مجله تاپ‌ناز‌

فیشیال صورت و اطلاعات کامل درباره این روش زیبایی پوست

فیشیال صورت یکی از روش های درمانی برای زیباتر شدن پوست و بهبود آن می باشد که در چندین مرحله انجام می شود؛افراد با انجام فیشیال صورت درخشش، لطافت و زیبایی را به پوست خود هدیه می دهند،همچنین فیشیال پوست یک روش جوانساز به شمار می رود و برای افرادی که پوست آنها دارای جوش،آکنه و لک است بسیار مفید و مناسب می باشد.

افرادی که پوست صورت آنها بیش از حد متعادل خشک و چرب است می توانند با استفاده از فیشیال صورت خشکی و چربی پوست را کنترل نمایند،این روش برای افرادی که صورت آنها دارای منافذ باز و جوش سرسیاه هست نیز مناسب است.

از اهداف اصلی فیشیال بهبود شرایط پوست می باشد که در مدت زمان کمی می توانید شاهد نتیجه آن باشید، اما جالب است بدانید تاثیرگذاری فیشیال در هر فرد بنا بر پوست و مشکلات پوستی متفاوت خواهد بود؛ در ادامه مقاله قصد داریم به چیستی فیشیال صورت، مراحل انجام آن و لیست روش های فیشیال بپردازیم، در انتهای مقاله نیز هزینه فیشیال پوست را برآورد خواهیم کرد.

فیشیال صورت

فیشیال چیست؟

شاید این سوال ذهن شما را نیز مشغول کرده باشد که فیشیال صورت چیست و چرا افراد باید به صورت مرتب آن را انجام دهند؟در پاسخ به سوالاتی که ذهن شما را درگیر کرده است می توان اینگونه پاسخ داد که فشیال به زبان ساده به معنای پاکسازی پوست،لایه برداری،آبرسانی عمیق،از بین برنده سلول های مرده پوست و بستن منافذ باز پوست است.

بیشتر افراد برای نتیجه‌گیری بهتر به صورت مرتب و دوره‌ای فیشیال صورت را انجام می‌دهند،از دیگر مزایای فیشیال پوست می توان به ساخت کلاژن و در نتیجه جوانسازی پوست اشاره نمود؛تمامی مواردی که در این قسمت از مقاله ذکر شد می تواند پوستی درخشان،شفاف و با لطافت را به شما هدیه دهد و اعتماد به نفس شما را در میان اجتماع بالا ببرد.

فشیال صورت و مراحل آن

جالب است بدانید مراحل فیشیال صورت برای هر فرد و با توجه به نوع پوست و مشکلات پوستی آن متفاوت خواهد بود اما به صورت کلی مراحل خاصی برای انجام فیشیال صورت وجود دارد که در ادامه مقاله به آن می پردازیم؛این مراحل عبارتند از:

مشاوره

از آنجایی که هر فرد پوست متفاوتی دارد اولین مرحله ای که در فیشیال صورت بایستی انجام بگیرد مشاوره دادن و مشورت با فرد زیبا جو می باشد؛در این مرحله فرمی در اختیار فرد زیباجو قرار می‌گیرد و سوال‌های کلی در ارتباط با رژیم غذایی، میزان آب مصرفی و داشتن یا عدم داشتن بیماری‌های پوستی و…از او سوال می‌شود؛در پایان جلسه مشاوره،متخصص با مطالعه وضعیت پوست و سبک زندگی فرد زیباجو روند درمان و مراحل انجام فیشیال صورت را مشخص می‌کند تا بهترین نتیجه عاید فرد زیباجو شود.

پاک سازی

در مرحله دوم برای شروع فیشیال صورت، پوست فرد زیباجو باید به صورت کامل تمیز و عاری از هرگونه آلودگی باشد به همین دلیل متخصص با استفاده از تمیز کننده‌های مناسب و پنبه یا پد مخصوص اقدام به انجام تمیز کردن پوست فرد زیباجو می کند.

در این مرحله بهتر است گاهی اوقات دو بار روند پاکسازی پوست برای فرد زیباجو انجام گیرد تا هیچ گونه آلودگی بر روی پوست آن وجود نداشته باشد،در ادامه متخصص با استفاده از ذره بین مخصوص اقدام به بررسی پوست شما می کند تا نسبت به نوع پوست شما و همچنین موادی که باید برای فیشیال پوست استفاده کند آگاهی یابد.

بخار صورت

در مرحله سوم برای خروج راحت جوش‌های سرسیاه و سرسفید موجود بر روی پوست،متخصص پوست مراجعه کننده را بخار گرم می‌دهد،جالب است بدانید این مرحله آرامش خاصی را به فرد مراجعه کننده منتقل می‌کند اما اگر فرد زیباجو پوست حساسی داشته باشد ممکن است متخصص بنابر صلاحدید خود از انجام این مرحله خودداری نماید.

فیشیال صورت

درماپیلینگ

در مرحله چهارم متخصص برای اصلاح موهای زائد و همچنین از بین بردن پوست و سلول‌های مرده نیاز به تیغ‌های مخصوصی دارد،انجام این مرحله از فیشیال صورت، باعث می شود پوست شفاف و روشن تر شود؛ در این مرحله فرد متخصص و شروع به ماساژ دادن پوست می کند تا خون به خوبی در پوست جریان پیدا کند و شفافیت و شادابی پوست به نهایت خود برسد.

ماسک صورت

در مرحله پنجم متخصص به سراغ استفاده از ماسک‌ های صورت می‌ رود، استفاده از این ماسک‌ ها باعث تقویت پوست صورت خواهد شد؛ بر اساس نوع پوست شما متخصص اقدام به انتخاب ماسک مناسب می کند تا شادابی و طراوت به پوست شما بازگردد، در برخی از موارد متخصص برای تقویت بیشتر پوست از کرم و سرم های مخصوص استفاده می کنند.

سرویس های فیشیال

در این  بخش از مقاله به سرویس هایی که در جلسات فیشیال ارایه می شود می پردازیم، این سرویس ها عبارتند از:

فیشیال ساده

در فشیال ساده مراحلی همچون پاکسازی، لایه برداری،ماساژ پوستی و بستن منافذ باز پوست صورت می گیرد و در انتهای جلسه ماسک مناسب پوست فرد مراجعه کننده روی صورت آن قرار خواهد گرفت؛این سرویس پوستی فیشیال مناسب افرادی است که تایم کافی ندارند، جالب است بدانید در این مرحله لایه برداری به صورت سطحی انجام می شود و افراد می توانند هفته ای یک بار آن را انجام دهند.

فیشیال کامل

فیشیال کامل نسبت به فیشیال ساده سرویس کامل تری به شمار می رود،در فیشیال کامل لایه برداری به گونه ای عمیق تر انجام می شود،همچنین در هنگام انجام مراحل فیشیال سر و گردن نیز با حرکات تخصصی ماساژ داده می شوند و فرد احساس آرامش و ریلکسی بیشتری را تجربه خواهد کرد؛ جالب است بدانید برای افرادی که پوست آنها درگیر و آکنه،جوش و منافذ باز پوست است این سرویس به شدت پیشنهاد می شود.

اکسیژن تراپی

اکسیژن تراپی مرحله ای است که بعد از انجام فیشیال ساده و یا کامل به فرد مراجعه کننده پیشنهاد می‌شود،در این مرحله فرد متخصص اقدام به اکسیژن تراپی می کند و اکسیژن را به صورت عمیق به پوست نفوذ می‌دهد که این کار منجر به کلاژن سازی و جوانسازی پوست می‌شود؛ سرویس اکسیژن تراپی به همه افراد و مخصوصاً عروس خانم‌ها پیشنهاد می‌شود،انجام اکسیژن تراپی هفته یکبار می تواند نتیجه فوق العاده ای بر روی پوست مراجعه کننده بگذارد.

گالوانیک کامل

گالوانیک شامل ماساژ‌های تخصصی صورت و گردن است که با استفاده از ژل‌های مخصوص برای فرد مراجعه کننده انجام می‌شود،این سرویس برای افرادی که نگران شل شدن پوست صورت و گردن خود هستند بسیار موثر و مفید است؛ جالب است بدانید سرویس گالوانیک طی ۵ الی ۱۰ جلسه بنابر وضعیت مراجعه کننده انجام می‌شود که جلسات آن هفته ای یا دو هفته ای یکبار است.

فیشیال صورت

رولر ماساژ

استفاده از رولر ماساژ برای گردن و غبغب خونرسانی را در این ناحیه بالا برده و منجر به کاهش حجم غبغب و همچنین سفتی پوست خواهد شد،سرویس فیشیال رولر ماساژ برای تمامی سنین انجام می‌پذیرد که جلسات آن هفته یک الی دو بار است.

اولتراسوند

برای انجام این سرویس از دستگاه اولتراسوند که منجر به پاکسازی عمیق پوست می‌شود استفاده می‌کنند،استفاده از این دستگاه جریان خون را افزایش داده و منجر به خونرسانی به تمام نقاط پوست می‌شود،همچنین در این مرحله از سرم‌های کلاژن ساز استفاده می‌شود که برای پوست بسیار مفید است و در انتهای جلسه پوستی  رخشان و شفاف عاید مراجعه کننده خواهد شد.

میکرودرم ابریژن

در این مرحله برای تحریک فیبروبلاست‌ها از دستگاه میکرودرم ابریژن استفاده می‌کنند که این وضعیت منجر به کلاژن سازی و از بین رفتن جای جوش و کدری پوست می شود؛افراد متناسب با پوست خود می‌توانند میکرودرم ابریژن را در دفعات متعدد انجام دهند و نتایج آن را به وضوح مشاهده نمایند.

لایت تراپی

یکی دیگر از سرویس‌های فیشیال لایت تراپی است،در واقع لایتراپی یک روش غیر تهاجمی برای کلاژن سازی و جوانسازی پوست گردن و صورت به شمار می‌رود؛افراد بر اساس نوع پوست خود می تواند این سرویس را بین ۵ تا ۱۵ جلسه انجام دهد تا تاثیر آن را به وضوح ببینند،جالب است بدانید استفاده از سرویس لایت تراپی تا حد زیادی خطوط ریز صورت را نیز کاهش می‌دهد.

مایکروکارنت جامع

از دستگاه مایکروکارنت برای ماساژهای تخصصی صورت و گردن استفاده می‌کنند،این دستگاه منجر به شروع جریان خون و خونرسانی می شود به صورت و گردن می شود؛استفاده از این دستگاه به افراد بالای ۳۰ سال توصیه می شود و یک روش غیرتهاجمی به شمار می رود.

افراد در طی جلسات مرتب و منظم می توانند بدون جراحی پوست خود را لیفت کرده و از افتادگی و شل شدن پوست جلوگیری نمایند،بهتر است برای نتیجه گیری بهتر،بیشتر از ۱۰ جلسه در فواصل زمانی منظم به متخصص مراجعه نمایید.

مایکروکارنت  ساده

مایکروکارنت ساده برای افرادی که پوست آنها افتادگی زیادی ندارد مناسب است زیرا نسبت به مایکرو کارنت کامل قدرت زیادی ندارد؛تفاوت مایکروکارنت ساده با مایکروکارنت جامع در زمان بندی آنها می باشد.

گوی سرد

گوی سرد که با نام دیگر جیت رولر نیز شناخته می شود منجر به افزایش جریان خون و کاهش تورم و التهابات پوستی می شود،از این وسیله برای از بین بردن پف زیر چشم،سیاهی دور چشم و کلاژن سازی اطراف چشم استفاده می کنند.

آبرسانی

آبرسانی یا هیدرودرمی پوست از جمله اقداماتی است که تمامی پوست‌ها به آن نیاز دارند،این سرویس برای از بین بردن چین و چروک،بهبود تیرگی‌های پوست،بهبود پوست چرب و همچنین برطرف کردن جای جوش و آکنه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

فیشیال صورت

اسکم تراپی

اسکم تراپی از ترکیب دو تکنولوژی اولتراسوند و یونیزاسیون به دست می آید،از دستگاه اسکم تراپی برای ماساژ تخصصی بر روی لایه اپیدرم استفاده می شود؛انجام این کار باعث افزایش جریان خون،کلاژن سازی در پوست و همچنین اکسیژن رسانی می‌شود.

تخلیه جوش

یکی از وسایلی که برای تخلیه جوش‌های سرسیاه مورد استفاده قرار می‌گیرد تیرکومدون است،جالب است بدانید تخلیه جوش ها با استفاده از این وسیله هیچ گونه آسیبی به پوست وارد نمی کند و جای جوش نیز بعد از چندین روز از بین خواهد رفت.

کربوکسی تراپی

از روش کربوکسی تراپی برای جوانسازی پوست،جلوگیری از افتادگی پوست،لیفت و برطرف کردن مشکلات پوستی استفاده می‌شود؛از مزایای دیگر آن می توان به کاهش سیاهی دور چشم اشاره نمود.

اتو صورت

اتو صورت که با نام دیگر درما اف نیز شناخته می شود منجر به لایه برداری و پاکسازی عمیق پوست می شود؛جالب است بدانید بعد از استفاده از این سرویس هیچ گونه آلودگی و چربی بر روی پوست شما باقی نخواهد ماند.

مطلب مشابه: سم زدایی پوست روش های دفع سموم از پوست برای داشت پوست زیبا

مزایای فیشیال پوست

برخی از مزایا و فواید فیشیال پوست کوتاه مدت و برخی نیز بلند مدت است که در ادامه مقاله به هر دو گروه خواهیم پرداخت،مزایای کوتاه مدت و بلند مدت فیشیال پوست عبارتند از:

مزایای کوتاه مدت فیشیال

 • طراوت و تازگی
 • پاکسازی و تمیزی پوست
 • لطافت و نرمی پوست
 • کمرنگ شدن جای جوش و آکنه

مزایای بلند مدت فیشیال

 • جلوگیری از افتادگی و لیفت شدن پوست
 • از بین رفتن سیاهی دور چشم
 • از بین رفتن پف زیر چشم
 • طراوت و شادابی پوست
 • پاکسازی عمیق پوست از هرگونه آلودگی
 • از بین رفتن جای جوش و آکنه
 • ایجاد آرامش و اعتماد به نفس
 • بسته شدن منافذ باز پوست
 • برطرف شدن جوش‌های چرکی و سرسیاه
فیشیال صورت

تاثیرات فشیال در درمان آکنه و جوش‌

شاید تاکنون شما نیز اقدام به تخلیه جوش با استفاده از ناخن خود کرده باشید،جالب است بدانید انجام این کار نه تنها هیچ سودی برای پوست شما ندارد بلکه باعث ناراحتی و ماندگاری جای جوش می‌شود؛افراد با مراجعه به متخصص و انجام فیشیال پوست می توانند به راحتی به درمان آکنه بپردازند.

در مراحل فیشیال لایه برداری و همچنین استفاده از محصولات حاوی سالیستیک اسید منجر به درمان جای جوش و آکنه می‌شود؛یکی از مواردی که باعث بسته شدن منافذ پوست می شود وجود جوش‌های سرسیاه و سرسفید بر روی پوست است،جالب است بدانید وجود این گونه جوش‌ها منجر به تیرگی پوست می‌شود به همین دلیل تخیله کامل آنها می تواند پوست شفاف و روشن را برای شما به ارمغان آورد.

یکی دیگر از مواردی که در جلسات فیشیال به آن اهمیت داده می‌شود،کثیف شدن پوست بر اثر آلودگی هوا و پرتوهای مضر نور خورشید است،این موضوع باعث بسته شدن منافذ پوست می شود که با انجام مرتب جلسات فیشیال برطرف خواهد شد.

تاثیرات فیشیال در لیفت صورت

با افزایش سن پوست شروع به شل شدن و افتادگی می‌کند،این موضوع به دلیل کلاژن سازی پایین در پوست اتفاق می افتد به همین دلیل مراجعه به متخصص و انجام مرتب جلسات فیشیال می تواند منجر به تحریک جریان خون،کلاژن سازی و در نهایت لیفت و سفت شدن پوست شود.

مطلب مشابه: اگر پوست زیبا می خواهید این نکات را رعایت کنید! (8 عادت اشتباه)

تاثیرات فشیال در رفع تیرگی دور چشم

همان گونه که اطلاع دارید پوست اطراف چشم نسبت به سایر قسمت‌های صورت حساس‌تر و نازک‌تر است به همین دلیل نیاز به مراقبت کافی دارد؛افرادی که از تیرگی دور چشم رنج می‌برند می‌توانند با مراجعه به متخصص و انجام جلسات مرتب پیشیال نسبت به برطرف کردن تیرگی دور چشم اقدام نمایند؛جالب است بدانید در طی انجام جلسات فیشیال به دلیل استفاده از کرم‌ها و سرم‌های مناسب پوست روند پیری پوست اطراف چشم به تاخیر می افتد.

تاثیرات فیشیال بر افزایش جذب پوست

احتمالاً شما هم تاکنون از محصولات مراقبت پوستی استفاده کرده‌ و نتیجه مطلوب را نگرفته اید،در برخی از موارد به دلیل زبری بیش از حد و بسته شدن منافذ پوست،اینگونه محصولات به خوبی جذب پوست نمی‌شوند به همین دلیل انجام جلسات منظم و مرتب فیشیال می تواند قدرت جذب پوست را بالا ببرد و شما بعد از استفاده از محصولات مراقبت پوستی می‌توانید تاثیرات آن را مشاهده نمایید.

نکات قبل از انجام فیشیال

بهتر است قبل از مراجعه برای انجام جلسات فیشیال صورت،برخی از نکات را رعایت کنید زیرا رعایت این نکات می تواند نتیجه و بازدهی جلسات شما را بالاتر ببرد؛ نکات قبل از انجام فیشیال عبارتند از:

در ابتدا بهتر است قبل از انجام فیشیال یک کلینیک معتبر و متخصص با تجربه را انتخاب نمایید.

اگر شما درگیر هرگونه آلرژی و حساسیت پوستی هستید بهتر از قبل است انجام جلسات فیشیال آن را با متخصص خود در میان بگذارید تا بهترین راهکار را به شما پیشنهاد دهد.

اگر به دلیل بیماری داروی خاصی را مصرف می‌کنید بهتر است قبل از انجام فیشیال صورت آن را به متخصص خود اطلاع دهید.

اگر شما باردار هستید بهتر است آن را قبل از انجام فیشیال با پزشک متخصص خود در میان بگذارید.

فیشیال صورت

نکات بعد ازانجام فیشیال

بهتر است بعد از مراجعه برای انجام جلسات فیشیال صورت،برخی از نکات را رعایت کنید زیرا رعایت این نکات می تواند نتیجه و بازدهی جلسات شما را بالاتر ببرد؛ نکات بعد از انجام فیشیال عبارتند از:

بعد از پایان جلسه فیشیال به هیچ وجه پوست صورت خود را دست کاری نکنید و از خالی کردن جوش های باقی مانده خودداری فرمایید.

به دلیل استفاده از لایه‌بردارهای قوی در جلسه فیشیال پوست شما بعد از جلسه دچار قرمزی خواهد شد، برای از بین بردن این گونه قرمزی به هیچ وجه از کرم پودر و لوازم آرایشی استفاده نکنید و اجازه دهید که پوست شما به مدت چند روز بدون آرایش باقی بماند.

بهتر است در فصول گرم سال،از مکان‌هایی که باعث می‌شود شما تعریق بیشتری داشته باشید فاصله بگیرید زیرا در صورت عدم رعایت این نکته آلودگی بیشتری به پوست شما جذب می‌شود و پوست را دچار جوش سرسیاه می‌کنند.

بعد از پایان جلسات فیشیال، پوست حساس و آسیب پذیر است به همین دلیل بهتر است در هنگام قرارگیری در معرض نور خورشید به صورت مداوم از ضد آفتاب استفاده نمایید،جالب است بدانید ضد آفتابی که باید از آن استفاده کنید باید استانداردهای لازم را داشته باشد تا اثر بخشی خود را بر روی پوست بگذارد، برای مثال ضد آفتابی استاندارد است که اس پی اف آن ۵۰ و بدون رنگ باشد؛بهتر از ضد آفتاب را هر دو ساعت یکبار تمدید نمایید و به میزان دو بند انگشت بر روی پوست صورت خود بمالید.

بهتر است بعد از فیشیال به دلیل تحریک پذیری و حساسیت پوست به مدت ۷ الی ۱۰ روز از اصلاح و انجام اپیلاسیون صورت خودداری کنید زیرا این کار منجر به تورم و التهاب پوست می‌شود.

مطلب مشابه: اگر می خواهید پوست زیبا و شفاف داشته باشید در این ساعات بخوابید

پوست مناسب برای فیشیال

جالب است بدانید فیشیال صورت برای تمامی افراد بالای ۲۰ سال مفید است زیرا انجام فیشیال به صورت مرتب می تواند جوانی و زیبایی پوست را تضمین کند،شروع جلسات فشیال از دوره جوانی می تواند پوستی شفاف،جوان و بدون چین و چروک را در سنین میانسالی به ارمغان آورد.

در هنگام مراجعه به کلینیک معتبر می توانید نسبت به نوع پوست خود با متخصص مشورت نمایید و بهترین راهکارها را برای بهبود شرایط پوستی خود دریافت و در جلسات فیشیال انجام دهید.

هزینه فیشیال صورت

هزینه فیشیال صورت بر اساس برخی از شاخص‌ها متفاوت است برای مثال کلینیکی که شما برای انجام فیشیال به آن مراجعه می‌کنید می‌تواند عالی یا معمولی باشد،یکی دیگر از عواملی که بر روی هزینه فیشیال تاثیرگذار است قیمت موادی است که در جلسات فیشیال بر روی پوست صورت قرار می‌گیرند، برخی از کلینیک‌ها از مواد معمولی و برخی دیگر از برندهای خارجی استفاده می‌کنند.

ماندگاری فیشیال

به صورت کلی ماندگاری فیشیال برای هر پوست متفاوت است، اما در بیشتر اوقات پوست فرد مراجعه کننده به مدت یک هفته تا یک ماه شاداب و زیبا خواهد بود که اگر فرد مراجعه کننده نکات بعد از انجام فیشیال را رعایت نماید و به رژیم غذایی خود توجه کند اثر فیشیال بر روی پوست او بیشتر خواهد شد.

فیشیال صورت

جلسات متناوب فیشیال

مراجعه برای انجام فیشیال پوست بر اساس پوست فرد مراجعه کننده متفاوت است اما در حالت کلی بهتر است که تمامی افراد هر چند وقت یکبار برای انجام فیشیال صورت به کلینیک های زیبایی مراجعه نمایند؛افراد متخصص پیشنهاد می‌کنند که هر یک ماه یک بار اقدام برای فیشیال پوست صورت کافی است و می‌تواند فرد مراجعه کننده را به پوست ایده آل خود برساند.

افرادی که به دلیل وجود جوش و آکنه به متخصص مراجعه می‌کنند بهتر است جلسات فشیال خود را پشت سر هم و به صورت متناوب انجام دهند تا به نتیجه ایده آل خود برسند،در هر صورت مشورت با متخصص می تواند برای فرد مراجعه کننده بسیار مفید باشد زیرا افراد متخصص با شناخت کافی از پوست و روش های درمانی می توانند طول دوره درمان و روش های مناسب را تشخیص دهند.

در این مقاله سعی کردیم تمامی نکات مربوط به فیشیال پوست را ذکر کنیم، در ابتدای مقاله به چیستی فیشیال پوست مراحل آن و همچنین سرویس هایی که در جلسات آن ارائه می شود پرداختیم؛ در ادامه نیز مزایای فیشیال پوست و نکات مراقبتی قبل و بعد از فیشیال را ذکر کردیم، امیدواریم با مطالعه این مقاله هر چه سریعتر با انجام فیشیال صورت به بهبود پوست خود کمک کنید؛ متشکریم که تا انتهای مقاله همراه ما بودید.

مطلب مشابه: ماسک تفاله قهوه + آموزش ساخت ماسک با تفاله قهوه برای شادابی و زیبایی پوست

مطالب مشابه را ببینید!