مجله تاپ‌ناز‌

آموزش ساخت عروسک ببر با توضیحات به صورت مرحله به مرحله تصویری

ساخت عروسک ببر می تواند شما را سرگرم کند و با روش های مختلف می توانید عروسک ببر را تهیه کنید. با استفاده از وسایل ساده و با هزینه ای اندک می توانید خودتان یک عروسک ببر زیبا را بسازید.

عروسک سازی یکی از هنرهای جذاب است که افراد زیادی آن را انجام می دهند و در این زمینه مهارت دارند و یا حتی از طریق آن کسب درآمد می کنند. این هنر خیلی گسترده است و با استفاده از وسایل و ابزارهای مختلف می توانید زیباترین انواع عروسک را بسازید و در بازار بفروشید. در ادامه نحوه ساخت عروسک ببر را به شما آموزش می دهیم که خیلی ساده است.

آموزش ساخت عروسک ببر

همان طور که می دانید حیوان امسال، حیوان ببر است که نماد این سال به حساب می آید. می توانید عروسک ببر را به سادگی خودتان تهیه کنید.

عروسک ببر

اگر شما هم به عروسک سازی علاقه دارید می توانید این عروسک را به سادگی تهیه کنید و در کنار فرزندان خود ساعاتی را سرگرم شوید و یا این عروسک را به دوستان هدیه دهید. در ادامه نحوه دوخت و آماده کردن عروسک ببر با نمد را آموزش می دهیم که بنا بر سلیقه خود می توانید آن را تزیین و زیبا کنید.

عروسک ببر

وسایل مورد نیاز

  • نمد نارنجی رنگ
  • نمد سفید رنگ
  • نمد سیاه رنگ
  • نمد رنگی برای قسمت چشم و تزیینات عروسک
  • الیاف
  • چسب حرارتی
  • سوزن
  • چشم لپه ای ۶ میلیمتری یا نمد سیاه رنگ
  • نخ به رنگ های سفید، سیاه و نارنجی
  • قیچی

عروسک ببر

مراحل ساخت عروسک ببر

در ابتدا الگوی عروسک را آماده کنید و در ادامه تصویر الگوی مورد نیاز را ارائه کرده ایم.

 

عروسک ببر

سپس تکه های مورد نیاز را روی نمدهای آماده شده برش بزنید.

عروسک ببر

استفاده از کوک دندان موشی انجام می گیرد.

عروسک ببر

در ادامه کار لایه گوش سفید و یک لای گوش نارنجی را که قبلا طبق الگو برش زده اید را روی هم قرار دهید و آنها را به هم بدوزید.

عروسک ببر

سپس پنجه ها را به قسمت پای عروسک بدوزید. بخش سفید رنگ شکم را روی بدن کوک بزنید. پس از آن دو سوی بدن را روی هم قرار دهید و دوخت بزنید. بخشی را برای قرار دادن الیاف باز نگه دارید. با استفاده از وسیله ای میله مانند پاها را از الیاف پر کنید.

عروسک ببر

بخش باز بدن عروسک را به همدیگر دوخت بزنید.

عروسک ببر

در گام بعدی ساخت عروسک ببر یک لایه نارنجی رنگ از سر عروسک را بر روی لایه سفید قرار دهید. سپس به وسیله نخ مشکی مژه و ابرو را کوک بزنید.

عروسک ببر

بعد از آن چشم های عروسک را در محل موردنظرش چسب بزنید. در صورتی که عروسک را به عنوان جا کلیدی یا آویز می خواهید استفاده نمایید بر روی لایه دیگر سر بند بچسبانید. پس از آن گوش ها را در مکان موردنظر بر روی لایه نارنجی سر یعنی قسمت پشت سر بچسبانید.

عروسک ببر

اکنون دو بخش جلویی و پشت سر را بر روی هم قرار دهید. توجه داشته باشید که گوش ها بایستی میان دو لایه قرار بگیرند. سپس از قسمت بالای سر تا نزدیک گردن را دوخت بزنید. بعد از آن بدن را میان دو لایه سر گذاشته و شروع به دوختن نمایید. سپس سر را الیاف بگذارید و بخش باز را نیز بدوزید.

عروسک ببر

عروسک ببر

در ادامه دو لایه سفید رنگ پوزه را بر روی هم قرار دهید و بعد دوخت بزنید. توجه داشته باشید که بخشی را برای قرار دادن الیاف باز نگه دارید. پس از آن الیاف را قرار دهید و آن را بدوزید. سپس با استفاده از یک ماژیک یا لاینر خط های بدن را رسم نمایید. همچنین می توانید با استفاده از نخ مشکی کوک بزنید.

عروسک ببر

در ادامه پنجه دست های عروسک را بدوزید و بعد در حین دوخت دست آن را با الیاف پر کنید. سپس نوبت دوختن دم عروسک است. به منظور پر کردن دست و دم عروسک از وسیله ای میله ای شکل استفاده نمایید. بعد از آن بر روی پوزه نقطه های سیاه بکشید و در آخر دست ها و دم عروسک را در محل موردنظرشان بچسبانید.

عروسک ببر

بدین صورت عروسک ببر نمدی زیبای شما آماده شده است و می توانید آن را در کنار اجزای دیگر هفت سین قرار دهید.

عروسک ببر

مطالب مشابه را ببینید!