مجله تاپ‌ناز‌

نشانه های علاقه دختر به پسر + علاقه دخترها چه شکلیه؟

علاقه دختر به پسر

در مواردی که پسری دلباخته دختری میشود و نمیداند که آیا دختر مورد علاقه اش هم حس متقابلی به او دارد تا مراحل رابطه را به جلو پیش ببرد، مسئله مهم برای پسر شناخت نشانه های علاقه دختر و تشخیص درست آن است. اگر شما هم دنبال رسیدن به این موضوع هستید، بدانید که کار آسانی نیست و دختران احساسات غیر مستقیم زیادی دارند. شما باید برای پیدا کردن این علاقه به نشانه هایی که در رفتار، ظاهر و صحبت های او پیدا میشوند توجه کنید، گاهی این نشانه ها عمدی بوده و خود دختر میخواهد نشان بدهد که به شما علاقه دارد. در ادامه این مطلب نشانه های علاقه دختر به پسر را برسی میکنیم.

علاقه دخترها به چه شکلی است

از آنجایی که علاقه دخترها پیچیدگی بیشتری از علاقه مردان دارد، شناخت این مسئله ضروری بوده و به درک بهتر مفاهیم این مطلب کمک میکند. پیچیدگی علاقه دختران، تشخیص علاقه هم سخت تر میکند. تصمیمات و اعمال دخترها بر اساس احساساتشان است، همین موضوع علاقه یک دختر را بسیار پایدار میکند. اگر این علاقه به شکل درست بیان شده و فهمیده شود، سبب ایجاد ارتباطی سالم و محکم خواهد شد. دختران فردی مسئولیت پذیر میخواهند که بتوانند به او تکیه دهند.

کلید استارت و ادامه یک رابطه، علاقه است. اما سختی ابراز علاقه در دختران گاهی باعث آسیب دیدن روابط هم میشود. شاید دختر مورد نظر شما علاقه زیادی به شما داشته باشد اما در بیان آن مشکل دارد و شما را دچار سو تفاهم کرده است. همه دوست دارند کسی را پیدا کنند که با او احساس خوشبختی کرده و از گذراندن وقت در کنارش لذت میبرند. نیاز به ارتباط با جنس مخالف در مقطعی از زندگی همه افراد به شدت میگیرد و از نیازهای اساسی زندگی هر انسان تعامل و ارتباط با دیگران است.

علامت های ظاهری و کلامی و رفتاری وجود دارند که از نظر علم روانشناسی علاقه به تعامل به فردی دیگر را نشان میدهند. همانطور که گفته شد این علائم میتوانند آگاهانه هم باشند. در بیشتر مواقع، خصوصا اگر علاقه از سمت دختر باشد، مخفی میماند.

این مخفی ماندن بیشتر به خاطر دلایلی مثل خجالت و حیا دختران از ابراز احساسات به پسران است و احساس میکنند که با این کار غرور آنها شکسته خواهد شد. ولی هنوز هم رفتارهای ناخواسته ای هستند که این علاقه را نشان میدهند. طرز رفتار و گفتار پسر هم در نشان دادن این علاقه بی تاثیر نخواهد بود. در بعضی مواقع، ادامه یا شکست یک رابطه عاطفی به رفتارهای طرفین بستگی دارد.

نشانه های علاقه دختر به پسر

چند مورد از نشانه های علاقه دختر به پسر

برخی از این نشانه در عین آشکار بودن، غیرقابل باور نیز هستند، در عین حال برای داشتن یک رابطه موفق به دانستن این موضوع احتیاج دارید. در ادامه برخی از این نشانه ها را نام میبریم و آن ها را برسی میکنیم تا اگر دختری به شما علاقه دارد از آن آگه باشید.

دزدیدن نگاه

طبیعتا اگر علاقه ای درکار باشد، او هم باید مثل شما توجه نگاهش به شخصی که علاقه دارد باشد و مرتبا او را نگاه کرده و زیر نظر بگیرد. اما اگر شما هم در همان لحظه به او نگاه کنید، به خاطر خجالت نگاه خود را میدزدد. این حالت عصبی یک مکانیزم دفاعی طبیعی برای پنهان کردن علاقه است، او شما را دوست دارد اما به دلیل خجالت، غرور یا مواردی از این قبیل نمیخواهد بگزارد شما از این موضوع با خبر شوید. به علاوه، اجتناب دخترها از تماس چشمی طولی را هم در نظر بگیرید که یک امر کلی است. اگر این نگاه ها رو او شروع کرده میتواند نشانه علاقه دختری به شما باشد. شما هم باید در این لحظات با او تماس چشمی برقرار کنید تا واکنش او را ببیند. اگر رو برگرداند و نگاهش را قایم کرد، این واکنش غیر ارادی نشانه خوبی برای فهمیدن موضوع علاقه است.

مطلب مشابه: نشانه های عشق مرد | از کجا بفهمم یک مرد عاشق من شده است؟

رفتار متفاوت در حضور شما

شک نکنید که رفتار دختری که به شما علاقه دارد، وقتی که شما حضور دارید و زمانی که نیستید، فرق میکند. این تغییرات لزوما خیلی پیچیده نیستند، میتوانند خیلی ساده و آشکار باشند. اینکه در حضور شما بیشتر به ظاهر ش اهمیت بدهد یا با وسواس خاصی به برسی آرایش و نظم موهایش توجه کند. این تغییرات ممکن است به صورت یک حالت عصبی هم بروز کرده و دختر دست پای خودش را گم کند یا کمتر حرف بزند.

حسادت

یکی از ویژگی های رایج در دختران حسودی است. حسادت یک از نشانه های کلیدی و بسیار قابل توجه از علاقه یک دختر به شما میباشد. حسادت دختر مورد نظر، هنگامی که شما به صحبت با دختران دیگر میپردازید، ممکن است به احتمال زیادی نشانه ای از علاقه او باشد. اگر آن دختر زرنگ تر باشد، این رفتارها زیاد آشکار نخواهد بود و به سوالات مختصری درباره دخترانی که با آنها صحبت میکردید محدود میشود. مثلا این موضوع که آن دخترها را از کی میشناسید و کجا با هم آشنا شدید.

حتی ممکن است در این رابطه با شما شوخی کند، حرف هایی مثل نسبت دادن آن دخترها به دوست دختر شما و از این قبیل حرفا فقط تلاشی برای محک شدت علاقه شما به او است. جوابهایتان در این حالت سرنوشت ساز است. پیچیدگی رفتار دختران در اینجاست که حسادت معانی دیگری مثل زنگ خطر و کنترل کردن باشد. اگر فقط میخواهد از علاقه او مطمئن باشید، همه اینها نشانه علاقه است، وگرنه دختری که به شما علاقه ندارد، به خودش زحمت فکر کردن درباره این موضوعات هم نمیدهد!

نشانه های علاقه دختر به پسر

صحبت درباره شما با دوستانش

این نشانه در صورتی کمک کننده است که دوستان آن دختر را بشناسید و آنها هم خیلی راز نگه دار نباشند! دختران معمولا پرحرف و شایعه پراکن هستند. به همین دلیل اگر حرفی درباره شما به دوستانش زده باشد، از طریق شایعات شما هم مطلع خواهید شد. این صحبت کردن درباره شما نشانه واضحی از علاقه است. معمولا دوستانش بیشتر از صحبت های بد او میگویند تا حرف های خوب، این نوعی راز نگهداری است و ممکن است آن دختر از علاقه شدیدش به آنها گفته باشد. به طوری کلی این موضوع نشانه توجه این دختر به شماست و موضوع خوبی است.

توجه به نگاه فرد

چشم ها هیچوقت دروغ نمیگویند و میتوانند دریچه ای به قلب انسان ها باشند. این قضیه از نظر روانشناسی هم ثابت شده است. علاقه و عشق افراد تاثیر ناخودآگاهی روی رفتار آنها خواهد گذاشت. دختری که به شما علاقه دارد هنگام صحبت با شما حالت چشم متفاوتی خواهد داشت و میتوانید احساساتی نظیر هیجان و علاقه را در آن حس کنید. همچنین اگر دختر مورد علاقه شما، همکلاسی یا همکارتان باشد یا به صورت کلی یک فعالیت مشترک با او داشته باشید.

سعی کنید به صورت نامحسوس حواستان باشد که هنگامی که شما در اطراف او هستید، حواس او هم به شما هست یا وقتی وارد جمع میشود، نگاهش به سمت شما جلب میشود یا خیر. اگر در اتاقی هستید و دختر مورد نظر قرار است وارد آن شود، حواستان باشد که  اگر به شما علاقه داشته باشد، با نگاهش دنبال شما خواهد گشت. وقتی شما را پیدا کرد و چشم تو چشم شدید، یکی از این دو اتفاق می افتد، یا با خوشرویی و لبخند با شما برخورد میکند و یا این که به صورتی رفتار میکند که اصلا دنبال شما نمیگشته است. اگر این مورد تکرار شد، ممکن است نشانه علاقه دختر به پسر باشد.

سرخ شدن صورت

همه شما راجب این قضیه شنیده اید و اتفاقا پایه ای علمی دارد. در صورت علاقه دختری به شما، هنگامی که به او نزدیک میشوید به اصطلاح سرخ و سفید میشود. این واکنش ناخودآگاه به خاطر سیستم عصبی بدن است. سیستم عصبی برای بروز احساست قوی مثل خشم، شادی یا علاقه برانگیخته میشود و سبب دویدن خون به عضلات صورت میشود. بنابرین در صورت سرخ و سفید شدن و غیر ارادی بودن واکنش، دلیلی قابل اتکا برای علاقه دختر به پسر است.

زبان بدن

یکی از نشانه های مهم برای درک احساسات یک دختر، زبان بدن او است. احساسات و افکار زنان کاملا با رفتارشان هماهنگ است. به عنوان مثال اگر دختری از شما خوشش نیاید، برای این که دور و برش نیایید، رفتارش به شکلی خشک به خودش میگیرد. این که مشغول تلفن همراهش شود و از شما فاصله گرفته و از دیگر علائم منفی زبان بدن استفاده کند، نشانه این است که میخواهد شما را از خودش فراری دهد. اما از آن طرف، دختری که به شما علاقه دارد، رفتاری کاملا برعکس خواهد داشت.

رفتار های خیلی دوستانه تر، مثل چانه بالا کشیده و یا اینکه هنگام حضور شما راحت و آرام به نظر برسد و موهایش را از روی صورتش کنار بزند. این ها میتوانند نشانه این باشند که او با شما راحت است و ممکن است علاقه ای به صمیمیت بیشتر هم داشته باشد. اگر هم علاقه او قطعی نباشد، حداقل مطمئن باشید که این فرصت به شما داده شده و او به گفتگو با شما علاقه دارد.

کنجکاوی

با کمی توجه متوجه این کنجکاوی خواهید شد، اگر او شما را زیر نظر دارد و میخواهد بیشتر شما را بشناسد و درباره شما بداند، احتمالا به این دلیل است که به کاری که انجام میدهید و حسی که دارید علاقه مند است. این کنجکاوی ممکن است به این علت باشد که او هم به شما علاقه مند بوده و میخواهد از علاقه شما هم مطلع شود.

مطلب مشابه: نشانه های عاشقی + تمام علائم عاشق شدن یک مرد یا زن

مطالب مشابه را ببینید!