عوارض ارضا نشدن مرد و به انزال نرسیدن در رابطه جنسی برای سلامت

عوارض ارضا نشدن مرد

یکی از ممترین نیازهای جسمی و روحی مرد ارضا شدن جنسی و به انزال رسیدن است و اگر اتفاق نیفتد می تواند برای جسم و روح عوارضی داشته باشد.

امروزه یکی از نگرانی های زوجینی که به جلسات مشاوره می روند، نگرانی از بابت عوارض ارضا نشدن مردان است. انزال شدن و ارضای جنسی، یکی از مهمترین نیازهای آقایان است و اگر اتفاق نیفتد می تواند باعث آسیب های جسمی و روانی شود. ارضا نشدن در هنگام رابطه جنسی عوارض بیشتری نسبت به موقعی دارد که هیچ آمیزش جنسی وجود ندارد. استرس و فشار روانی یکی از اصلی ترین دلایل برای این عامل می باشند و در این مطلب به دلایل کلی عوارض ارضا نشدن مردان اشاره می کنیم.

 

عوارض ارضا نشدن مرد و نرسیدن به انزال

انزال مقدمات و مؤخراتی دارد که باید به صورت کامل انجام شود. ارضا نشدن مرد باعث مشکلات جسمانی و مشکلاتی روانی برای او می شود. بعضی از عوارض ارضا نشدن به شرح زیر می باشد:

 

آسیب دیدن رابطه:

زن و مرد در صورتی که به انزال و ارگاسم کامل نرسند، به مرور زمان که طاقت می شوند و حساسیت آنها بالا می رود. همین مسئله می تواند باعث نارضایتی و عصبی شدن مرد شود و اگر به آنها توجه نشود، مشکلات حادی را به همراه خواهد داشت. معاشقه و عشق بازی در حین سکس می تواند از بار منفی این مسئله برای هر دو طرف کم کند.

کم شدن مقاومت در برابر بیماری ها:

رابطه جنسی و انزال کامل می تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت کند و مقابله شما را با بیماری های میکروبی بیشتر کند. ایمونوگلوبین A در افرادی که یک تا دو هفته آمیزش جنسی کامل دارند، تا 30 درصد بیشتر از افرادی می باشد که به ندرت رابطه دارند و یا اصلا رابطه ای ندارند.

 

افزایش احتمال اختلال نعوظ:

کم بودن سکس و نداشتن انزال، باعث می شود به مرور زمان فرد دچار مشکلات نعوظ شوند. آلت تناسلی ماهیچه ای است و باید تقویت شود یا قدرت آن حفظ شود. سکس، تمرین ماهیچه ای آلت تناسلی است و اگر به صورت صحیح و کامل اتفاق نیفتد باعث اختلال نعوظ می شود.

 

سرطان پرستات:

در موقع تحریک، تراکم خون در مجاری ادرار و بیضه ایجاد می شود. اگر انزال اتفاق نیفتد و ناقص باشد و تمام مایع منی از بدن خارج نشود، این تراکم خون و مایع منی، باعث ورم بیضه و آسیب دیدن غده پروستات و یا سرطان پروستات می شود.

 

آسیب روحی:

در اثر رابطه جنسی سالم، تحریک روانی زن و مرد به اوج می رسد و نوعی تخلیه روانی اتفاق می افتد، این تخلیه روانی برای کاهش استرس، تنش ها و اضطراب های بدن می باشد و اگر انزال اتفاق نیفتد، سیستم عصبی با مشکل روبرو می شود و اگر دائم این موضوع تکرار شود، می توند باعث ناتوانی جنسی هم شود. اضطراب فراگیر، افسردگی و پرخاشگری جزو شایع ترین مشکلات روحی این مردان می باشد.

 

مطلب پیشنهادی: انزال دیررس مردان | دلیل انزال دیررس و دیر ارضا شدن مردان چیست؟

 

مطالب مشابه را ببینید!