مجله تاپ‌ناز‌

غذاهایی که چاق نمی کنند + برای لاغر شدن شب ها چه بخوریم

غذاهایی که چاق نمی کنند

خیلی از افرادی که می خواهند لاغر شوند، اشتباهاتی در غذا خوردن دارند که باعث چاقی بیشتر آنها می شود. بعضی ها شب غذا نمی خورند که عادتی نادرست است. در این مطلب غذاهایی را به شما معرفی می کنیم که چاق نمی کنند و شب ها می توانید با خیال راحت این غذاها را میل کنید.

 

6 وعده غذایی خوب که می توانید شب بخورید و لاغر شوید

خیلی از مردم مایل هستند که شکل و ظاهر خوبی داشته باشند ولی نمی توانند وعده غذایی شب خود را حذف کنند، اگر شما هم اینگونه هستید پس این بخش تناسب اندام تاپ ناز را دنبال کنید تا غذاهای مفیدی را به شما معرفی کنیم که می توانید شب ها میل کنید و اضافه وزن هم نداشته باشید.

غذاهایی که معرفی کرده ایم اجازه نمی دهند که شما چاق شوید، بلکه مشکلات گوارشی و بی خوابی شما را هم حل می کنند. شما باید غذای عاقلانه ای انتخاب کنید و کمی از آن را برای وعده شام بخورید. به یاد داشته باشید که با میل کردن این غذاها اصلا چاق نمی شود پس نباید استرس داشته باشید.

شام نخوردن با هدف لاغری چه عوارضی دارد؟

خیلی از مردم شب ها غذا نمی خورند و تصور می کنند که با خوردن شام ممکن است دچار اضافه وزن شوند که این فکر اشتباه است و اگر شما ساعت مشخصی را برای خوردن شام در نظر بگیرید و از غذاهای مناسب استفاده کنید هیچ مشکلی برای شما ایجاد نمی شود.
این هم اثبات شده است افرادی که شب ها در زمان مشخص شام می خورند دارای زندگی سالم تری هستند و از زندگی هم لذت بیشتری می برند. پس باید شب ها شام بخورید و این شام باید حاوی پروتئین و ویتامین باشد و سبزیجات و میوه ها گزینه مناسبی هستند.
به یاد داشته باشید که بهترین موقع برای خوردن شام، حداقل 2 ساعت قبل از خوابیدن است.
افرادی که مدت طولانی غذا نمی خورند، بیشتر گرسنه می مانند و در نخستین وعده غذایی که میل خواهند کرد، بیشترین مقدار غذا را می خورند که این کار اشتباه است و می تواند باعث آسیب رساندن به شما بشود و حتی ممکن است باعث ایجاد دیابت نوع دو به دلیل عدم تعادل قند شود.

برای لاغری بهتر است به مقدار پروتئینی که شب می خورید اهمیت بدهید

میزان پروتئین هایی که می خورید باید مناسب باشند تا اضافه وزن نداشته باشید. برای اینکه زیاد از حد نخورید، می توانید غذایتان را در یک بشقاب سرو کنید و از آشپزخانه کمی دورتر غذا بخورید تا هوس خوردن غذای بیشتر را نداشته باشید. بدین ترتیب غذای شما بیشتر کنترل می شود و بهتر می توانید به این امور رسیدگی کنید.

توصیه می شود از خوردن غذاهای شیرین و سرخ کرده هم خودداری کنید.

وعده های غذایی مناسب برای شب

 

هوموس (Hummus)و سبزیجات
ماده اصلی در هوموس نخود می باشد. اگر این غذا را استفاده می کنید لازم است بدانید که این غذا حاوی و غنی از ویتامین B6 می باشد. بهترین مکمل برای این غذا، سبزیجات است و می توانید آن را با سبزیجات مخلوط کنید و استفاده کنید.
ذرت 
ذرت می تواند یک وعده غذایی مناسب باشد (منظور ما ذرت پخته شده است ، نه کنسرو شده).استفاد از این غذا می تواند کلسترول اضافی را از بین ببرد و همچنین از انباشته شدن چربی جلوگیری می کند.اگر خوردن آن کمی سخت بود می توانید از مقدار اندکی نمک استفاده کنید.
ماهی سفید
اگر شما به دنبال خوردن غذای سالم و مغذی هستید ، بهترین گزینه ماهی سفید است که از اضافه وزن در شما جلوگیری خواهند کرد.در موارد بالا ، ما بیشتر ماهی سفید را توصیه می کنیم ومی تواند در لاغری و کاهش وزن بسیار مناسب باشند .
تخم مرغ
تخم مرغ غنی از پروتئین است و همچنین حاوی اسید آمینه نیز است . بهترین راه و یا سالم ترین راه برای خوردن آن ، حالت آب پز می باشد و اگر تصمیم به خوردن تخم مرغ کردید سعی کنید که در پختن آن از روغن استفاده نکنید.
آجیل و پنیر
تکه کوچکی از پنیر حاوی 100 کالری می باشد که می توان از این نتیجه گرفت که خوردن مقدار کوچکی از پنیر در روز کافی است و نباید از حد مناسب و مطلوب آن بگذرید.
پنیر غنی از tryptophan ، پروتئین و کازئین می باشد . برخی از مطالعات نشان می دهند که کازئین می تواند سوخت و ساز بدن را تسریع کند .
اگر می خواهید می توانید پنیر را با انگور و آجیل بخورید که حاوی ملاتونین است که بسیار مناسب است . همچنین ملاتونین برای افرادی که مشکل خواب دارند ، بسیار مناسب است و می تواند مشکل این افراد راه حل نماید و این در صورتی امکان پذیر است که شما قبل از خواب ، از آن استفاده کنید.
پوره کدو تنبل و بوقلمون
یکی از بهترین غذاها که تقریبا صفر کالری دارد ، پوره کدو تنبل است. گوشت بوقلمون نیز یک منبع عالی و غنی از tryptophan و پروتئین سالم است و هضم آن بسیار ساده تر و آسان تر از مرغ است . بنابراین ترکیب این دو می تواند باعث سیری شما شود و استفاده از آن به شما کمک می کند که از اضافه وزن خودداری نمایید و به وزن ایده آل خود برسید.

مطالب مشابه را ببینید!