“عباس کیا رستمی” در پاریس در گذشت

“عباس کیارستمی” کارگردان ایرانی در سن 76 سالگی بر اثر سکته قلبی در پاریس درگذشت.

درگذشت عباس کیارستمی

 

حال عباس کیارستمی تا عصر امروز معمولی بوده ولی یکباره حال وی بد شده و ساعاتی پیش بر اثر سکته قلبی چشم از جهان فروبست.

وی که به تازگی ایران را مقصد فرانسه ترک کرده بود تا مراحل درمان را در آن کشور طی کند بر اثر شدت گرفتن بیماری اش در همان کشور چشم از جهان فروبست.

"عباس کیا رستمی"

عباس کیارستمی در بیمارستان

عباس کیارستمی کارگردان برنده نخل طلای جشنواره کن است که از اسفند ماه گذشته با بیماری گوارشی دست و پنجه نرم می کرد و روند درمان وی به گونه ای پیش رفت که بیماری وی نه تنها بهبود نیافت بلکه تشدید نیز شد و در نهایت تصمیم بر این شد که درمان وی خارج از ایران و در فرانسه پی گرفته شود.

وی خالق فیلم هایی همچون «طعم گیلاس» و «خانه دوست کجاست؟» است.

"عباس کیا رستمی"

بیوگرافی کوتاه از عباس کیارستمی

عباس کیارستمی (1 تیر 1319 تهران – 14 تیر 1395 پاریس) فیلمنامه نویس، تهیه کننده، کارگردان، کارگردان هنری، تدوین گر و عکاس بین المللی اهل ایران بود.

آثار وی با استقبال فراوان منتقدان، فستیوال ها و بنیادهای فرهنگی هنری جهان روبه رو شده است. او دارای لیسانس نقاشی از پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران است. کیارستمی از سال 1970 میلادی در عرصهٔ سینما فعالیت می کند و تاکنون بیش از 40 فیلم سینمایی، کوتاه و مستند ساخته است.

سایت نمناک درگذشت این هنرمند مطرح کشورمان را به جامعه هنری و خانواده وی تسلیت می گوید.

درگذشت عباس کیارستمی در پاریس


 دلیل فوت عباس کیا رستمی معلوم شد

 

شادمهر راستین در گفت وگویی در ارتباط با در گذشت عباس کیارستمی و همچنین برخی از جزییاتی که اطلاع داشت گفت: من هم چیز زیادی نمی دانم اما گویا دوستان شان در فرانسه خبر اصلی را دادند و این کارگردان در خانه فوت کرده است.

وی در ادامه افزود: گفته شده است که آقای کیارستمی بر اثر سکته قلبی در خانه فوت کرده است و این ضایعه را به جانعه هنری و سینمایی تسلیت می گویم.

مطالب مشابه را ببینید!