عکس های ماریو کوتیلار بازیگر فیلم اصغر فزهادی

تصاویر ماریو کوتیلار بازیگر زن اسکار گرفته فیلم جدید اصغر فرهادی

«ماریو کوتیلار»، بازیگر سرشناس برنده‌ی جایزه‌ی اسکار در فیلم جدید «اصغر فرهادی» مقابل دوربین خواهد رفت.

ماریو کوتیلار

کمپانی «ممنتو فیلمز» که تهیه و تولید پروژه‌ی فیلم جدید «اصغر فرهادی» را در اختیار دارد، روز گذشته (پنج‌شنبه) در جشنواره‌ی کن اعلام کرد، «ماریو کوتیلار»، بازیگر فرانسوی برنده‌ی اسکار نقش اصلی فیلم جدید فرهادی خواهد بود.

«الکساندر ماله گی»، از مقامات ارشد کمپانی «ممنتو فیلمز» در این‌باره اعلام کرد: از اینکه ماریو کوتیلار در این ماجراجویی شگفت‌انگیز به ما پیوسته است بسیار خوشحالم.

به گزارش اسکرین دیلی، «ماله گی» که توزیع فیلم‌های قبلی فرهادی «جدایی نادر از سیمین» و «درباره‌ی الی» را در فرانسه برعهده داشته، برای اولین‌بار است که تهیه‌کننده‌ی فیلمی از فرهادی می‌شود.

کمپانی «ممنتو فیلمز» از هم‌اکنون در جشنواره‌ی کن حق پخش فیلم جدید فرهادی را برای توزیع‌کنندگان بین‌المللی به فروش گذاشته است.

این فیلم که هزینه‌ی ۱۱ میلیون یورویی برای ساخت آن اختصاص یافته است، از پاییز امسال در پاریس مقابل دوربین خواهد رفت. این برای اولین‌بار است که اصغر فرهادی در خارج از ایران فیلم می‌سازد.

بر اساس این گزارش، جزئیات پروژه فیلم جدید فرهادی درحالی هنوز اعلام نشده است که این کارگردان برنده‌ی اسکار نگارش فیلمنامه را به پایان رسانده است. با این حال «الکساندر ماله گی» اعلام کرده است، این فیلم اثری اجتماعی عاطفی در حال و هوای «جدایی نادر از سیمین» خواهد بود که با پیچیدگی‌هایی که در داستان آن وجود دارد، دارای حس تعلیق است که مخاطب را تا انتها با خود می‌کشاند.

اصغر فرهادی در گفت‌وگو با مجله‌ی «فیلم فرانسه» اعلام کرد: هدف من این است که بیننده‌ی فیلم من به جای گرفتن پاسخ، با طرح پرسش مواجه شود. چیزی که دنیای امروز بیش از هرزمانی به آن نیاز دارد. دادن پرسش‌های جدید به پاسخ‌های قدیمی. شاید این سینما را بتوان سینمای کنجکاو نامید.

«ماریو کوتیلار» که روز گذشته برای فیلم نامزد نخل طلای «استخوان و زنگار» ساخته‌ی «ژاک آئودیار» پا بر روی فرش قرمز جشنواره‌ی کن گذاشت، در سال ۲۰۰۷ با فیلم «زندگی صورتی» موفق به کسب جایزه‌ی اسکار، گلدن‌گلوب و جایزه‌ی سزار بهترین بازیگر زن شد. وی در سال ۲۰۰۴ مورد تقدیر ویژه‌ی جشنواره‌ی کن قرار گرفت.

این بازیگر ۳۷ ساله که در آخرین فیلم وودی آلن با عتوان «نیمه‌شب در پاریس بازی کرده است، هم‌اکنون در پروژه‌ی فیلم «شوالیه‌ی تاریکی برمی‌خیزد» مقابل دوربین رفته است.

ماریو کوتیلار

ماریو کوتیلار

ماریو کوتیلار

مطالب مشابه را ببینید!