گردشگری, سفر مدل لباس, عکس, سریال, آهنگ
مجله تاپ ناز / مطالب جالب / اختصاصی تاپ ناز / عکس های متفاوت از دختران پارکور کار ایرانی
loading...

عکس های متفاوت از دختران پارکور کار ایرانی

تصاویر جالب دختران ایرانی پارکور کار

به گزارش دیلی خبر ورزش بانوان ایرانی همواره کنجکاوی مردم جهان را به دنبال داشته به طوری که رسانه های مختلف ایرانی و خارجی تلاش کرده اند با گزارش های گوناگون به این کنجکاوی پاسخ بدهند. پارکور زنان ایران هم بسیار ساده نشان از آن دارد که زنان ایرانی می توانند با مانتو و روسری از دیواری به دیوار دیگر بپرند و پس از چرخ کوتاهی در هوا روی پا فرود آیند و تعادل خود را حفظ کنند.بر خلاف بسیاری ورزش‌های دیگر برای تمرین پارکور نیاز به زمین یا ورزشگاه خاص و ویژه ای نیست. سالن‌های ورزشی، پارک ها، زمین‌های بازی و سازه‌های نیمه ساخت رها شده برای تمرین این ورزش کافی است.
پارکور دختران
زنان ایرانی اجازه ندادند تفکیک جنسیتی نوشته و نانوشته در این کشور آنان را از این ورزش خط بزند. آنان با همان حجاب و پوشش مرسوم ایران در خیابان ها و زمین ها، ورزش پارکور را تمرین می کنند.مریم راد سرپرست بانوان هیتال پارکور ایران است. او که ۲۸ سال دارد، فوق لیسانس تربیت بدنی گرایش فیزیولوژی وتغذیه ورزشی خود را از دانشگاه آزاد دریافت کرد. راد با کمربند مشکی دان ۴ تکواندو سرپرستی ۵۰ تراسور (پارکور کار) را به عهده دارد. تراسورهای او دختران نوجوان و زنان جوانی هستند که این ورزش که ذات نظامی دارد را در باشگاه یا سطح شهر تهران تمرین می کنند.
پارکور دختران
پارکور در اواخر دهه ۸۰ در فرانسه از سوی داوید بل به شکل مدون امروزی درآمد. او ایده اصلی این ورزش را از پدرش ریموند بل گرفت. ریموند بل که سرباز فرانسوی جنگ ویتنام بود ترکیب دو و پرش را روشی کارا برای حفظ جان خود و همرزمانش می دید.این ورزش هیجان را به بسیار فیلم های هالیوودی مثل منطقه بی ۱۳ و یاماکاسی آورد. این هیجان راه خود را به خیابان های ایران باز کرد و میان دختران و پسران ایرانی محبوبیت ویژه پیدا کرد.
پارکور دختران
مریم راد در این باره به آژانس خبری فرانسه گفت: «ما مشکلات زیادی داریم اما همه تلاشمان را می کنیم که این موانع را از سر راه برداریم. چون ما عاشق پارکور هستیم.»لباس های گشاد برای چنین ورزش های پرتحرکی مناسب است اما مرتب کردن روسری و دستی به مو کشیدن پس از هر پرش سخت به نظر می رسد. اما بانوان ایرانی که به آن عادت دارند به نوعی روسری را آن قدر که خارجی ها می بینند و حس می کنند، حس نمی کنند.بانوان تراسور همان طور که موفقیت را فقط از آن مردان تراسور نمی بینند، خطر افتادن و زخمی شدن را فقط مخصوص مردان تراسور نمی بینند و اجازه نمی دهند بهانه زخمی شدن سد راهشان شود.
پارکور دختران
راد می گوید: «بعضی وقت ها مردم به ما خرده می گیرند که این ورزش برای دخترها نیست. می گویند ما باید در خانه بشینیم و بافتنی ببافیم. نمی توانند تصور کنند دخترها مانند پسرها ورزش کنند.»وی با یادآوری مشکلاتی که دارند می گوید معمولا یکی از اعضای مرد باشگاه را با خود همراه می کنند تا کسی مزاحمشان نشود.اما همیشه هم پرمشکل نیستند. راد از ابراز علاقه مردمی می گوید که می خواهند با آن ها تمرین کنند. او حتی به یاد می آورد: «پیش آمده که پلیس جلوی ما را گرفت اما برایشان توضیح دادیم که پارکور فقط یک ورزش است، ابراز علاقه کردند و جویا شدند که چطور می توانند به باشگاهی بپیوندند و پارکور تمرین کنند.
[امتیاز دهنده: 1 نفر و میانگین امتیاز: 3]
loading...

11 دیدگاه ها

 1. وای حسودیم شد.کجا میشه یاد گرفت .منم دوست دارم از این کارا.آدمین عزیز کجا ما باید بریم یاد بگیریم؟

 2. خوب مونیکا جان تو اینترنت سرچ کن ببین چی پیدا میکنی در این مورد

 3. درسته علی آقا .برم سرچ کنم .

 4. باعث تعجبه !!!!!!!!دخترا نه از این جور کارا خوششون میاد نه بلدا .واقعا افرین.من خودم میرم تکنو ولی زیاد دووم نیاووردم ادم دست وپاش میشکنه خیلی خطرناکه این کارا من یکی واقعا حسودیم میشهم..

 5. وهمینم که حجابشونو حفظ کردن خیلی خوبه.ازاین کارشون خوشم اومد

 6. از این ورزش متنفرم به درد دزد ها می خوره

 7. درکل اینکارا مناسب زنها نیست مردی گفتن زنی گفتن…..وقتی میگن زن یعنی باید اون لطوفت خاص زنانه روداشته باشه نه خشونت مردانه…….حالا بگذریم آفرین به هرحال کلی زحمت کشیدن وهرکسی علاقه واستعدادی داره

 8. افرین به این دختران پارکور کار…….پارکور هم ورزشه دیگه ….
  دختر پسر نداره دیگه…
  هرکسی بر حسب علاقش دنبال یه چیزی میره….

 9. واقعا خیلی چرت تموم میشه.

 10. ههه انگار شما غاطی کردیده..
  این یه نوع ورزشه و ورزش پارکور تبعیض جنسیتی نداره
  شاید فک کنید که حرکاتش خشنه
  ولی نه تنها خشن نیست بلکه از اصول ژیمناستیک که خیلی هم با بدن خانوما و نرمی ذاتی ای که بدن خانوما داره پیروی میکنه..
  و در ضمن هیچ ربطی به لطافت زنانه و مردانه نداره..
  شما اگه یبار از نزدیک حرکاتو ببینید به راحتی لطافت توش رو حس میکنید
  به خصوص پارکور فری رانینگ..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *