گردشگری, سفر مدل لباس, عکس, سریال, آهنگ
مجله تاپ ناز / مطالب خواندنی و اخبار / اخبار سیاسی / عاقبت تلخ دکتری که بن لادن را لو داد!

عاقبت تلخ دکتری که بن لادن را لو داد!

دکتر شکیل آفریدی که با راه انداختن یک برنامه جعلی واکسیناسیون در منطقه ابوت آباد موفق به شناسایی مکان بن لادن شده بود به جرم خیانت به ۳۳ سال حبس محکوم شد.
شکیل آفریدی
دادگاهی در پاکستان شکیل افریدی را به علت کمک به سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) در تشخیص هویت و یافتن مخفیگاه اسامه بن لادن، رهبر شبکه القاعده به جرم خیانت به کشور متهم و به پرداخت ۳ هزار و ۵۰۰ دلار غرامت و ۳۳ سال حبس محکوم کرد.

به گزارش خبرآنلاین شکیل افریدی کسی است که موفق شد مقامات محلی پاکستان را مجاب کند که در منطقه ابوت اباد بیماری هپاتیت ب شیوع پیدا کرده و باید برای جلوگیری از آن یک برنامه سراسری واکسیناسیون با اجرا در آید.

او توانست با این نیرنگ از اعضای خانه ای که سازمان سیا مطمئن شده بود بن لادن در آن پنهان شده، تست دی ان ای بعمل آورد و یقین حاصل کند که فردی که تحت نظر آنهاست به درستی همان رهبر القاعده است. آنها قبلا توانسته بودند دی ان ای بن لادن را از طریق یکی از دختران او به دست بیاورند.

ماموران شکیل افریدی در خلال برنامه واکسیناسیون، موفق به گرفتن دی ان ای یکی دیگر از فرزندان بن لادن شدند و با تطیبق آنها با یکدیگر یقین کردند که فرد مورد نظر همان بن لادن است.

مقامات آمریکایی کمک این شهروند پاکستانی در شناسایی و عملیات منجر به قتل اسامه بن لادن را تکذیب نکرده اند اما محاکمه او را بی مورد دانسته اند.

برخی سازمان های امدادرسانی بین المللی نیز در واکنش به این اقدام، جاسوسی این پزشک در پوشش فعالیت های بشردوستانه را محکوم کرده و چنین اقداماتی را باعث سلب اعتماد از سازمان های امدادرسانی دانستند.

اولین دیدگاه

  1. به نظر منم محاکمش بی مورده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *