مجله تاپ‌ناز‌

غذاهای آنتالیا + معرفی خوشمزه ترین غذاهای آنتالیا که باید امتحان کنید

غذای های خوشمزه آنتالیا + عکس های این غذاهای لذیذ

آنتالیا یکی از شهرهای گردشگی ترکیه است که بسیار پیشرفت داشته است و البته غذاهای خوشمزه ای هم دارد. در این بخش غذاهای خوشمزه آنتالیا را معرفی می کنیم.

آنتالیا در طی سال های گذشته بسیار پیشرفت داشته است و یکی از مراکز جذابب برای گردشگران به حساب می آید که از تمام نقاط دنیا و از جمله ایران به آن سفر می کنند و سرمایه گذاری می کنند. رستوران های آنتالیا هم غذاهای متنوع و خوشمزه ای دارند و اگر به این شهر سفر می کنید باید غذاهای خوشمزه آن را حتما میل کنید.

شهر انتالیا د جوار دریای مدیترانه قرار گرفته است و به همین دلیل غذاها این منطقه هم شامل محصولات دریایی، میوه ها و سبزیجات خاص است که عطر و طعم مدیترانه ای دارند.

آنتالیا غذاهای محلی زیادی از جمله می توان به لابا (laba)، سالاد پیاز (Taratorlu piyaz)، هیبش (hibeş)، کباب ساج (sac kavurması)،شاکشوکا (saksuka)، کباب تنوری (tandir kebabı)انواع بورک (borek)، کشکک (keskek) اشاره کرد.

در ادامه این غذاها را بررسی می کنیم و تصاویر خوشمزه ای از غذاهای آنتالیایی مشاهده می کنید.

غذاهای آنتالیا

ساج کباب

ساج وسیله ای شبیه به ماهی تابه است که برای تهیه نان از آن استفاده می کنند. در آنتالیا از این وسیله برای تهیه غذایی از گوشت گاو استفاده می شود و نام غذا هم برگرفته از آن (sac kebabi) است. از جمله مواد اولیه این غذا می توان به گوشت گاو، پیاز، فلفل، کوجه فرنگی، نمک و دیگر ادویه ها اشاره کرد.

غذاهای آنتالیا

کباب تنوری بره

این غذا هم بسیار محبوب است و می توان گفت خوشمزه ترین غذایآنتالیا است. کباب تنوری بره با گوشت بره و ادویه هایی مانند آویشن پخته می شود و طعم ترد و لذیذی دارد.

غذاهای آنتالیا

بورک

این غذا ترکیبی از خمیر یوفکا و دیگر مواد غذایی است. در تمام نقاط کشور ترکیه با مواد (گوشت، انواع سبزیجات و …) و شکل های مختلفی مانند رول و لقمه و … این غذا به وفور یافت می شود.

غذاهای آنتالیا

هیبش

این غذا نوعی سالاد است که دارای ترکیباتی مانند سیر، لوبیای سفید، روغن زیتون، سرکه، لیموی تازه و ارده به عنوان چاشنی در کنار دیگر غذاها به ویژه محصولات دریایی عرضه می شود. هبیش هم ترکیبی مشابه به پیاز دارد و در آن به جای لوبیا از ادویه جات مختلفی استفاده می شود.

غذاهای آنتالیا

شاکشوکا

saksuka یکی از چشنی ها یا به عبارتی دورچین است که دارای ترکیباتی مانند سبزیجات تازه مانند بادمجان، فلفل و گوجه فرنگی با سس مخصوص در کنار غذاها سرو می شود.

غذاهای آنتالیا

ماهی با سس سیر تابه ای

آنتالیا شهری ساحلی است و به همین دلیل محصولات دریایی مانند میگو، ماهی و … با چاشنی های ختلف و با دورچین های متفاوت عرضه می شود. اگر طرفدار غذاهای دریایی هستید، رستوران های دریایی آنتالیا را باید مد نظر داشته باشید. یکی از غذاهای دریایی معروف ماهی با سس سیر تابه ای taratorlu balik tavasi است .

غذاهای آنتالیا

آنتالیا به دلیل شرایط آب و هوایی و محیطی خبی که دارد برای پرورش سبزیجات تازه مناسب است و دسرهای آنتالیا هم از همین محصولت تهیه می شوند. از دسرهای خوشمزه می توان به دسر بادمجان، دسر کدو تنبل، ملاس نارنج و ترنج اشاره کرد.

آنتالیا به دلیل آب و هوای معتدلی که دارد محیطی مناسب برای رشد و پرورش مرکباتی مانند لیمو، پرتقال، گریپ فروت، نارنج، ترنج و … می باشد. اهالی این شهر مرباهای خوشمزه ای با این میوه ها درست می کنند که اگر به بازارهای محلی سر بزنید می توانید تهیه کنید.

مطالب مشابه را ببینید!