مجله تاپ‌ناز‌

فوت و فن خوش پوشی؛ نکات مهم برای خوش لباس بودن و استایل زیبا داشتن

فوت و فن خوش پوشی؛ نکات مهم برای خوش لباس بودن و استایل زیبا داشتن

خوش استایل بودن و شیک پوشی دارای فوت و فن های خاصی می باشد. افراد برای شیک بودن لازم است راز و رموز خاصی را بدانند. این رازها اگر چه بسیار تاثیر گذار هستند اما در عین حال ساده می باشند. این راز های ساده افراد را بسیار خوش تیپ و شیک پوش می کند.

رازهایی درباره خوش پوشی

برای شیک بودن اصلا مهم نیست که فرد جوان باشد یا پیر باشد. علاوه بر این گران قیمت و ارزان قیمت بودن لباس ها نیز تاثیر چندانی بر شیک بودن ندارند. زیرا می توان در هر سنی و هر برند لباسی خوش تیپ بود.

در این مقاله رازهایی در مورد شیک پوشی در اختیار کاربران قرار می گیرد. آن ها با استفاده از این راز ها می توانند به بهترین و شیک ترین ورژن خود درآیند.

لباس های ساده بپوشید

فوت و فن خوش پوشی؛ نکات مهم برای خوش لباس بودن و استایل زیبا داشتن

مهم ترین اصل در مورد خوش پوشی، پوسیدن لباس های ساده و شیک می باشد. در دنیای مد روز لباس های ساده بیشتر از سایر لباس ها مورد توجه قرار گرفته اند. همه ی افراد معروف و کسانی که اهل مد هستند این اصل را رعایت می کنند. هر چه لباس ساده تر و مرتب تر باشد زیبا تر به نظر می رسد.

قطعا همه ما افراد معروف را در سریال ها و اینستاگرام دیده ایم که با وجود لباس هایی بسیار ساده دارای تیپی خاص و فوق العاده می باشند. علاوه بر این افراد هر اندازه که پولدارتر و با نفوذ تر باشند لباس های ساده تری را انتخاب می کنند. به عنوان نمونه می توان از عروس ملکه انگلیس نام برد.

مگان مارکل در روز عروسی اش به ساده ترین حالت ممکن در مراسمش حاضر شد. در عین ساده بودن نیز بسیار زیبا و اشرافی جلوه کرد. بنابراین افرادی که به دنبال شیک بودن هستند. بهتر است ابتدا سادگی را الگوی تیپ خود قرار دهند. همچنین از پوشیدن لباس های عجیب و پیچیده خودداری کنند.

مطلب مشابه: اصول مهم شیک پوشی آقایان؛ نکات ویژه تیپ و استایل مردانه

تناسب هیکل برای خوش پوشی

فوت و فن خوش پوشی؛ نکات مهم برای خوش لباس بودن و استایل زیبا داشتن

تناسب داشتن در خوش پوشی بسیار مهم می باشد. بهتر است افراد با کمک باشگاه و رژیم های صحیح در میان قد و وزن خود تناسب ایجاد کنند. زمانی که قد و وزن متناسب باشند بیشتر لباس ها به تن انسان می نشیند و زیبا جلوه می کند.

افرادی که بسیار لاغر هستند ممکن است در هنگام پوشیدن بسیاری از لباس ها دچار مشکل شوند. زیرا بیشتر لباس ها در تن آن ها گشاد است و جلوه خوبی ندارد. علاوه بر این افراد چاق نیز همیشه در پوشیدن لباس دچار مشکل سایز می باشند. این افراد با لباس های تنگ احساس راحتی نمی کنند.

همچنین لباس های گشاد نیز ممکن است آن ها را چاق تر و کوتاه تر نشان دهد. روزانه ما با افراد زیادی مواجه می شویم که در کنار پوشیدن لباس های برند و گران قیمت اصلا استایل جذابی ندارند. بسیار مهم است که در افراد قد با وزن هماهنگی داشته باشد.

این افراد علاوه بر رژیم غذایی و ورزش می توانند با لباس های خاصی شیک به نظر برسند. به عنوان نمونه افراد دارای اضافه وزن باید سعی کنند از لباس هایی استفاده کنند که اندام آن ها را به نیم تنه بالا و پایین تقسیم کند. علاوه بر این لباس های رنگ تیره و تک رنگ برای آن ها بسیار مناسب می باشند.

لباس های روشن یا دارای خط های عمودی آن ها را تپل تر از چیزی که هستند نشان می دهد. افراد لاغر نیز می توانند با کمک لباس های خاصی لاغر بودن خود را بپوشانند. به عنوان نمونه شلوار های تنگ و اسکینی برای این افراد اصلا مناسب نیست. توصیه می شود از شلوار های بگ و نیم بگ استفاده نمایند.

تناسب رنگ پوست و لباس در خوش پوشی

فوت و فن خوش پوشی؛ نکات مهم برای خوش لباس بودن و استایل زیبا داشتن

افراد برای خوش پوش بودن باید به رنگ پوست خود توجه کنند. تناژ رنگ پوست باید با لباس انتخاب شده تناسب داشته باشد. هر رنگ پوستی زیبا می باشد اما باید افراد بدانند با چه لباسی این زیبایی نمایان می شود. گاهی افراد با پوشیدن لباس هایی رنگ پوست شان بسیار تیره تر به نظر می رسد. یا اینکه ممکن است برخی لباس ها افراد را رنگ پریده نشان دهند. آن ها باید سعی کنند طیف رنگی ای که به آن ها می آید را به خوبی انتخاب کنند. در خرید لباس از آن ها استفاده نمایند.

برای این رنگ ها و تناسب این رنگ پوست قاعده خاصی وجود ندارد. زیرا هر شخصی با رنگی زیبا می شود. اما به طور کلی رنگ هایی مانند سفید، سیاه، قرمز، سبز تیره، قهوه ای و کرم برای همه افراد زیبا می باشند. افرادی که دارای پوست تیره می باشند بهتر است از رنگ های ملایم یا سیر استفاده کنند. همچنین افرادی که پوست روشن دارند رنگ های روشنی مانند نارنجی یا رنگ های پاستیلی برای آن ها بسیار مناسب می باشد.

خوش پوشی با تناسب سن و لباس

افراد در هر سن و سالی می توانند خوش پوش باشند. زیرا خوش پوشی و جذابیت ربطی به سن ندارد. این باور که شیک پوشی فقط برای جوانان است بسیار اشتباه می باشد. زیرا هر سنی جذابیت خاص خود را دارد. اما این جذابیت شرط هایی دارد که باید رعایت شود. افراد باید متناسب با سن خود لباس بپوشند. زیبایی و جذابیت یک لباس به این معنا نیست که می تواند برای همه مناسب باشد. ممکن است لباسی برای یک خانم جوان بسیار زیبا باشد. اما برای یک خانم مسن مسخره به نظر برسد.

همچنین امکان دارد یک کت و شلوار برای یک آقای میانسال جذاب به نظر برسد. اما همین لباس در تن یک آقای جوان نا زیبا باشد. بنابر این بهتر است خانم ها و آقایان در هنگام خرید لباس به سن شان توجه کنند. مدل دوخت و رنگ لباس حتما باید متناسب با سن و سال افراد باشد. رعایت کردن این مورد ساده می تواند کمک بسیار زیادی به شیک بودن افراد کند.

اهمیت استایل تک رنگ در خوش پوشی

برای خوش پوشی حتما لازم نیست که لباس ها و موارد متنوعی استفاده شود. گاهی می توان با استفاده از یک رنگ تیپی جذاب و تک ساخت. بیشتر افراد بر این باور هستند که استایل تک رنگ خسته کننده به نظر می رسد. اما این باور کاملا اشتباه می باشد. زیرا گاهی لازم است در میان تمام تنوع ها و تیپ های ست از لباس های تک رنگ هم استفاده شود. در تمام زمان ها تیپ های کاملا مشکی، طوسی، کرم و سفید مورد توجه بوده اند. علاوه بر این پوشیدن لباس های یکرنگ بهتر از انتخاب لباس هایی با چندین رنگ می باشد.

تاثیر اکسسوری بر خوش پوشی

فوت و فن خوش پوشی؛ نکات مهم برای خوش لباس بودن و استایل زیبا داشتن

اغلب اوقات اکسسوری می تواند در خوش پوشی معجزه کند‌. افراد زیادی وجود دارند که تاثیر بسیار زیاد اکسسوری را نادیده می گیرند. اما باید توجه داشت که اکسسوری بیشتر از همه موارد در استایل تاثیر گذار است. بعضی از اکسسوری ها می توانند پایه ثابت استایل افراد باشد. به عنوان نمونه دستبندهایی خاص، ساعت یا انگشتر مواردی هستند که می توان آن ها را به صورت همیشگی استفاده نمود.

 علاوه بر این استایل هایی وجود دارند که اکسسوری خاص خود را می طلبند. برای مثال افراد در کنار لباس های مجلسی باید از گیره های ظریف و گردنبند های شیک و نازک استفاده کنند. همچنین سایر سبک استایل ها نیز بدلیجات و جواهرات خاص خود را دارند. به یک خانم یا آقای شیک پوش پیشنهاد می شود. که همیشه حداقل یک مورد اکسسوری در استایل خود استفاده نمایند.

مد روز بودن برای خوش پوشی

افراد برای خوش پوشی بهتر است مطابق مد روز لباس بپوشند. در هر سن و سلیقه ای می توان شیک پوش بود. برای شیک بودن افراد می توانند از مد های روز جهانی استفاده نمایند. مد را می توان از سایت ها، مجلات، اینستاگرام و سایر رسانه ها استفاده نمود. بهتر است همه افراد در هر سنی هنگام لباس پوشیدن تا حدودی از مد بهره ببرند. حتی در زمان هایی که مد کاملا متفاوت با استایل و سبک مناسب آن ها است. می توانند یک یا دو مورد را همراه با لباس های سبک خود بپوشند.

جدید بودن همیشه جذاب به نظر می رسد. افرادی که همیشه از ترندها در استایل شان استفاده می کنند بسیار مورد توجه قرار می گیرند. زیرا آن ها به اطرافیان ثابت می کنند که بسیار بروز و شیک هستند. علاوه بر این معمولا لباس هایی مد و ترند می شوند که با سلیقه افراد زیادی هماهنگی دارند. همچنین از نظر عموم زیبا هستند. بنابراین پوشیدن لباس ترند حالتی عام پسند دارد و فرد را جذاب می کند.

مطلب مشابه: رنگ های مناسب فصل زمستان برای استایل زنانه با تصاویر

توجه به سایز لباس

افرادی که به خوش پوشی اهمیت می دهند همیشه لباس هایی متناسب و اندازه می پوشند. آن ها از پوشیدن لباس هایی که بسیار تنگ است و به بدن آن ها می چسبد امتناع می کنند. در گذشته این سبک لباس تنگ ترند بود. اما اکنون کمتر کسی به لباس های چسبان علاقه نشان می دهد. زیرا این لباس ها علاوه بر اینکه ظاهر خوبی ندارند. موجب آزار و اذیت فرد می شوند. همچنین این لباس ها موجب معذب شدن فرد در جمع می شود.

علاوه بر لباس های تنگ لباس های بسیار گشاد یا بلند می تواند استایل فرد را به هم بزند. پوشیدن لباس گشاد بسیار راحت می باشد. فرد درون این لباس ها احساس آزادی و راحتی دارد. اما آزادی و راحتی به قیمت شلخته به نظر رسیدن اصلا مناسب نیست.

حتی افرادی که لباس های اور سایز یا لانگ می پوشند نیز باید به این مسئله دقت کنند که لباس هایشان بیش از حد بزرگ نباشد. در این مقاله ما به همه افراد پیشنهاد می کنیم که لباس های متناسب و اندازه بپوشند.

توجه به موقعیت برای خوش پوشی

خانم ها و آقایانی که به خوش پوشی خود اهمیت می دهند با توجه به موقعیت و مکان لباس می پوشند. هر جا و هر مکانی لباس مخصوص خود را دارد. لباس های مجلسی هر اندازه که زیبا باشند مناسب مجالس رسمی یا محل کار نیستند.

هر سبک لباسی برای مکان مشخصی مناسب می باشد. به عنوان نمونه لباس شب و مجلسی فقط برای تولد ها، مهمانی ها و موارد این چنینی مناسب است. لباس های اسپرت برای کوه و گردش و بازار مناسب می باشند. لباس ورزشی برای پیاده روی و ورزش پوشیده می شود.

لباس های رسمی و کارمندی برای محیط کار و جلسه های رسمی هستند. لباس هایی که سبک دانشجویی دارند مناسب دانشگاه می باشند. هر یک از این لباس ها در مکان خود بسیار زیبا و شیک می باشد. اما اگر در مکان ها و موقعیت های دیگر پوشیده شوند اصلا زیبا نیستند و حتی ممکن است مسخره به نظر برسند.

پوشیدن لباس متناسب با آب و هوا

یکی دیگر از اصول خوش پوشی توجه به موقعیت آب و هوایی می باشد. افراد شیک پوش قبل از بیرون رفتن حتما هوا را چک می کنند. پوشیدن لباس متناسب با فصل بسیار ضروری می باشد. برخی از لباس ها هستند که منحصرا برای آب و هوا های خاصی طراحی شده اند. به عنوان نمونه کاپشن های بارانی مخصوص روز های بارانی می باشند.

لباس های ساحلی و نخی نیز در روزهای گرم تابستان پوشیده می شوند. این اصل شیک پوشی بسیار ساده می باشد. برای انجام آن تنها کافی است فرد به عقل خود رجوع کند. زیرا همه افراد می دانند که در روز برفی نمی توانند صندل بپوشند. یا در زمان هایی که برف می بارد پوشیدن شلوار بگ یا دمپا گشاد اصلا عاقلانه نیست.

استفاده از رنگ نود و ست کردن برای خوش پوشی

خانم ها و آقایان خوش پوش اغلب می دانند که چه رنگ هایی را با هم ست کنند. قرار دادن برخی رنگ ها درکنار هم جلوه بسیار زیبایی خلق می کند. همچنین برخی از رنگ ها نیز در حالت عادی بسیار زیبا هستند اما در ترکیب با رنگی نامناسب ممکن است زشت به نظر برسند. برخی از رنگ ها نیز وجود دارند که خنثی هستند و اغلب نود نامیده می شوند. رنگ های نود را می توان در کنار بیشتر رنگ ها استفاده نمود.

مطالب مشابه را ببینید!