مجله تاپ‌ناز‌

فنگ شویی چیست، چه عناصری و چه کاربردهایی دارد؟

اطلاعات در مورد فنگ شویی، کاربرد و عناصر آن

فنگ شویی (风水 fēng shuǐ) در زبان چینی به معنای “آب باد” است و هنر هدایت انرژی طبیعی به نام “چی” (气 qì) است تا برای سلامت، انرژی و ثروت ما مفید باشد. طبق فنگ شویی، چیدمان مناسب اشیا در فضای زندگی ما چی بد را منحرف می‌کند و به چی خوب اشاره می‌کند تا در زندگی ما جاری شود. با کنارگذاشتن عناصر خرافی تر فنگ شویی، بیشتر اصول اولیه این تمرین بسیار کاربردی است.

به‌عنوان‌مثال، فنگ شویی از عناصر طبیعی در دنیای ما مانند نور خورشید یا فضای سبز بهره می‌برد تا بتوانیم بیشتر با تمایلات طبیعی بدن خود هماهنگ باشیم. دانشمندان دریافته‌اند که رنگ‌ها به‌شدت بر روان‌شناسی و فیزیولوژی ما تأثیر می‌گذارند، چیزی که فنگ شویی مدت‌ها پیش روی آن متمرکز بود. فنگ شویی یک هنر باستانی با عناصر بسیار است اما بسیاری از کاربردهای آن امروزه ارتباط چشمگیری دارند، زیرا بر اساس تعامل دیرینه انسان با طبیعت است.

پنج عنصر در فنگ شویی چیست؟

فنگ شویی جهان را به این پنج عنصر تقسیم می‌کند. عناصر بیشتر با رنگ‌ها و همچنین جهت‌ها مطابقت دارند که هر دو برای تصمیم‌گیری در مورد سازماندهی و دکوراسیون فضای زندگی شما ضروری هستند. ابتدا هر یک از عناصر را به‌تفصیل بررسی می‌کنیم.

عنصر آب در فنگ شویی

آب نشان‌دهنده آرامش است اما عنصر احساس است. با مقدار مناسب آب در فضای خود می‌توانید انتظار خرد و الهام داشته باشید. از سوی دیگر اگر آب در فضای شما کم باشد می‌توانید احساس تنهایی، انزوا و استرس داشته باشید.

همه 5 عنصر فنگ شویی باید متعادل باشند تا شما به فضای زندگی ایده‌آل برسید.

عنصر چوب در فنگ شویی

چوب همه چیز در مورد خلاقیت و اصالت است و همچنین به معنویت و آرامش مربوط می‌شود. همچنین می‌توانید با آوردن آن به خانه از قدرت آن برای رشد استفاده کنید. آسان است و نیازی به بازسازی ندارید. هنگام یادگیری نحوه تعادل عناصر فنگ شویی، مهم است که به یاد داشته باشید که می‌توانید از کوچک شروع کنید و فقط کمی از عنصر چوب را در هر اتاق اضافه کنید.

فنگ شویی چیست

عنصر فلزی در فنگ شویی

در فنگ شویی، عنصر فلز تماماً در مورد منطق و وضوح ذهنی است. بنابراین، این عنصر می‌تواند بر تمرکز و مهارت‌های سازمانی شما تأثیر مثبت بگذارد و همچنین توانایی‌های تحلیلی شما را افزایش دهد.

عنصر زمین در فنگ شویی

وقتی در مورد فنگ شویی و 5 عنصر آن صحبت می‌شود، زمین تماماً در مورد قدرت بدنی است. داشتن خانه‌ای پر از وسایل و مصالح خاکی می‌تواند ثبات را در زندگی شخصی و خانوادگی شما به ارمغان بیاورد. زمین به‌خوبی با عنصر چوب کار می‌کند، بنابراین متعادل کردن این دو باعث می‌شود که شما احساس زمین کنید.

عنصر آتش در فنگ شویی

ما بیشتر عناصر فنگ شویی را گذرانده‌ایم، پس وقت آن است که آتش را شروع کنیم! این عنصر در صورت استفاده صحیح، مهارت‌های رهبری شما را بهبود می‌بخشد و اشتیاق شما را افزایش می‌دهد. جسارت و الهام درست در فضایی که با عنصر آتش غنی شده است همراه خواهد شد.

فنگ شویی برای ثروت

فنگ شویی به‌وفور شانس و ثروت را فراهم می‌کند. گفته می‌شود که اگر از روش فنگ شویی برای تزئین یا ساخت خانه خود پیروی کنید، هرگز بدشانسی و انرژی منفی را جذب نخواهید کرد. بیشتر عناصر فنگ شویی به مثبت بودن و انرژی پر جنب‌وجوش می‌پردازند.

حتی رنگ‌های فنگ شویی به‌نوعی نشان‌دهنده ثروت و پول هستند. برخی از عناصر فنگ شویی وجود دارند که دارای انرژی  مثبت هستند و با آنها شانس می‌آورند. در اینجا چند عنصر وجود دارد که می‌توانید آنها را برای نگهداری در خانه / محل کار خود برای جذب ثروت انتخاب کنید.

فنگ شویی چیست

گیاه پول

درخت پول فنگ شویی یک گیاه سرپوشیده است که نام گیاه‌شناسی آن پاچیرا است. قطعاً از شما یک فرد ثروتمند می‌سازد. اگر در خانه خود یک گیاه پول‌دار داشته باشید، شانس و ثروت را خواهید دید، یا به‌این‌ترتیب فنگ شویی می‌گوید. البته این فقط در مورد پرورش یک گیاه پول در خانه شما نیست بلکه در مورد مسیرها نیز هست. نقشه انرژی فنگ شویی باگوا، گوشه شمال غربی خانه شما را برای کارخانه پول فنگ شویی توصیه می‌کند. گیاه پول باید در نزدیکی محلی قرار گیرد که پول خود را در خانه نگهداری می‌کنید.

آب‌نما/تصاویر آب

گفته می‌شود وجود آب‌نما می‌تواند باعث رشد ثروت شود. فواره آب یا تصاویری از جریان آب بر پول و ثروت تأثیر می‌گذارد. مطمئن شوید که چشمه آب، اکسیر فراوانی، در مکان مناسبی قرار دارد تا در واقع ثروت خود را بسازید.

بامبو

داشتن یک بامبو کوچک در خانه نیز می‌تواند نشان‌دهنده رشد ثروت باشد. با بامبو می‌توانید انرژی مثبت و عاقلانه را وارد خانه خود کنید. نشانه تسکین‌دهنده بامبو می‌تواند انعطاف‌پذیری را به ارمغان بیاورد که در واقع راهی برای تقویت مثبت و ثروت به خانه شما است.

گیاهان تصفیه‌کننده هوا

آنها عناصر فنگ شویی هستند که می‌توانید آنها را در خانه یا محل کار خود برای ایجاد ثروت در قفس قرار دهید. این گیاهان انرژی منفی که در خانه شما وجود دارد را از بین می‌برند. خواهید دید که آنها آلاینده‌های خانه را نیز از بین می‌برند و در نتیجه هوا را تصفیه می‌کنند. اگر در خانه شما نگهداری شوند، آنها همچنین قصد دارند صلح، هماهنگی و رفاه را به ارمغان بیاورند. سعی کنید این عناصر را داشته باشید.

فنگ شویی چیست

فنگ شویی برای عشق و شانس ازدواج

نیاز به دوست داشتن و دوست داشته شدن نیاز اساسی انسان است. نکات زیر برخی از اساسی‌ترین راه‌حل‌های فنگ شویی هستند که برای کسانی که می‌خواهند عشق زندگی خود را جستجو کنند و یا برای کسانی که می‌خواهند ازدواج کنند و یا ازدواج خود را مانند قبل با سعادت حفظ کنند توصیه می‌شود. بنابراین از نکات زیر می توانید برای ایجاد عشق و شانس در ازدواج استفاده کنید.

نکته اول: نماد شادی مضاعف

برای زوج‌های متاهل، نماد شادی مضاعف را در داخل اتاق خواب قرار دهید، زیرا نماد بسیار مؤثری از سعادت زناشویی است. با نمایش آن در داخل اتاق خواب شما، این قدرت مرموز را دارد تا به ازدواجی که کهنه شده است یا در زمان کمبود هیجان، انرژی دوباره بخشد. برای ایجاد انرژی شادی بهتر است نماد را به عنوان تصویر آویزان کنید. علاوه بر این، هر زمان که می‌روید می‌توانید یک جاکلیدی نماد شادی مضاعف نیز به همراه داشته باشید.

نکته دوم: نمایش یک جفت اردک ماندارین

می‌توانید با نمایش یک جفت اردک ماندارین در گوشه عشق خود، عشق و ازدواج را تقویت کنید. اردک‌های جفت عشق به عنوان یک نماد قدرتمند عشق و با هم بودن در نظر گرفته می‌شوند. آنها همیشه خوش شانس هستند و به عنوان یک جفت برای ازدواج و خانواده مفید هستند.

نکته سوم: اتاق خود را برای زوج‌های متاهل به رنگ هلویی رنگ نکنید

اتاق خود را برای زوج‌های متاهل به رنگ هلویی رنگ نکنید زیرا انجام این کار باعث دخالت شخص ثالث در رابطه عشقی شما می‌شود.

نکته چهارم: همه به هم ریختگی‌های اتاق خواب را پاک کنید

همه به هم ریختگی‌های اتاق خواب را پاک کنید، به خصوص مواردی که مربوط به روابط بد گذشته یا حتی گزارش‌های بهداشتی ضعیف است. خوب است که آنها را از اتاق دور نگه دارید تا همه پیوندها را با گذشته ناخوشایند قطع کنید.

نکته پنجم: استفاده از نمادهای عشق

راز فنگ شویی استفاده از نمادهای عشق، مانند عکس یا مجسمه‌ها به صورت جفت است. همیشه عکس‌هایی داشته باشید که 2 نفر داخل صحنه باشند. شما باید همیشه 2 میز کنار تخت داشته باشید و فقط مطمئن شوید که همه چیز به صورت جفت هماهنگ باشد.

فنگ شویی چیست

فنگ شویی خانه

وقتی نوبت به پرورش فنگ شویی در خانه می‌رسد، تلاش برای کشف اینکه از کجا شروع کنید می‌تواند بسیار سخت باشد. بنابراین 5 راه آسان زیر را برای ایجاد فنگ شویی در خانه انجام دهید.

ورود خود را روشن کنید

در فنگ شویی، ورود شما نشان‌دهنده چگونگی ورود انرژی به خانه و زندگی شما است. ما می‌گوییم درب ورودی “دهان چی” است. به طور طبیعی، زمانی که می‌خواهید فنگ شویی خوبی در خانه خود ایجاد کنید، ورودی اولین جایی است که باید شروع کنید. با تمیز کردن و حذف هر گونه زباله شروع کنید.  سپس می‌توانید با حذف یا اضافه کردن هر چیزی این فضا را جذاب‌تر و جادارتر کنید. در نهایت، مطمئن شوید که این فضا به‌خوبی روشن است. نور را اضافه کنید یا لامپ‌ها را عوض کنید.

پنجره خود را تمیز کنید

پنجره‌ها نماد چشمان بزرگسالان خانه هستند. برای کودکان، آنها نماد صدای آنها هستند. برای ایجاد فنگ شویی خوب در خانه، پنجره‌های خود را به طور منظم تمیز کنید. پنجره‌های شفاف و تمیز اجازه می‌دهند نور خورشید بیشتری وارد شود.

نور خورشید به طور طبیعی به ما انرژی می‌دهد و ما را بیدار می‌کند. نور خورشید همچنین تمام رنگ‌ها و اشیایی را که می‌بینیم به‌طور پر جنب‌وجوش ارائه می‌کند. بنابراین، خانه‌های ما زمانی که نور بیشتری وارد می‌کنیم، گسترده‌تر، سرزنده‌تر و پرانرژی‌تر می‌شوند.

به درهای خود کمی توجه کنید

در فنگ شویی، درها بیانگر صدا و ارتباطات شما هستند. درها همچنین پورتال‌هایی هستند که در آن فرصت‌ها می‌توانند وارد زندگی شما شوند. به همین دلیل است که درهای شما سزاوار توجه شما هستند. دو چیز وجود دارد که باید به آن توجه کرد. ابتدا مطمئن شوید که تمام درهای شما می‌توانند حداقل تا 90 درجه کامل باز شوند. دوم، بررسی کنید که همه درهای شما به درستی کار می‌کنند. مطمئن شوید که سخت افزار بدون زحمت کار می‌کند و لولاها صدای جیر نمی‌زنند.

موانع موجود در مسیر خود را بردارید

به مسیر روزانه خود در خانه نگاه کنید. از زمانی که از خواب بیدار می‌شوید و از رختخواب برمی خیزید، سپس به حمام می‌روید و همینطور که از در بیرون می‌روید. ما نسبت به تمام موانع فیزیکی که در مسیر روزانه خود داریم حساسیت زدایی می‌کنیم. شاید آن چراغی باشد که سوسو می‌زند یا دری که همیشه می‌چسبد و باید محکم بسته شود. اولین قدم این است که به موانع توجه کنید، سپس با مهربانی تنظیم کنید.

نتیجه گیری

با کنارگذاشتن عناصر خرافی تر فنگ شویی، بیشتر اصول اساسی این تمرین بسیار کاربردی است. به‌عنوان‌مثال، فنگ شویی از عناصر طبیعی در دنیای ما مانند نور خورشید یا فضای سبز بهره می‌برد تا بتوانیم بیشتر با تمایلات طبیعی بدن خود هماهنگ باشیم. دانشمندان دریافته‌اند که رنگ‌ها به‌شدت بر روان‌شناسی و فیزیولوژی ما تأثیر می‌گذارند، چیزی که فنگ شویی مدت‌ها پیش روی آن بود.

مطالب مشابه را ببینید!