مجله تاپ‌ناز‌

عکاسی کودک در باغ اختصاصی

کودکی یکی از مهم ترین دوران زندگی هر شخص است و ثبت خاطرات دوران کودکی یکی از بهترین هدیه هایی است که خانواده ها به کودکان و به خود ارائه می کنند. ثبت روزهای زیبای کودکی که توسط والدین انجام می پذیرد چه در مراحل بارداری، نوزادی و چه در مراحل رشد کودک مهر تاییدی بر توجه و محبت آن ها نسبت به کودک است.

آتلیه تخصصی عکاسی کودک

عکاسی کودک در آتلیه کودک در دوره های مختلف زندگی از دوران بارداری و نوزادی تا دوران کودکی انجام می شود، مثل عکس های دندان درآوردن کودک، عکس های تاتی تاتی کردن کودک و شروع راه رفتن، چهاردست و پا شدن، عکس نشستن کودک، عکس خوابیده از نوزاد، عکس تولد کودک و…  که میتوان در آتلیه کودک انجام داد.

فنون برقراری ارتباط با کودک

برای برقراری ارتباط با کودکان شما را به وب سایت آتلیه کودک سروش ارجاع میدهیم که مقاله دقیقی از فنون ارتباط با کودکان هنگام عکاسی با عنوان فوت و فن عکاسی از کودکان تهیه و تنظیم نموده اند.

چالش های عکاسی از کودک

شما بارها و بارها سعی می کنید یک عکس عالی از کودکان بگیرید: اگر فقط میشد یکجا بنشینند! اگر فقط میشد لبخند بزنند، اگر فقط میشد به دوربین نگاه کنند! اتفاقات خوب زیادی وجود دارد که خیلی دوست داشتند در چنین موقعیتی بیفتد اما نیفتاده و شما هم نمی توانید بدون عکس گرفتن کار را تمام کنید.

ثبت تمامی لحظات بازی کودک

از مهمترن نکات عکاسی آتلیه تلاش برای ثبت عکس طبیعی است، سعی کنید تمامی آنچه که در صحنه عکاسی رخ می دهد را ثبت کنید، لبخندها، کنجکاوی ها، نشستن ها، ایستادن ها، لباس ها، عکس العمل ها و حتی پلک زدن ها نباید از قلم بیفتد، در حین عکاسی سعی کنید بروز احساسات مادر و پدرها را زیرنظر داشته باشید، آغوش پدر و مادر می تواند بهترین عکسی باشد که ثبت می کنید.

عکاسی کودک در باغ اختصاصی

آموزش خانواده برای مراحل عکاسی کودک

در حین عکاسی از کودک نکات مهمی می بایست توسط خانواده ها درنظر گرفته شود تا آنچه که مورد نیاز است در صحنه عکاسی فراهم شود. برای مثال اگر برای عکاسی تم تولد به مناسبت تولد فرزند خود به آتلیه مراجعه میکنید سعی کنید عکس های خانوادگی و شاد را از قلم نیندازید. در ادامه نکاتی برای خانواده یادداشت شده که میتواند روز عکاسی به شما کمک شایانی کند.

 • رفتار شخصیتی کودک خود را با عکاس در میان بگذارید.
 • ساعت خواب و تغذیه کودک را تنظیم نمایید.
 • لباس های مناسب عکاسی همراه خود داشته باشید. ( در زمستان لباس گرم و مناسب )
 • المان های مورد علاقه کودک خود را در دکور عکاسی بگنجانید.
 • عروسک و اسباب بازی به همراه داشته باشید.
 • از قبل به عکاس خود بگویید چه نوع عکس هایی برای شما جذاب تر هستند.
 • در جسله عکاسی از تماس های تلفنی مخصوصا مشغله های کاری فاصله بگیرید.
 • چند دست لباس متنوع با رنگ های مختلف برای کودک و همچنین برای پدر و مادر به همراه داشته باشید.
 • شاد باشید و در روز عکاسی استرس ها و هیجانات را از خود دور کنید.

عکس های خانوادگی را فراموش نکنید، مهمترین عکس های خاطره انگیز عکس هایی هستند که در کنار خانواده خود به ثبت می رسانیم.

عکاسی خانوادگی در آتلیه

نیازمندی های مرتبط عکاسی

قبل از هماهنگی روز عکاسی حتما برنامه ریزی داشته باشید، بدانید که برای ثبت چه نوع تصاویری به آتلیه کودک مراجعه می کنید، حتما درخواست ها و نیازمندی های خود را با عکاس خود به اشتراک بگذارین، لباس مناسب فصل انتخاب کنید، لباس هارا قبل از روز عکاسی برای ست شدن بررسی کنید، کفش تمیز داشته باشید، لباس را حتما اتو کنید و اگر لباس نو خریداری کردین حتما تگ ها را از آن جدا کنید، از چند روز قبل برای آراستگی برنامه ریزی کنید ( خصوصا خانم ها ) روز عکاسی زمان مناسبی برای رفتن به سالن زیبایی نیست! حتما روزهای قبل اقدام کنید.

دقت کنید که کودک یا نوزاد خواب به اندازه کافی داشته باشد، عروسک یا اسباب بازی مورد علاقه کودک را به همراه داشته باشید، اگر پت یا حیوان خانگی دارین قبل از مراجعه به آتلیه کودک با عکاس یا مسئول رزرو وقت هماهنگی لازم را داشته باشید.

برای عکاسی دوران بارداری و حاملگی اگر به آتلیه بارداری مراجعه می کنید، لباس های حریر، اکسسوار نوزاد مثل سیسمونی، اسباب بازی، سونوگرافی و… را فراموش نکنید.

حتما آتلیه ها برای پذیرایی از شما تدارکی دیده اند اما شما نیز برای کودک خود غذا یا تنقلات مورد علاقه اش را به همراه داشته باشید.

بازی و سرگرمی برای کودکان

خاطرات شیرین کودکی مهم ترین و بهترین خاطرات گذشته خانواده ها می باشد که با عکاسی و فیلمبرداری میتواند آن را ثبت و ماندگار کرد. بهترین روش برای حفظ این لحظات رجوع به یک آتلیه خوب عکاسی می باشد، چرا باید به آتلیه خوب مراجعه کرد؟ مهترین دلیل آن این است که عکاس کودک با سال ها تجربه عکاسی کودک می تواند ارتباط خوبی با کودک شما برقرار نماید.

یکی از مهمترین نکات هنگام عکاسی کودک صرف وقت برای برقراری ارتباط با کودک است، مخصوصا کودکان بین 1.5 سال تا 3 سال همکاری لازم برای عکاسی را ندارند، بنابراین باید برنامه ای برای سرگرم نگهداشتن کودک داشته باشید، استفاده از اسباب بازی، ایده های سرگرم کننده و رفع کنجکاوی کودکان می تواند به شما کمک کند تا هنگام عکاسی از کودک چالش های کمتری داشته باشید.

از هر ابزار مناسب برای سرگرم کردن کودک استفاده کنید! مانند بادکنک، حباب ساز، اسباب بازی مورد علاقه کودک، اسباب بازی و عروسک های موجود در آتلیه و انجام بازی هایی که اصولا پدر و مادرها در خانه با کودکان خود اجرا می کنند.

عکاسی در فضای باز

عکاسی در فضای اختصاصی و حریم خصوصی حق طبیعی مراجعه کنندگان است، آتلیه های عکاسی که فضای باز دارند که مناسب عکاسی کودک می باشد و کودک در آن میتواند فعالیت کنند از نظر ما اولویت بیشتری برای انتخاب دارد، عکاسی یک شغل شاد و پر جنب و جوش است، بنابراین سعی کنید از فضاهای قدیمی استودیوهای عکاسی فاصله بگیرین و از تکنیک های روز عکاسی فضای باز به همراه نور طبیعی استفاده نمایید.

عکاسی در منزل

یکی از شیرین‌ترین لحظات زندگی، تولد نوزاد است. روزهای اول تولد نوزاد که خیلی سریع میگذرد جزو مهمترین و خاطره انگیزترین روزهایی است که در زندگی هر پدر و مادری اتفاق می افتد. همچنین در ادامه روزهای کودکی که به سرعت می گذرد نیز ویژه ترین بخش زندگی خانواده ها می باشد که اگر آن را ثبت نکنید در آینده پشیمان می شوید.

عکاسی نوزاد در فضای باز آتلیه

برای عکاسی از نوزادان حتماً نباید به آتلیه نوزاد بروید تا عکس‌های زیبا و جذابی ثبت کنید، البته پدر و مادرهای خلاق زیادی هستند که با ایده برداری از عکس های آتلیه در خانه عکاسی نوزاد می کنند، اما به هرحال ممکن هست که نیاز داشته باشید عکس های نوزاد خود را به یک عکاس بسپارید، عکاسی در منزل جزو بخش هایی هست که هر آتلیه کودکی آن را انجام می دهد، سعی کنید حتما عکاسی در منزل با عکاس حرفه ای را تجربه کنید.

هنگام عکاسی کودک در منزل این لحظات را ثبت کنید!

عکس نوزاد در خانه

عکاسی هنگام استحمام، عکاسی هنگام خوردن غذا، عکاسی هنگام تماشای کارتون، عکاسی کودک کنار حوض یا باغچه، عکاسی کودک و نوزاد هنگامی که خواب است، از اتاق کودک یا نوزاد غافل نشوید، بهترین عکس ها در اتاق خود کودک ثبت می شوند. هنگام بازی کودک با پدر و مادر، لحظه های بوسیدن کودک توسط خانواده مثل برادر و خواهر، پدر مادر و پدربزرگ ها و مادربزرگ ها.

عکاسی در آتلیه

عکاسی شاخه های مختلفی دارد که یکی از پرطرفدارترین و رایج ترین آن ها عکاسی در آتلیه می باشد. آتلیه به فضایی گفته می شود که عکاسان با دانش و تسلط کافی با دوربین های عکاسی، لنز ها و نورپردازی و ترکیب بندی استیج عکاسی تنظیمات مناسب عکاسی را انجام داده و شروع به عکاسی می نمایند.برای عکاسی در آتلیه در هر بخش بهتر است به متخصص آن مراجعه کنید، اگر برای عکاسی از یک محصول به استودیو عکاسی مراجعه می کنید قطعا تجربه و تسلط عکاس در آن شاخه می باشد، برای عکاسی کودک سعی کنید به آتلیه های کودکی مراجعه کنید که تجربه کافی برای عکاسی تخصصی کودک داشته باشند.

دکور و طراحی صحنه

آتلیه کودک با داشتن دکورهای متنوع می تواند عکس های ماندگاری را ثبت کند، حتما قبل از مراجعه به آتلیه کودک دکورهای آن را از طریق وب سایت یا صفحات فضای مجازی آتلیه بررسی کنید، از قبل انتخاب کنید که کدام دکورها مورد علاقه شما است، اگر قرار بر این است تم اختصاصی برای کودک خود طراحی کنید باید از قبل با آتلیه کودک و تیم طراحی صحنه آن مشورت کنید تا فضای دکوراتیو بهتری بسازید.

لیست خدمات یک آتلیه کودک

عکاسی نوزاد

 • عکاسی نوزاد در خانه
 • عکاسی نوزاد در بیمارستان
 • فیلمبرداری تولد نوزاد
 • آلبوم ژورنال عکاسی نوزاد

عکاسی کودک

 • عکاسی کودک در خانه
 • عکاسی کودک در فضای باز
 • عکاسی کودک مختص آلبوم رشد
 • فیلمبرداری بازی و سرگرمی کودک
 • آلبوم ژورنال رشد کودک

عکاسی بارداری

 • عکاسی بارداری در خانه
 • عکاسی بارداری در فضای باز
 • عکاسی جشن تعیین جنسیت
 • فیلمبرداری دوران بارداری
 • آلبوم ژورنال بارداری

عکاسی جشن تولد

آیا شما هم به فکر ثبت خاطرات جشن تولد کودک خود هستید ولی شرایط برگزاری آن را در خانه ندارین؟ شاید شما هم چیزهایی در مورد برگزاری جشن تولد و عکاسی در آتلیه تولد به گوشتان خورده اما دقیقا نمی دانید آتلیه چه خدماتی ارائه می دهد. آتلیه تولد بخشی از یک آتلیه با تم تولد متفاوت است که می تواند شرایطی را فراهم کند که در فضایی خاص و با لباس ها و دکورهای متنوع برای کودک خود این جشن را برگزار کنید.

عکاسی مهدکودک و مدرسه

جشن فارغ التحصیلی از زیباترین مهمانی های مربوط به زندگی فردی هر شخصی است و سن و سال هم نمی‌شناسد! اولین تجربه عکس فارغ التحصیلی مربوط به کودکان مقطع پیش دبستانی و ابتدایی است که هر ساله از طرف مهدکودک‌ها و مدارس در حین جشن پایان سال عکاسی فارغ التحصیلی هم برگزار می‌شود. امروزه مهدکودک ها و خانواده ها جریان اولین حضور فرزندان خود در یک اجتماع را سعی میکنند با فیلمبرداری و عکاسی ثبت کنند، این یکی از بهترین خاطرات کودکان است که در آینده عکس اولین دوستان خود را به یادگار مشاهده می کند.

عکاسی در بیمارستان

نوزادان به هنگام متولد شدن در بیمارستان اصولا روز زیبایی را برای پدر و مادر میسازند هرچند که این روز توام با مقداری استرس می باشد، بنابراین همه ی برنامه ریزی های خود مخصوصا برای عکاسی را از قبل انجام دهید، نکاتی که باید قبل از رزرو وقت عکاسی برای بیمارستان بدانید : در چه بیمارستانی زایمان انجام می شود؟ آیا ایده خاصی دارید که می خواهید برای ثبت آن برنامه ریزی کنید؟ قبل از انتخاب بیمارستان حتما به این نکته توجه کنید که بیمارستان موردنظر اجازه انجام عکاسی به شما بدهد و تیم عکاسی بتواند تجهیزات موردنیاز را به محل زایمان منتقل کند، هرچند عکاسان حرفه ای نوزاد روز عکاسی اصولا تجهیزات خاصی به همراه ندارند و سعی میکنند با کمترین وسیله مثل یک دوربین مناسب و لنز مناسب و چند پارچه و بک دراپ کار خود را به اتمام برسانند اما بهتر از قبل از مراجعه عکاس حتما با بیمارستان و زایشگاه هماهنگی لازم را داشته باشید.

عکاسی فضای باز در آتلیه

عکاسی در فضای اختصاصی و حریم خصوصی حق طبیعی مراجعه کنندگان است، آتلیه های عکاسی که فضای باز دارند که مناسب عکاسی کودک می باشد و کودک در آن میتواند فعالیت کنند از نظر ما اولویت بیشتری برای انتخاب دارد، عکاسی یک شغل شاد و پر جنب و جوش است، بنابراین سعی کنید از فضاهای قدیمی استودیوهای عکاسی فاصله بگیرین و از تکنیک های روز عکاسی فضای باز به همراه نور طبیعی استفاده نمایید.

آشنایی با آتلیه کودک سروش

آتلیه سروش از با سابقه ترین استودیوهای عکاسی در شمال تهران می‌باشد که بیش از 15 سال در زمینه تخصصی عکاسی حرفه ای کودک، نوزاد و بارداری فعالیت می‌نماید. حتما به پیچ اینستاگرام آتلیه سروش مراجعه بفرمایید، از خدمات آتلیه کودک سروش می‌توان به عکاسی کودک، عکاسی نوزاد، عکاسی از دوران بارداری، عکاسی در منزل، عکاسی در فضای باز، عکاسی مد و فشن کودک، عکاسی در سفر و … اشاره کرد.

آتلیه کودک در شمال تهران

مطالب مشابه را ببینید!