مجله تاپ‌ناز‌

فانتزی جنسی چیست؟ آشنایی با فانتزی های سالم و مخرب جنسی

انواع فانتزی جنسی و تاثیر آن بر زندگی

افراد بعد از دوران بلوغ تخیلاتی را در ذهن خود پرورش می دهند ، هرچند ممکن است تصورات گاهی با واقعیت منطبق نباشد و در اثر عوامل مختلفی در ذهن شکل بگیرند.

برخی افراد ممکن است فانتزی های عاشقانه و برخی نیز فانتزی های خشن داشته باشند به طور کلی فانتزی هایی که در ذهن شکل می گیرد افراد را به سوی تمایلاتی برده که دوست دارند این فانتزی ها را در واقعیت هم تجربه کنند و به همین خاطر است که فانتزی های جنسی می‌تواند اثر مستقیم بر رابطه جنسی زوجین داشته باشد.

فانتزی جنسی که از آن در علم سکسولوژی به فیتیش نیز یاد می شود به رفتاری گفته می شود که فرد در مورد رابطه جنسی در ذهن و تخیل خود شکل می دهد.

فانتزی جنسی بیشتر جنبه ی روانی را پوشش می دهد و در معنای آسان تر تفکراتی است که مردان و زنان را تحریک می کند تا در رابطه جنسی از این فانتری ها استفاده کنند.

حدود فانتری جنسی

فانتزی جنسی با تحریک جنسی و مطالبات و ارگاسم های متناوب است، خانم هایی که فانتزی های جنسی زیادی دارند تمایل بیشتری به رابطه جنسی و همچنین رضایت بیشتری نیز از رابطه جنسی دارند.

آیا  محتویات فانتزی های جنسی اهمیت دارد؟

فانتزی جنسی در برخی از قسمت های رابطه اشکالی ندارد و تا زمانی که برای رابطه جنسی زوجین مفید باشد لازم است ولی اگر در تمام مدت رابطه فرد دیگری را در ذهن خود تصور و تجسم کنند فانتزی جنسی خطرناک است و آن رابطه به کمک نیاز دارد.

آیا فانتزی جنسی به مشکلات جنسی کمک می کند؟

یکی از راهکار های تحریک مردان برای نعوظ و تحریک جنسی استفاده از فانتزی جنسی است و همچنین در طول رابطه جنسی فانتزی ها می توانند به ارضای جنسی کمک کنند.

آیا داشتن فانتری جنسی بد است؟

فانتزی جنسی غیر طبیعی نیست و هر کسی می‌تواند در تصور و تخیل خود فانتزی جنسی داشته باشد، اما گاهی اوقات تصوراتی به عنوان فانتزی در ذهن به وجود می آید که ممکن است برای خود شخص و اطرافیان آن خطر آفرین باشد در این موارد می توان از روانشناس و همچنین پزشک کمک گرفت، اما اکثر فانتزی های جنسی خطرآفرین نیستند.

مطلب مشابه: بهبود رابطه جنسی و لذت بیشتر با 5 روش موثر

آیا فانتزی های جنسی باید بین زوجین مطرح شوند؟

این تخیلات و تصورات در ذهن مل شکل می گیرد و نمود بیرونی و خارجی ندارد بنابراین لازم نیست که زوجهین آن را با هم در میان بگذارند .

می توان آنها را در ذهن و خیال نگه داشته و به واسطه آن ها از رابطه جنسی لذت بیشتر برد ،البته در صورتی که زوجین این موارد را به اشتراک بگذارند به این معنا نیست که دچار فساد شده اند یا از رابطه جنسی خود نارضایتی دارند.

چرا برخی افراد از فانتزی جنسی لذت بیشتری می‌برند ؟

گاهی اینطور به نظر می رسد که برخی افراد از فانتزی جنسی لذت بیشتری می برند تا رابطه ی واقعی اما باید گفت این تصور صحیح نیست و در واقع این افراد برای تحریک پذیری و لذت بیشتر در رابطه ی جنسی خود فانتزی های زیادی را در سر می پرورانند و به این معنا نیست که آنها از فانتزی بیشتر لذت می برند یا رابطه ی جنسی برایشان اهمیتی ندارد.

کدام فانتزی ها رایج هستند؟

 • رابطه همزمان با چند نفر
 • تصور محل خاصی برای رابطه
 • فانتزی های رایج در مورد حرکات و حروف جنسی از سوی همسر
 • داشتن رابطه جنسی دهانی

فانتزی جنسی ناسالم و غیر طبیعی

 • رابطه خشن و سلطه گرا
 • رابطه جنسی با چند نفر
 • رابطه همجنس باهم
 • رابطه جنسی ضربدری
 • فیتیش های نا متعادل و ساختارشکنانه
فانتزی جنسی

اگر از فانتزی های جنسی خوشمان نیامد چگونه آن را مطرح کنیم؟

از همسر خود ، بخاطر شجاعت و صداقتش در مطرح کردن فانتزی تشکر کنید زیرا اون دنیا و تصورات ذهنی خود را با شما در میان گذاشته ،سپس جزییات تخیلش را جویا شوید و باهم سناریوی جدید و بهتری طراحی کرده و بخشی از آن را انجام دهید در طول گفت و گو سعی کنید آرامش خودتان را حفظ کنید و گزینه هایی که می دانید برایش جذاب است را به اون پیشنهاد دهید.

فانتزی جنسی با تصور دیگران و خیانت

اصلی ترین دلایل این امر تماشای فیلم های مستهجن و همچنین تاثیرات پورن بر روی افراد است،  تماشای این فیلم ها باعث نارضایتی افراد رابطه جنسی و عدم لذت از رابطه جنسی است.

البته باید توجه داشت که مشکلات روانی نیز از جمله دلایل فانتزی جنسی با دیگران و خیانت محسوب می شود ،در صورت بروز چنین مشکلاتی بهتر است با افراد متخصص گفت‌وگو کرده و مشورت های لازم را بگیرید.

آیا نداشتن فانتزی جنسی باعث عدم ارگاسم می شود؟

گاهی برخی از زوجین با اینکه نمی دانند فانتزی جنسی چیست اما در تصور شان به ارگاسم میرسند، بنابراین عدم ارگاسم میتواند در اثر عدم تحریک ذهنی باشد.

برای رسیدن به ارگاسم توجه به علایق و تمایلات همسرتان در رابطه مهمترین عامل است هر چقدر اطلاعات شما از علاقه، انگیزه و تحریک همسرتان بیشتر باشد ارگاسم نیز سریع تر اتفاق می افتد.

مزایای فانتزی جنسی به صورت کلی

 • افزایش تحریک و لذت جنسی و همچنین آمادگی بیشتر زوجین در برانگیختن یکدیگر
 • امتحان تجربه های جدید و همچنین ارضای حس کنجکاوی
 • فانتزی های جنسی به افراد خجالتی کمک می کند که با تصور موقعیت و خیال پردازی بتوانند در رابطه جنسی راحت تر و آزادانه تر عمل کنند.

گاهی فانتزی های جنسی از حد تعادل خود فراتر رفته و فرد را با اختلال مواجه می کند که نه تنها باعث آسیب به خود بلکه می تواند رابطه جنسی اش را نیز با اختلال مواجه کند. بهتر است در این مواقع به افراد متخصص و مشاور در این حوزه مشورت کنید.

مطلب مشابه: کشش جنسی | چطور باعث افزایش کشش جنسی برای رابطه جنسی بهتر شویم؟

مطالب مشابه را ببینید!