عکسهای جالب از ساختمانهایی که چینی ها کپی کردند!

عکسهای جالب از ساختمانهایی که چینی ها کپی کردند!

همه ی ما می دانیم که کمپانی های چینی علاقه ی زیادی به کپی کردن محصولات دیگر کشور ها دارند، از لباس گرفته تا موبایل. ولی این تمام ماجرا نیست. در طول چند دهه ی اخیر کمپانی های مختلف چینی شروع به کپی کردن بناهای معروف و حتی شهرهای دیگر کشور ها کرده اند. تعدادی از این بناهای عجیب را در ادامه می توانید ببینید.

پاریس کوچک یا تاینجاچنگ – نزدیک شانگهای

کپی چینی ها

در نزدیکی های شهر شانگهای، یک برج ایفل تقلبی و یک کپی از میدان شان دو مارس در کنار صدها خانه ی پاریسی خودنمایی می کنند. اینجا شهرک تاینجاچنگ است.

تاینجاچنگ را کمپانی بزرگ «Zhejiang Guangsha Co. Ltd» در سال ۲۰۰۷ ساخت. مساحت تاینجاچنگ ۱۹ کیلومتر مربع است. این شهرک مدرسه و بیمارستان هم دارد. برج ایفل تاینجاچنگ یک کپی ۱۰۸ متری از برج اصلی ۳۲۴ متری است.

Tianducheng-Paris3-550x366

هدف از ساختن تاینجاچنگ به شکل پاریس، جذب افراد ثروتمند و قدرتمند چین بوده است. این شهرک می تواند ۱۰۰۰۰ نفر را در خود جای بدهد ولی تاکنون تنها ۲۰۰۰ نفر جمعیت دارد. به همین خاطر تاینجاچنگ کمی متروکه به نظر می رسد.

ku-xlarge

کپی هال اشتات – هیوزهو

ku-xlarge (5)

هال ‌اشتات، شهری کوچک در ایالت اوبراسترایش، اتریش است. این شهر به عنوان یکی از میراث جهانی یونسکو انتخاب شده است.

در سال ۲۰۱۲ کمپانی China Minmetals Corporation، کپی ای از هال اشتات را با همان ابعاد و با تمام جزئیات در شهر هیوزهو ساخت. ساخت هال اشتات برای این کمپانی ۹۴۰ میلیون دلار خرج برداشت. مسئولان کمپانی در نظر دارند ساختمان های هال اشتات کپی را به چینی های ثروتمندی که به زندگی اروپایی علاقه دارند بفروشند.

20121120-160748

جالب اینجاست که ساکنان هال اشتات اصلا خبر نداشتند چینی ها در حال کپی کردن خانه و زندگی آن ها هستند!

کپی منهتن –  تیانجین

ku-xlarge (2)

این پروژه سال ۲۰۱۱ معرفی شد و هنوز هم در دست ساخت است. تیانجین شهری با ۱۱ میلیون جمعیت در جنوب شرقی شهر پکن است. قرار است چینی ها در این کپی ۴۷ تا از معروفترین برج های منهتن را بسازند. ساخت منهتن چی قرار است در سال ۲۰۱۹ تمام بشود.

And-heres-Chinas-version-of-Manhattan-in-Tianjin-–-complete-with-knock-off-Rockefeller-and-Lincoln-centres-and-its-own-Hudson-River-650x377

پنجره ی دنیا – شنژن

ku-xlarge (6)

Window of the World، شهربازی ۴۸ هکتاری در غرب شهر شنژن است. این پارک پر است از کپی های بناها و مکان های دیدنی دنیا. در کل حدود ۱۳۰ ماکت در این پارک وجود دارد.

برج ایفل ۱۰۸ متری شهربازی، بیشتر از بقیه ی بناها جلب توجه می کند ولی برج ایفل تنها بنای شگفت انگیز پنجره ی دنیا نیست. کپی هایی از بناهایی مثل برج کج پیزا، اهرام مصر و تاج محل هم در این شهر بازی وجود دارند.

SANYO DIGITAL CAMERA

لندن کوچک یا تیمز تاون – نزدیک شانگهای

ku-xlarge (3)

تیمز تاون کپی یک شهر کوچک انگلیسی است که در سال ۲۰۰۶ توسط کمپانی  Shanghai Hengde Real Estate ساخته شد. تیمز تاون پر است از خانه های انگلیسی، باجه های تلفن قرمز رنگ و خیابان هایی با نام هایی مثل آکسفورد و کوئین. این شهر حتی یک رودخانه ی مصنوعی به نام تیمز هم دارد.

مسئولان کمپانی  Shanghai Hengde Real Estate به هدفشان رسیدند. تیمز تاون آنقدر شبیه شهرهای انگلستانی ساخته شده است که بعضی از اهالی انگلستان تصمیم گرفتند از این کمپانی شکایت کنند.

ku-xlarge (4)

اما با این حال تیمز تاون یک شهر متروکه است. قیمت خانه های تیمز تاون آنقدر بالاست که کمتر کسی می تواند در آنجا زندگی کند. سازندگان تیمز تاون حدود ۳۰۰ میلیون دلار برای ساخت آن خرج کرده اند و تقریبا هیچ سودی هم نبرده اند.

منبع : 1nafar.ir

مطالب مشابه را ببینید!