مجله تاپ‌ناز‌

عفونت های جنسی رابطه مستقیمی با نظافت موهای ناحیه تناسلی دارد

عفونت های جنسی رابطه مستقیمی با نظافت موهای ناحیه تناسلی دارد

خطر ابتلا به عفونت های جنسی ارتباط مستقیم با نظافت و تمیزی موهای اندام های تناسلی دارد.

 

احتمال ابتلا به عفونت جنسی در افرادی که به نظافت ناحیه تناسلی اهمیت نمی دهند

این روزها شیوع بیماریها و عفونت هایی که از طریق ارتباطات جنسی منتقل می شوند بسیار گسترده شـده است و تمام افرادی که از نظر جنسی فعال هستند در معرض خطرات ناشی از عفونت جنسی قرار دارند. بـرخـی از آنـها با درد، زخم و ترشحات زیاد همراه هستند امـا سـایر آنها بدون هیچ گونه نشانه ای بوده و برای مدت زمـان طـولانی بـه صورت نهفته باقی مانده و ممکن است سـهـوا بـه دیگران منتقل شوند.

عفونت های دستگاه تناسلی در تمامی سنین شایع است و زمان خاصی برای شروع ندارد، عفونت منجر به ایجاد چسبندگی لوله ها و نازایی می شود که علایم شایع آن ترشحات بد بو، احساس سوزش و خارش دستگاه تناسلی است.

عفونت های واژن انواع مختلفی دارد . علائم عفونت های دستگاه تناسلی زنان به صورت ترشحات حجیم، زیاد، چرکی، بد بو، رنگی (کرم یا زرد رنگ به طور معمول)، احساس سوزش، خارش و درد به هنگام نزدیکی بروز می کند.

این نوع از بیماری اغلب با تغییر PH واژن شروع می شود، بعضی از عفونت ها از راه جنسی منتقل می شود که بسیار شایع است و در این مورد افراد باید بهداشت روابط جنسی را رعایت کنند.

محققان پس از مطالعه ای تازه متوجه شده اند افراد فعال جنسی و کسانی که به طور منظم موهای نواحی تناسلی خود را کوتاه می کنند ممکن است بیشتر در خطر ابتلا به عفونت های جنسی باشند.

عفونت های جنسی رابطه مستقیمی با نظافت موهای ناحیه تناسلی دارد

افرادی که فعالیت جنسی بیشتری داردند بیشتر دچار عفونت جنسی می شوند

 

در یک بررسی تازه مشخص شد در مقایسه با آنهایی که موهای ناحیه تناسلی خود را کوتاه نمی کنند، آن دسته افرادی که به طور منظم و مرتب موهای این نواحی را میتراشند 80 درصد بیشتر در معرض خطر عفونت های منتقله از راه جنسی قرار دارند.
دکتر چارلز آزتربرگ، استاد جراح در دانشگاه تگزاس و سرپرست نویسندگان این مطالعه گفت:تحقیق صورت گرفته نشان می دهد میان نظافت موهای ناحیه تناسلی و افزایش خطر ابتلا به بیماری های منتقله از راه جنسی ارتباطی وجود دارد اما این ثابت نمی کند که نظافت موهای ناحیه تناسلی مستقیماً موجد افزایش خطر ابتلای افراد به چنین عفونت هایی است.

این محققان اضافه کردند که دو راه برای توضیح یافته های این تحقیق وجود دارد. اول این که ممکن است افراد حین زدودن موهای زهار بیشتر در معرض خطر ایجاد بریدگیهای کوچک روی پوستشان باشند و از این طریق باکتری ها و ویروس های موجد بیماری های جنسی براحتی وارد بدن شوند و دوم آن که ممکن است افراد کسانی که به طور منظم موهای عانه را میتراشند از سویی دیگر فعالیت جنسی بیشتری هم داشته باشند و در نتیجه بیشر در معرض منابع عفونت جنسی قرار گیرند.
بررسی منتج به این یافته ها با بررسی و تحقیقی از 7589 شرکت کننده در سنین 18 تا 65 سال صورت گرفته است.

ارتباط عفونت جنسی با نظافت موهای ناحیه تناسلی

مطالب مشابه را ببینید!