چه زمانی طلا بخرم؟

تکنیک‌های دریافت سود روی طلا (+ پیش بینی قیمت طلا) رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر

طرز تهیه پاپسیکل حرفه ای بسیار خوشمزه در منزل

در این مطلب سایت تاپ ناز روش تهیه پاپسیکل که دسری خوشمزه و بی نظیر است را در اختیار شما قرار داده ایم و با طی کردن مراحلی که توضیح داده ایم می توانید یک دسر خوشمزه و راحت را در منزل تهیه کنید و از مزه آن لذت ببرید.

آموزش طرز تهیه پاپسیکل حرفه ای خوشمزه

پاپسیکل نوعی بستنی یخی خوشمزه است و برای تهیه آن باید یک قالب سیلیکونی مخصوص بستنی را از لوازم قنادی تهیه کنید و سپس شکلات رنگی را آماده کنید. باید توجه داشته باشید که پاپسیکل را می توانید برای مناسبت های خاص مانند ولنتاین و … تهیه کنید.

بستنی از انواع دسرهای خوشمزه است و برای تهیه بستنی از روش های مختلف مانند بستنی توت فرنگی، بستنی میوه ای و پاپسیکل و … استفاده می شود و اگر شما به تهیه بستنی در منزل علاقه دارید می توانید با استفاده از روش های ذکر شده در روش تهیه بستنی تنوع ایجاد نمایید.

مواد لازم

  • کیک کاکائویی : ۲۰۰ گرم
  • خامه : صد گرم
  • شکلاتی رنگی به تعداد دلخواه : دو بسته
  • چوب بستنی
  • قالب مخصوص بستنی

طرز تهیه پاپسیکل

طرز تهیه پاپسیکل در منزل

در ابتدا کیک کاکائویی را با دست پودر کنید و سپس خامه را به پودر کیک اضافه کنید و تمام مواد را خوب مخلوط کنید و توجه داشته باشید که کیک باید به شکل خمیر تبدیل شود و در صورت تمایل می توانید کمی شکلات قهوه ای ذوب شده را به خمیر اضافه کنید تا خمیر نرم و لطیف شود.

شکلات های رنگی را با استفاده از چاقو خرد کنید و سپس آنها را در ظرفی مناسب بریزید و به مدت یک دقیقه ظرف را در ماکروفر قرار بدهید و همچنین می توانید شکلات رنگی را روی بخار آب قرار دهید تا ذوب شود. شکلات را در قالب بستنی بریزید و تمام قسمت های قالب را به کمک شکلات رنگی کاور کنید و دور قالب را تمیز کنید و چوب های بستنی را از طریق سوراخ ریز وارد قالب کنید و به مدت ده دقیقه را در فریزر قرار دهید و سپس بعد از مدت زمان ذکر شده قالب را از درون یخچال بیرون آورید و چوب بستنی ها را هم بیرون آورید و باز شکلات را درون قالب بریزید و به مدت 10 دقیقه قالب را در فریزر قرار دهید تا شکلات ها سفت و بسته شوند.

از مایه خمیر شکلاتی به کمک قاشق درون قالب بریزید و سپس چوب بستنی را وارد کنید و روی کیک را به صورت کامل صاف کنید و شکلات را روی کیک بریزید و به کمک کاردک آن را صاف کنید و دور قالب را خوب تمیز کنید و به مدت 10 دقیقه قالب را در یخچال قرار دهید تا شکلات بسته شود و باز این مراحل را تکرار کنید و قالب را درون یچخال قرار دهید. پس از اینکه شکلات به صورت کامل سفت شدن آن را خیلی از قالب خارج کنید و روی پاپسیکال شکلات آب شده را بریزید و این بستنی های چوبی را به کک ترافل، نگین های تزیینی، قالب حروف و … تزیین کنید و سپس پاپسیکال ها را درون باکس کادو قرار دهید.

 

نکات طلایی برای تهیه پاپسیکل

  • می توانید به پودر کیک کمی موز و یا مغزیجات اضافه کنید.
  • قالب را پر از مواد نکنید و کمی از سر آن را خالی نگه دارید تا جا برای شکلات لایه آخر باشد.
  • به جای کیک می توانید از ویفر هم استفاده کنید.
  • اگر شکلات به قالب می چسبد بهتر است قالب را به کمک روغن چرب کنید و سپس شکلات را در قالب بریزید.
مطالب مشابه را ببینید!