدا سینه مرغ و جو پرک را چرخ کنید سپس فلفل سیاه و نمک را به مخلوط سینه مرغ اضافه کنید و پیاز را هم رنده کنید و آب پیاز را بگیرید، سپس پیاز را به مخلوط گوشتی اضافه کنید.

سیر رنده شده و تخم مرغ را به مخلوط گوشت مرغ اضافه کنید و مواد را هم بزنید تا با هم ترکیب شوند سپس کالباس خرد شده و هویج آب پز و فلفل دلمه ای و نخود فرنگی و یا ذرت را به مخلوط مواد اضافه کنید و در صورت تمایل می توانید از ترکیب نخود فرنگی و ذرت برای تهیه انی فست فود خوشمزه استفاده نمایید.

چیپس کچاپ را خوب خرد کنید و سپس چیپس ها را به شکل مستطیل روی فویل نازکی پخش کنید و دیگر مواد را هم به شکل استوانه روی چیپس ها پخش کنید و فویل را حرکت دهید تا تمام مواد به چیپس آغشته شوند سپس به مواد شکل دهید تا به شکل مثلثی یا دایره ای در آیند. اگر مخلوط گوشتی به بعضی از چیپس ها نچسبیده است می توانید دوباره روی چیپس خرد شده مخلوط گوشت مرغ را بریزید و با دست مواد را کمی فشار دهید تا به چیپس ها بچسبند. باید توجه داشته باشید که چیپس های خرد شده نباید دیده شوند و سطح تمام آنها باید با استفاده از مخلوط گوشتی پوشیده شود.

طرز تهیه رست چیکن بسیار عالی با طعمی ویژه

یک طرف فویل را با استفاده از روغن چرب کنید و مواد را خیلی آرام هل دهید تا روی آن قسمت قرار بگیرند سپس قسمت های اضافه فویل را جدا کنید ولی کمی فویل در اطراف رست چیکن نگه دارید تا بتوانید مواد را در فر یکی دو بار زیر و رو کنید.

رست چیکن به کمک فویل درون سینی قرار دهید و فر را روی دمای 180 درجه سانتی گراد قرار دهید تا رست چیکن به مدت نیم ساعت پخته شود و در طول این مدت مدام به غذا سر بزنید و نصف زمان پخت که طی شد مواد را زیر و رو کنید تا تمام اطراف مواد پخته شود.

پس از گذشت زمان ذکر شده رست چیکن را از یخچال خارج کنید و اجازه دهید که مقداری خنک شود سپس این فست فود لذیذ را در ظرفی مناسب برای  سرو قرار دهید و با سس و نوشیدنی های دلخواه خود میل کنید.

در ادامه طرز تهیه مرغ کاسرول و طرز تهیه مرغ زنجبیلی را هم بخوانید.

مطالب مشابه را ببینید!