مجله تاپ‌ناز‌

فلاش تانک چیست؟

احتمالا برایتان پیش آمده که در توالت ها وجود یک مخزن نصب شده روی دیوار، نظرتان را به خود جلب کرده باشد. یا ممکن است روی توالت های فرنگی متوجه وجود یک کلید شده باشید، با فشردن آن مقداری آب با فشار به داخل کاسه توالت وارد می شود. فلاش تانک یا سیفون دستگاهی مکانیزه است که برای ذخیره مقدار معینی آب یا مایعات و تخلیه پرفشار آن به یک سطح تعبیه میشود.

البته فلاش تانک صرفا برای توالت طراحی نشده و بسته به اندازه و مکانیزم آن برای مصارف صنعتی هم مورد استفاده قرار میگیرد.

اما در اینجا ما به بررسی فلاش تانک هایی در اندازه های خانگی و مورد استفاده در توالت ها میپردازیم.

اگر قصد خرید یا نصب فلاش تانک در منزل یا محل کار خود برای توالت ایرانی یا فرنگی دارید. یا می خواهید اطلاعاتی راجع به انواع فلاش تانک ها مکانیزم آن ها یا این که فلاش تانک چطور کار میکند؟ این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

انواع فلاش تانک

فلاش تانک ها عموما در دو نوع ساخته میشوند:

 • فلاش تانک روکار
 • فلاش تانک توکار

فلاش تانک روکار همان دستگاهی است که مخزن، لوله کشی و اتصالات آن را همه ما در بسیاری از دستشویی های ایرانی روی دیوارهای توالت دیده ایم.

این دستگاه بخاطر نصب اجزای آن بر روی دیوار روکار نامیده میشود. (گاهی به دلیل لوله کشی تو کار و پیش بینی نصب فلاش تانک در زمان ساخت توالت، تنها چیزی که از دستگاه در دید ما قرار دارد همان مخزن آن است. امروزه بیشتر توالت های ایرانی دارای فلاش تانک روکار اینگونه هستند.)

اما فلاش تانک توکار ایران آن دستگاهی است که تمامی اجزا و حتی مخزن آن به گونه ای نصب شده که تنها یک کلید تخلیه (ضامن رهاسازی آب از مخزن) در دید و دسترس ماست.

به این شکل که امروزه توالت های فرنگی فلاش تانک سرخود هستند. یعنی در زمان ساخت توالت فرنگی یک فلاش تانک کامل داخل آن تعبیه شده و در هنگام نصب سیفون هم نصب می شود تا استفاده کننده به راحتی و تنها با فشردن کلید روی توالت از آب ذخیره شده در مخزن برای شست و شوی کاسه توالت استفاده نماید.

اما در توالت های ایرانی امکان نصب این دستگاه روی کاسه توالت نیست و تنها راه توکار نمودن آن در زمان ساخت دیوارهاست. به این شکل که باید درون دیوار توالت لوله کشی مناسب انجام شود و جای کلید تخلیه روی دیوار به گونه ای که در دسترس و قابل استفاده آسان باشد ایجاد شود.

امروزه در ساخت توالت های ایرانی عمدتا از مدل توکار این دستگاه استفاده می شود و سازندگان ساختمان تمایل بیشتری برای خرید و نصب فلاش تانک توکار ایران نشان می دهند.

فلاش تانک چیست؟

فلاش تانک چگونه کار میکند؟

انواع فلاش تانک معمولا از یک مکانیزم کلی و اجزا و قطعاتی ساخته شده اند که در عملکرد شباهت بسیاری به یکدیگر دارند. اما این عملکرد نسبت به طراحی و مدل آن می تواند کمی متفاوت باشد.

به طور کلی این دستگاه به این شکل عمل میکند که مقداری آب در مخزن خود ذخیره نگه می دارد. تا زمانی که با زدن کلید یا کشیدن شاسی ضامن آن درپوشی که روی خروجی آن قرار دارد به وسیله مکانیزم داخلی دستگاه بالا می آید و نگه داشته می شود. آب ذخیره شده تخیله می شود و بعد درپوش روی خروجی قرار میگیرد. هم زمان مکانیزم دستگاه ورودی آن را آزاد می کند تا دوباره مقداری آب ذخیره کند.

در واقع با کشیدن ضامن آن مانند باز کردن یک سد به مخزن دستگاه اجازه خروج آب ذخیره شده را می دهیم. خروجی زیر دستگاه قرار دارد. با برداشته شدن درپوش آب ساکن در مخزن با فشار زیادی به سمت پایین (لوله تخلیه ای که زیر مخزن دستگاه تعبیه می شود) هدایت شده و از طریق مجراهایی که در کاسه توالت وجود دارد وارد آن می شود.

فلاش تانک چیست؟

تعمیر و نگهداری فلاش تانک

در واقع چون سیفون ها کاملا مکانیکی هستند. هیچ قطعه الکتریکی یا الکترونیکی ندارند و معمولا دچار مشکلات خاصی نمیشوند. میتوان سال ها با خیالی آسوده از آنها استفاده کرد. اما همین قطعات مکانیکی نیز اگر از جنس مرغوبی نباشند میتوانند برایتان مشکل ساز شوند.

پس بهتر است قبل از فلاش تانک ایران به سراغ برندها و فروشگاه های معتبر بروید.

ما در فروشگاه آکونیل فیدار برای شما بهترین برندها را گرد هم آورده ایم تا با اطمینان کالای مورد نظر خود را خریداری کنید.

چرا فلاش تانک ایران را از آکونیل فیدار بخریم؟

فروشگاه آکونیل فیدار دارای بیش از دو دهه تجربه فروش اینترنتی در زمینه شیرآلات، چینی بهداشتی، لوازم آشپزخانه، فلاش تانک، متعلقات و لوازم جانبی است که حاصل این تجربیات اعتماد و همراهی ارزشمند مشتریان ماست.

آنچه در این سالها آموخته ایم این بوده که مشتری همیشه برای ما در اولویت است.

رفع نیازهای مشتریان رسالت کاری این فروشگاه است.

پس با ایجاد راه های ارتباطی گونان حضوری و غیرحضوری،سعی بر آن داشتیم تا تیم پشتیبانی ما همیشه همراه و همیار مشتریان عزیز باشد.

تیم بازرگانی آکونیل فیدار در تلاش است تا با تهیه بهترین اقلام و ارائه بهترین خدمات در صدر جدول بهترین های بازار اینترنتی باشد.

چهار اصل مهم که آکونیل فیدار را بهترین میکند!

 • بهترین قیمت
 • گارانتی محصولات
 • ارسال سریع سفارشات
 • ضمانت اصالت کالا

برخی از برندهای آکونیل فیدار

 • راسان
 • شودر
 • استیل البرز
 • اخوان
 • کی دبلیو سی

برچسب ها : شیرآلات,آکونیل فیدار,راهنمای خرید

مطالب مشابه را ببینید!