مجله تاپ‌ناز‌

نکات مهم قبل از فیشیال صورت (12 مورد قبل از این روش پاکسازی)

نکات مهم قبل از فیشیال صورت (12 مورد قبل از این روش پاکسازی)

فیشیال و پاکسازی صورت بسیار هیجان انگیز می‌ باشد. اما اگر افراد از پوست خود اطمینان نداشته باشند فیشیال می‌ تواند برای آن ها نگران کننده باشد. برخی از مردم آگاهی کاملی در مورد اینکه آیا قبل از انجام پاکسازی باید مراقبت‌ های خاصی انجام دهند یا خیر را ندارند.

به طور کلی آماده سازی برای پاکسازی صورت نباید در حالتی پیچیده انجام گیرد. زیرا اغلب افرادی که پاکسازی را انجام می‌ دهند ترجیح می‌ دهند که پوست واقعی مراجعه کنندگان را در یک روز معمولی ببینند. اغلب افرادی که برای این روش درمانی درمان اقدام می‌ کنند علی الخصوص افرادی که برای اولین بار است که این کار را انجام می‌ دهند نمی‌ دانند چگونه برای انجام آن آماده شوند.

آماده سازی برای پاکسازی صورت فرایند سختی نیست. اما نکات بسیار مهمی وجود دارد که افراد باید آن را رعایت کنند. در صورت رعایت این موارد می‌ توان نتیجه بسیار مطلوبی از فشیال گرفت. اگر شما نیز جز افرادی هستید که می‌ خواهید برای اولین بار برای پوست صورت خود پاکسازی انجام دهید حتماً این مقاله را مطالعه نمایید.

نکات مهم قبل از فیشیال صورت (12 مورد قبل از این روش پاکسازی)

فیشیال پوست صورت چیست؟

فیشیال صورت یک روش درمانی است که طی چند مرحله برای پاکسازی و تمیز کردن منافذ پوست صورت انجام می‌ شود. این روش درمانی از بهترین راه‌ های مراقبت از پوست می‌ باشد. در این روش پوست صورت پاکسازی، تغذیه، آبرسانی و لایه برداری می‌ شود.

انجام مرتب این کار موجب می‌ شود که فرد دارای پوستی شاداب‌ تر و شفاف‌ تر باشد. همچنین این افراد نسبت به هم سن و سالان خود جوان‌ تر به نظر می‌ رسند. این پاکسازی باعث از بین رفتن آلودگی‌ ها و چربی‌ های پوست می‌ شود.

علاوه بر این پست‌ های مرده و آسیب دیده را لایه برداری می‌ کند. پاکسازی از پیری زودرس جلوگیری می‌ کند و سبب می‌ شود که اکسیژن به لایه‌ های زیرین پوست برسد. تقریبا همه افراد به این روش درمانی احتیاج دارند. اما افرادی که دارای پوست خشکی هستند یا بیشتر از سایرین در معرض هوای آلوده قرار می‌ گیرند به این پاکسازی احتیاج بیشتری دارند. علاوه بر این یک راه موثر برای رفع جوش‌ ها می‌ باشد.

نکات ضروری قبل از انجام فیشیال

نکات مهم قبل از فیشیال صورت (12 مورد قبل از این روش پاکسازی)

معمولاً تمام افرادی که فشیال و پاکسازی صورت انجام می‌ دهند، افرادی هستند که به پوست خود بسیار اهمیت داده و دارای روتین خاصی برای پوست هستند. بهتر است این افراد قبل از پاکسازی روتین پوستی خود را تغییر ندهند.

بسیار مهم است که متخصصی که فیشیال را انجام می‌ دهد حالت روزانه پوست را ببیند. برخی از افراد قبل از انجام فیشیال تلاش می‌ کنند که مراقبت‌ های جدیدی را به روتین پوستی خود اضافه کنند تا نتیجه بهتری بگیرند. اما این باور کاملاً اشتباه می‌ باشد.

به عنوان نمونه افرادی که به صورت منظم از لایه بردار استفاده نمی‌ کنند لازم نیست قبل از انجام پاکسازی نیز از آن استفاده کنند. افرادی که به دنبال تغییر اساسی در پاکسازی هستند بهتر است قبل از انجام آن موارد جدیدی را امتحان نکنند. در واقع به تعریف ساده‌ تر افراد نباید قبل از پاکسازی از چیزی استفاده کنند که به آن عادت ندارند. در این صورت متخصص زیبایی از نقطه‌ ای شروع می‌ کند که حالت طبیعی‌ تر و واقعی‌ تری داشته باشد.

مطلب مشابه: مراقبت های بعد از پاکسازی پوست پلاسما جت + تمام نکات ضروری

اصلاح موهای صورت

قبل از انجام پاکسازی و فیشیال صورت حتماً باید موهای صورت چیده شده یا شیو شوند. افرادی که عادت دارند موهای صورت مانند ابروها موهای پشت لب و چانه خود را می‌ تراشند. مهم است که قبل از انجام فیشیال این کار را به خوبی انجام دهند. در غیر این صورت پاکسازی می‌ تواند باعث ایجاد بریدگی‌ های در صورت شود. حتی در مواردی نیز برداشتن ماسک‌ ها از روی صورت موجب برداشتن مو می‌ شوند و فولیکول‌ های مو را متورم و تحریک می‌ کنند.

نکته مهمتر در مورد شیو صورت این است که باید حداقل ۲۴ ساعت قبل از پاکسازی انجام شود. این کار نباید نزدیک به تایم درمانی افراد باشد. افرادی که موهای خود را با اعمالی مانند نخ و اپیلاسیون برمی‌ دارند باید این کار را بعد از انجام پاکسازی موکول کنند.

ورزش کردن

بسیار مهم است که افراد قبل از آمدن به کلینیک ورزش کنند. افرادی که یک برنامه ثابت تمرینی روزانه دارند برنامه خود را باید به نحوی تعیین کنند که بتوانند قبل از پاکسازی صورت تمرینات خود را انجام دهند. همچنین قبل از اینکه برای درمان مراجعه کنند صورت خود را زیر دوش آب بشویند. تمرین بعد از قرار کلینیک می‌ تواند آسیب‌ های بسیاری به پوست افراد برساند. پوستی که تازه مراقبت شده کاملاً تمیز و حساس می‌ باشد.

عرق و آلودگی می‌ تواند آن را تحریک کند. علاوه بر این پوست‌ هایی که لایه برداری شده‌ اند تا چندین ساعت حالتی نازک و آسیب پذیر دارند. قرار دادن صورت در این حالت و در مقابل نور آفتاب می‌ تواند آسیب‌ های جبران ناپذیری را به وجود آورد. علاوه بر این افرادی که بعد از پاکسازی در مقابل نور مستقیم قرار می‌ گیرند بیشتر از سایرین دچار لک می‌ شوند.

نوشیدن آب کافی و حذف کافئین

قبل از انجام پاکسازی افراد باید به مقدار کافی آب بنوشند و کافئین را حذف کنند. با انجام این کارها پوست هیدراته می‌ شود. هیدراته کردن پوست با نوشیدن آب یک راه حل بسیار آسان و در دسترس می‌ باشد. بهتر است افراد قبل از مراجعه به کلینیک در طول روز چندین مرتبه آب بنوشند تا بدنشان و پوستشان آب کافی داشته باشد.

در صورتی که قرار ملاقات با متخصص پوست مو می‌ باشد. بسیار مهم است که قبل از آن کافئین استفاده نشود. افراد باید بتوانند برای استراحت خود و پوستشان آماده باشند. بنابراین کافئین اصلاً گزینه مناسبی نمی‌ باشد.

به همراه داشتن محصولات مخصوص پوست

در روزی که پاکسازی انجام می‌ شود افراد باید تمام محصولات مراقبت پوستی و روتینی را که انجام می‌ دهند به همراه خود برده و آن را به متخصص نشان دهند. انجام این کار به متخصص فرصت می‌ دهد که بفهمد چگونه با پوست فرد برخورد کند. علاوه بر این پزشک با بررسی مواد تشکیل دهنده روتین فرد می‌ تواند موارد بهتری را برای پاکسازی پوست او انتخاب کند.

علاوه بر این متخصص با دیدن روتین پوستی فرد ایراداتی که در آن ها وجود دارد را گوشزد می‌ کند. پس افراد باید قبل از فیشیال برای نقد از سمت دکتر آماده باشند. در صورتی که فرد دارای یک رژیم مراقبت پوستی کاملاً تحقیق شده و شخصی مناسب باشد مورد نقد قرار نمی‌ گیرد.

علاوه بر این متخصص زیبایی با بررسی موارد استفاده شده توسط فرد در مورد محصولات او پیشنهاداتی می‌ دهد که می‌ تواند تاثیرات بهتری در روتین پوستی او داشته باشد. همچنین پزشک می‌ تواند برخی از موارد را حذف و برخی را عوض کند و به بهتر شدن پوست افراد کمک نماید.

مطلب مشابه: روش پاکسازی پوست + روش های زیباسازی پوست و مراحل آن

حضور به موقع در کلینیک

بسیار مهم است که افراد سر ساعت در کلینیک حاضر شوند. برخی از متخصصان پوست دوست دارند اطلاعاتی را در مورد پوست، رژیم مراقبت از پوست و سابقه افراد را دریافت کنند. معمولاً این پزشکان در مورد آکنه، اگزما و انواع بیماری‌ هایی که از قبل برای افراد پیش آمده تحقیق می‌ کنند. آن ها این کار را انجام داده تا بتوانند بهترین درمان را برای فرد انتخاب کنند.

پس بهتر از افراد همیشه زودتر از قرار ملاقات در کلینیک حاضر شوند. حتی در صورتی که فرمی برای پر کردن وجود نداشته باشد و کسی از آن ها سوال نپرسد باز هم بهتر است که فرد زودتر در کلینیک حضور یابد. در این صورت فرد دچار استرس نمی‌ شود و می‌ تواند با آرامش برای فیشیال اقدام کند.

دریافت نوبت از یک کلینیک معتبر

داشتن یک چهره زیبا و پوستی لطیف نتیجه یک پاکسازی حرفه‌ ای در یک کلینیک معتبر می‌ باشد. بسیار مهم است که افراد کلینیک مناسبی را برای انجام پاکسازی انتخاب کنند. این کلینیک باید دارای پزشکان متخصصی باشد که بتواند منافذ پوست را از آلودگی‌ های محیطی و چربی‌ های ناخواسته به صورت کامل پاکسازی کنند.

علاوه بر این موادی را برای پاکسازی انتخاب نماید که به پوست افراد آسیبی نرساند. کلینیک‌ های معتبر و معروف اغلب دارای تجربه بیشتری هستند و می‌ توانند بهترین پیشنهادها را برای افراد داشته باشند. علاوه بر این کلینیک‌ های معروف دارای سابقه بهتری هستند و افراد می‌ توانند به راحتی به آن ها اعتماد کنند.

انجام فیشیال یک بار در ماه

افرادی که به دنبال حفظ یک رژیم مناسب برای مراقبت از پوست خود هستند باید به صورت منظم فشیال انجام دهند. اغلب متخصصان توصیه می‌ کنند که فیشیال حداقل یک بار در ماه انجام شود.

همچنین به آن ها توصیه می‌ کنند که حداکثر تایمی که برای فیشیال در نظر گرفته می‌ شود دو ماه یکبار باشد. افراد با انجام یک پاکسازی ساده می‌ توانند از چین و چروک و پیری پوست خود جلوگیری کنند و همیشه دارای پوستی شفاف و سالم و البته جوان باشند.

لایه برداری ممنوع

نکات مهم قبل از فیشیال صورت (12 مورد قبل از این روش پاکسازی)

افرادی که برای انجام پاکسازی صورت خود نوبت رزرو کرده‌ اند یک هفته قبل از انجام آن از هیچ گونه لایه برداری استفاده نکنند. آن ها باید توجه داشته باشند ماسک‌ های قوی و لایه بردارها نباید قبل از انجام پاکسازی مورد استفاده قرار گیرند.

قرار نگرفتن در معرض نور آفتاب

بهتر است افراد قبل از انجام پاکسازی در معرض نور مستقیم آفتاب قرار نگیرد. برای دریافت بهترین نتیجه از پاکسازی باید ۵ روز قبل از انجام فیشیال از آفتاب مستقیم دوری کند. همچنین رفتن سولاریوم قبل از فیشیال اصلاً توصیه نمی‌ شود.

آرایش کردن

افراد قبل از انجام فیشیال نباید از مواد آرایشی استفاده کنند. آن ها در روزی که نوبت پاکسازی دارند بدون آرایش به کلینیک مراجعه کنند. گرچه تکنسین قبل از شروع به انجام پاکسازی صورت فرد را کاملاً تمیز می‌ کنند اما توصیه می‌ شود که فرد در آن روز از مواد آرایشی برای پوست خود استفاده نکند.

نکات کاربردی قبل از انجام فیشیال صورت

افرادی که قصد انجام پاکسازی برای صورت خود را دارند نکات زیر را برای دریافت نتیجه بهتر انجام دهند.

 • حداقل ۶ ماه قبل از انجام پاکسازی مصرف مواردی مانند آکوتان متوقف شود. مگر در صورتی که پزشک آن را تایید کند.
 • استفاده از محصولاتی که حاوی ویتامین آ هستند و برای درمان مشکلات پوستی مورد استفاده قرار می‌ گیرند، قبل از انجام پاکسازی متوقف شود.
 • ۴۸ ساعت قبل از مراجعه برای فیشیال از ترتینوئین عمومی یا موضعی استفاده نشود.
 • ۴۸ ساعت قبل از مراجعه به کلینیک هیچ گونه درمانی بر روی پوست انجام نگیرد.
 • دو هفته قبل از انجام پاکسازی از لایه بردارهای شیمیایی عمیق و لیزر استفاده نشود.
 • ۴۸ ساعت قبل فیشیال از اپیلاسیون یا مواد موبر استفاده نشود.
 • داروهای ضد آکنه بدون نسخه قبل از انجام فشیال به مدت ۴۸ ساعت متوقف شوند.
 • حداقل دو هفته قبل از درمان از انجام بوتاکس خودداری شود.
 • در همان روزی که برای درمان اقدام می‌ شود از اصلاح صورت خودداری شود.

مزایای انجام فیشیال برای پوست صورت

فیشیال و پاکسازی دارای مزایا و فواید بسیاری می‌ باشد. این درمان به حدی برای پوست موثر است که حتی در جلسات اول نیز افراد می‌ توانند تاثیر آن را مشاهده نمایند. مزایای فیشیال برای پوست شامل موارد زیر می‌ باشد.

 • افراد در طی یک جلسه می‌ توانند به چند هدف مراقبتی و درمانی برای پوست خود برسند.
 • پاکسازی پوست همان جلسه اول می‌ تواند آلودگی‌ های محیطی را از بین ببرند.
 • رادیکال‌ های آزاد سطح پوست را کاهش می‌ دهد.
 • در طول انجام پاکسازی صورت ماساژ داده شده و ایجاد حس آرامش و رها شدن از استرس را برای افراد به وجود می‌ آورد.
 • پاکسازی باعث شادابی درخشندگی و جوانسازی پوست می‌ شود.
 • انجام مرتب پاکسازی چین و چروک‌ ها را کاهش داده و از پیری پوست جلوگیری می‌ کند.
 • آسیب‌ های پوستی با پاکسازی از بین می‌ روند و گردش خون در پوست بهبود می یابد.
 • با پاکسازی می‌ توان جوش‌ های سرسیاه سر سفید و منافذ پوست را رفع نمود.
 • انجام مکرر این درمان باعث لیفت و سفت شدن پوست صورت می‌ شود.
 • گودی سیاهی و پف زیر چشم را برطرف می‌ کند.
 • به سم زدایی پوست کمک می‌ کند.
 • پوست را یک دست سفید و صاف می‌ کند.

مطلب مشابه: انواع روش های پاکسازی عمیق پوست؛ فواید و مراحل انجام آن

مطالب مشابه را ببینید!