عادتهای بد که بسیار مفید هستند!

عادت بد ولی مفید
استفاده بیش از حد از یک چیز خاص باعث به وجود آمدن اعتیاد می‌شود و ترک آن برای هر کسی سخت است. اعتیاد همیشه نمی‌تواند به مواد مخدر باشد. گاهی افراد به ورزش هم معتاد می‌شوند که باز هم می‌تواند برای سلامتی نامناسب باشد.
به گزارش مشرق، همیشه عادت‌ها را به چشم مخرب نگاه می‌کنیم؛ به طوری که به نظر ما عادت کردن می‌تواند باعث از بین رفتن سلامتی شود اما پزشکان در تحقیقات خود به این نتیجه رسیده‌اند که حتی بدترین عادت‌ها نیز می‌توانند برای بدن بسیار مفید باشند. این عادات به راحتی می‌توانند سلامت را وارد بدن شما کنند و نیازی به ترک آنها نیست.
* آدامس جویدن عادتی است که بسیاری قصد ترک کردن آن را دارند اما این نکته را بدانید که آدامس می‌تواند قدرت تمرکز و یادگیری را افزایش دهد. دانشمندان به این نتیجه رسیده‌اند که جویدن آدامس می‌تواند میزان خونی را که در راه مغز است، بیشتر کند و در نتیجه مغز راحت‌تر به فعالیت خود بپردازد.
* شلخته بودن هم می‌تواند عادت بدی باشد ولی در مقابل وسواس به هیچ عنوان بد نیست. برای آنکه آلرژی‌ها را از بین ببرید بهتر است کمی هم شلخته باشید چرا که بسیاری از آلرژی‌ها بر اثر وسواس به وجود می‌آیند. محققان به این نتیجه رسیده‌اند که افراد شلخته کمتر دچار آسیب‌های ریوی و آلرژی می‌شوند.
* برخی عادت دارند پس از صبحانه یا به همراه آن از کلوچه و بیسکوئیت استفاده می‌کنند. این عادت شاید به نظر چاق‌کننده باشد اما برای بدن بسیار مفید است. کلوچه و بیسکوئیت باعث می‌شود تا پروتئین و کربوهیدرات لازم به بدن شما وارد شود و اگر رژیم داشته باشید می‌تواند باعث لاغری شما هم بشود.
* بازی‌های رایانه‌ای همیشه به عنوان بزرگ‌ترین دشمنان نوجوانان شناخته می‌شوند اما این بازی‌ها همیشه هم بد نیستند و به راحتی می‌توانند حال انسان را دگرگون کنند. چند بازی ساده و فکری روی رایانه خود داشته باشید تا در زمان بی‌حالی یا افسردگی سراغ آن بروید و حالتان را عوض کنید.
مطالب مشابه را ببینید!